piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Więcej czasu dla saperów. Krygiera znów zamknięta

Więcej czasu dla saperów. Krygiera znów zamknięta

Więcej czasu dla saperów. Krygiera znów zamknięta
Data publikacji: 2019-10-19 19:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20 22:10
Wywietleń: 1498 422982

W związku z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac saperskich, w niedzielę (20 października) ponownie wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Krygiera. Ulica ta będzie zamknięta od godz. 10:50 do odwołania.

Dotyczy to odcinka od skrzyżowania z ul. Ustowską do skrzyżowania z ul. Granitową.

Prace saperskie będą prowadzone (za mostem Gryfitów w kierunku Dziewoklicza) do odwołania - w przerwach pomiędzy przejazdami pociągów.

Ulicę Krygiera zamknięto dla ruchu także w miniony piątek. To przez pocisk artyleryjski odkryty na terenie budowy węzła Granitowa.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

@@Antoni
Są jeszcze bardziej szpetne miasta np. Łódź, ale Poznań rzeczywiście jest fatalny pod wieloma względami. Nawet mentalność jego mieszkańców jest małomiasteczkowa. Można odnieść wrażenie, że to przerośnięta nadmiernie dziura.
2019-10-20 21:51:27
@Antoni
Poznań ładny? Jedno z bardziej beznadziejnych z większych polskich miast. Zaniedbane, bez zieleni, mnóstwo żulerki, paskudny dworzec, wieczne korki wszędzie... można by wymieniać długo. Taki większy Koszalin. Miasto bez powodu i bez przyczyny, leżące w środku niczego. Ohyda
2019-10-20 19:06:37
Heniek
@Leopolis wystarczy spojrzeć na przedwojenne widokówki aby dostrzec piękno i rozmach Szczecina. Kiedy na początku wieku np w Poznaniu katedrę otaczały parterowe chałupinki i pasły się krowy przy piaszczystej drodze, w tym samym czasie w Szczecinie stały już pięciokondygnacyjne bogate kamienice ze sklepami z art z całego świata, a brukowanymi szerokimi ulicami jeździły elektryczne tramwaje. Piękno przedwojennego Szczecina jest niepodważalne, nawet w relacjach Polaków odwiedzających z różnych powodów to miasto w pierwszej połowie XX wieku. Wystarczy trochę poczytać. Nie na darmo nawet sami Niemcy mówili o Szczecinie - Paryż Północy. Niestety powojenna odbudowa nadzorowana przez komunistycznych kacyków zniszczyła wiele tego piękna, a późniejsze niechlujstwo i brak remontów dopełniły dzieła zniszczenia. Wciąż jeszcze jednak widać jak potężne i piękne było to miasto!
2019-10-20 16:13:52
Ronert
@Antoni Niedorzeczne to jest porównywanie Szczecina z takim paskudnym Poznaniem. Pruskim miasteczkiem garnizonowym, który przed wojną miał połowę ludności tego co Szczecin. Za komuny obudowany wkoło paskudnymi blokowiskami w których mieszka 3/4 poznaniaków, z walącymi się, opustoszałymi kamienicami w centrum i chaszczami nad brudną Wartą. Poznań to przerośnięta za komuny dziura, obecnie dramat komunikacyjny i urbanistyczny. Wrocław owszem podobnie jak Szczecin był jednym z największych niemieckich miast przed wojną i podobnie jak Szczecin swoje piękno częściowo zachował. W Krakowie poza Starówką nie ma nic ciekawego, a inne dzielnice są zapuszczone jak np. Żydowski Kazimierz. Szczecin na tle Wrocławia i Krakowa nie prezentuje się źle, patrząc na szerokie wielkomiejskie aleje, historyczną zabudowę śródmieścia czy tereny nad rzeką. Natomiast od Poznania dzieli nas na szczęście pozytywna przepaść. Te miasta przed wojną chodziły w zupełnie różnych ligach. A dzisiaj też Poznań jest bardziej zapyziały i małomiasteczkowy mimo starań komuny aby zrobić z tego duże miasto na siłę.
2019-10-20 16:07:29
Do Leopolis
Niemcy nie bombardowali własnych most-tu się zgodzę. Jednak podkładali bomby pod mosty,wiadukty, by je wysadzić w momencie, gdy obce wojska wkroczą do miasta. Chcieli w ten sposób utrudnić i opóźnić działania wroga.
2019-10-20 12:42:48
Antoni
Wystarczy pojechać do Krakowa, Wrocławia czy Poznania, żeby nie brać Szczecina jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Przecież, to jest niedorzeczne. Szczecin dzieli bardzo dużo od wielu miast w Polsce.
2019-10-20 12:01:33
Leopolis
Oczywiście,że Niemcy nie bombardowali własnych miast.Nigdzie nie napisalem,że to niemieckie niewybuchy,choć i takie pewnie się znajdą.Nie zmienia to faktu,że całkowita winę za wojnę,ponosi dojcz.I to on powinien ponosić CAŁKOWITY koszt tej zabawy nie my.A co do pięknego przedwojennego miasta to chyba dużo w życiu miast nie widziałeś.
2019-10-20 09:29:12
Koszt takich operacji powinni ponosic producenci niewybuchów
lub jeśli nie istnieją to państwa w których ci producenci działali i płacili podatki. Np jeśli niewybuch wyprodukowano w UK to właśnie UK powinna ponosić koszty ich neutralizacji. Oczywiście jeśli UK chce to może dochodzić zwrotu tych kosztów od Niemiec.
2019-10-20 08:57:24
@Szczecin
Ale to przecież amerykańskie albo brytyjskie niewybuchy. Trudno w tym przypadku mówić o Polsce, bo bombardowano niemieckie miasto. Trochę logiki zanim coś napiszesz! A dawny Szczecin to było piękne i potężne miasto, niestety zniszczone działaniami wojennymi i powojenną polską badziewną odbudową. Na szczęście to co przetrwało i jedno i drugie powoduje, że to nadal jedno z najładniejszych miast w Polsce.
2019-10-20 08:28:21
re: Szczecin
Właśnie, i jeszcze wszyscy miłośnicy "dawnego Szczecina".
2019-10-20 06:57:53
Szczecin
Takie prace saperskie powinni robić Niemcy gołymi rękoma.To przez nich co roku w Polsce wydobywa się około 200000 rożnego rodzaju niewybuchów i niewypałów.Kto pokryje koszty?Dla czego Polacy mają tyle lat po wojnie dalej cierpieć przez Niemców?
2019-10-19 23:27:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie