Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Więcej czasu dla saperów. Krygiera znów zamknięta

Data publikacji: 19 października 2019 r. 19:25
Ostatnia aktualizacja: 20 października 2019 r. 22:10
Więcej czasu dla saperów. Krygiera znów zamknięta
 

W związku z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac saperskich, w niedzielę (20 października) ponownie wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Krygiera. Ulica ta będzie zamknięta od godz. 10:50 do odwołania.

Dotyczy to odcinka od skrzyżowania z ul. Ustowską do skrzyżowania z ul. Granitową.

Prace saperskie będą prowadzone (za mostem Gryfitów w kierunku Dziewoklicza) do odwołania - w przerwach pomiędzy przejazdami pociągów.

Ulicę Krygiera zamknięto dla ruchu także w miniony piątek. To przez pocisk artyleryjski odkryty na terenie budowy węzła Granitowa.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@Antoni
2019-10-20 21:51:27
Są jeszcze bardziej szpetne miasta np. Łódź, ale Poznań rzeczywiście jest fatalny pod wieloma względami. Nawet mentalność jego mieszkańców jest małomiasteczkowa. Można odnieść wrażenie, że to przerośnięta nadmiernie dziura.
@Antoni
2019-10-20 19:06:37
Poznań ładny? Jedno z bardziej beznadziejnych z większych polskich miast. Zaniedbane, bez zieleni, mnóstwo żulerki, paskudny dworzec, wieczne korki wszędzie... można by wymieniać długo. Taki większy Koszalin. Miasto bez powodu i bez przyczyny, leżące w środku niczego. Ohyda
Heniek
2019-10-20 16:13:52
@Leopolis wystarczy spojrzeć na przedwojenne widokówki aby dostrzec piękno i rozmach Szczecina. Kiedy na początku wieku np w Poznaniu katedrę otaczały parterowe chałupinki i pasły się krowy przy piaszczystej drodze, w tym samym czasie w Szczecinie stały już pięciokondygnacyjne bogate kamienice ze sklepami z art z całego świata, a brukowanymi szerokimi ulicami jeździły elektryczne tramwaje. Piękno przedwojennego Szczecina jest niepodważalne, nawet w relacjach Polaków odwiedzających z różnych powodów to miasto w pierwszej połowie XX wieku. Wystarczy trochę poczytać. Nie na darmo nawet sami Niemcy mówili o Szczecinie - Paryż Północy. Niestety powojenna odbudowa nadzorowana przez komunistycznych kacyków zniszczyła wiele tego piękna, a późniejsze niechlujstwo i brak remontów dopełniły dzieła zniszczenia. Wciąż jeszcze jednak widać jak potężne i piękne było to miasto!
Ronert
2019-10-20 16:07:29
@Antoni Niedorzeczne to jest porównywanie Szczecina z takim paskudnym Poznaniem. Pruskim miasteczkiem garnizonowym, który przed wojną miał połowę ludności tego co Szczecin. Za komuny obudowany wkoło paskudnymi blokowiskami w których mieszka 3/4 poznaniaków, z walącymi się, opustoszałymi kamienicami w centrum i chaszczami nad brudną Wartą. Poznań to przerośnięta za komuny dziura, obecnie dramat komunikacyjny i urbanistyczny. Wrocław owszem podobnie jak Szczecin był jednym z największych niemieckich miast przed wojną i podobnie jak Szczecin swoje piękno częściowo zachował. W Krakowie poza Starówką nie ma nic ciekawego, a inne dzielnice są zapuszczone jak np. Żydowski Kazimierz. Szczecin na tle Wrocławia i Krakowa nie prezentuje się źle, patrząc na szerokie wielkomiejskie aleje, historyczną zabudowę śródmieścia czy tereny nad rzeką. Natomiast od Poznania dzieli nas na szczęście pozytywna przepaść. Te miasta przed wojną chodziły w zupełnie różnych ligach. A dzisiaj też Poznań jest bardziej zapyziały i małomiasteczkowy mimo starań komuny aby zrobić z tego duże miasto na siłę.
Do Leopolis
2019-10-20 12:42:48
Niemcy nie bombardowali własnych most-tu się zgodzę. Jednak podkładali bomby pod mosty,wiadukty, by je wysadzić w momencie, gdy obce wojska wkroczą do miasta. Chcieli w ten sposób utrudnić i opóźnić działania wroga.
Antoni
2019-10-20 12:01:33
Wystarczy pojechać do Krakowa, Wrocławia czy Poznania, żeby nie brać Szczecina jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Przecież, to jest niedorzeczne. Szczecin dzieli bardzo dużo od wielu miast w Polsce.
Leopolis
2019-10-20 09:29:12
Oczywiście,że Niemcy nie bombardowali własnych miast.Nigdzie nie napisalem,że to niemieckie niewybuchy,choć i takie pewnie się znajdą.Nie zmienia to faktu,że całkowita winę za wojnę,ponosi dojcz.I to on powinien ponosić CAŁKOWITY koszt tej zabawy nie my.A co do pięknego przedwojennego miasta to chyba dużo w życiu miast nie widziałeś.
Koszt takich operacji powinni ponosic producenci niewybuchów
2019-10-20 08:57:24
lub jeśli nie istnieją to państwa w których ci producenci działali i płacili podatki. Np jeśli niewybuch wyprodukowano w UK to właśnie UK powinna ponosić koszty ich neutralizacji. Oczywiście jeśli UK chce to może dochodzić zwrotu tych kosztów od Niemiec.
@Szczecin
2019-10-20 08:28:21
Ale to przecież amerykańskie albo brytyjskie niewybuchy. Trudno w tym przypadku mówić o Polsce, bo bombardowano niemieckie miasto. Trochę logiki zanim coś napiszesz! A dawny Szczecin to było piękne i potężne miasto, niestety zniszczone działaniami wojennymi i powojenną polską badziewną odbudową. Na szczęście to co przetrwało i jedno i drugie powoduje, że to nadal jedno z najładniejszych miast w Polsce.
re: Szczecin
2019-10-20 06:57:53
Właśnie, i jeszcze wszyscy miłośnicy "dawnego Szczecina".
Szczecin
2019-10-19 23:27:07
Takie prace saperskie powinni robić Niemcy gołymi rękoma.To przez nich co roku w Polsce wydobywa się około 200000 rożnego rodzaju niewybuchów i niewypałów.Kto pokryje koszty?Dla czego Polacy mają tyle lat po wojnie dalej cierpieć przez Niemców?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA