Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Przeżyli chwile grozy. Pociski w bloku

Data publikacji: 2019-11-19 15:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 21:54
Przeżyli chwile grozy. Pociski w bloku
Fot. UM Nowogard  

Chwile strachu przeżyli we wtorek (19 listopada) mieszkańcy jednego z bloków przy ul. 5 Marca w Nowogardzie. Podczas prac porządkowych w piwnicy odkryto... pociski. Na miejsce wezwano saperów. 

Na niebezpieczne znalezisko natrafiono we wtorek ok. g. 10.30, kiedy porządkowano mieszkanie i piwnicę użytkowaną przez byłego lokatora. Wspomniane mieszkanie komunalne było szykowane do ponownego wynajęcia. Nikt się nie spodziewał, że w piwnicy będą leżały... pociski.

– Zgłoszenie o pociskach otrzymaliśmy poprzez numer alarmowy 112 – potwierdza sierż. sztab. Anna Dygas z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Oprócz policji i strażaków zaraz po otrzymaniu informacji o odnalezieniu pocisków w bloku przy ul. 5 Marca na miejsce przyjechał także burmistrz Robert Czapla wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego, z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Lokatorów poinformowano, że być może będą musieli opuścić swoje mieszkania. Z niecierpliwością czekano na przyjazd saperów. Na szczęście nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców bloku.

– Saperzy po obejrzeniu pocisków uznali je za niegroźny złom – mówi Stanisław Pietrzycki z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie.

Cała akcja zakończyła się ok. g. 14.

(żan)

Fot. UM Nowogard

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyli ze "Zlo-miarz"
2019-11-19 21:40:08
Byc moze i z dluuugo letnim doswiadczeniem... !! Alibo i emerytowany Saper lub KO-lekcjoner /??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ