Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Przybędzie miejsc parkingowych

Data publikacji: 03 czerwca 2024 r. 07:03
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2024 r. 14:08
Przybędzie miejsc parkingowych
Kilkadziesiąt aut będzie mogło zaparkować w okolicy Urzędu Miejskiego.  

W Barlinku brakuje miejsc parkingowych. Dlatego samochody parkowane są w każdym możliwym miejscu. Nie zawsze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca bieżącego roku zmieni się sytuacja przy Urzędzie Miejskim i w pobliżu szpitala. W obu miejscach trwają intensywne prace ziemne. Z chwilą ich zakończenia, przy szpitalu powstanie około 70 miejsc parkingowych. Tym samym, rozwiązany zostanie problem z parkowaniem przed przychodniami zdrowia i wspominaną lecznicą. Obecnie poruszanie się autem w tamtym rejonie miasta, jest bardzo utrudnione.

Stojące samochody po obu stronach ulicy Szpitalnej, skutecznie blokują ruch, szczególnie większych aut. Podobny problem mieli ci wszyscy, którzy w celu załatwienia jakiejkolwiek sprawy w barlineckim magistracie, podjeżdżali tam samochodem. Także pracownicy nie mieli gdzie zaparkować samochodu.

W ramach programu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ulicy Różanej”, powstaje kolejne miejsce do parkowania aut. Będą z niego korzystać nie tylko petenci i pracownicy UM, ale także okoliczni mieszkańcy. Powstanie tam kilkadziesiąt miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Od strony parkingu, wybudowany zostanie podjazd dla wózków inwalidzkich, dla osób niepełnosprawnych, chcących załatwić sprawę w urzędzie. Znajdzie się tam miejsce z zielenią, ławkami, stojakami na rowery. Całość będzie oświetlona i monitorowana. Obie inwestycje powinny zakończyć się do końca 2024 roku. ©℗

Tekst i fot. J. SŁOMKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pierterk
2024-06-06 13:58:52
wszędzie to samo, betonoza i samochodoza :--(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA