Niedziela 16 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Przeżyj żeglarską przygodę

Data publikacji: 2019-04-26 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Przeżyj żeglarską przygodę
 

Do końca kwietnia 2019 r. trwa nabór do Reprezentacji Szczecina na regaty the Tall Ships Races 2019. Poszukiwani są także wolontariusze - oficerzy łącznikowi, którzy będą pomagać w trakcie Dni Morza oraz towarzyszącemu im Zlotu Oldtimerów.

- Poszukujemy 80 reprezentantów, którzy stworzą zgraną, szczecińską załogę i popłyną na Fryderyku Chopinie, Darze Szczecina, Zrywie i Urtice - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego.

Tegoroczne regaty rozpoczną się w duńskim Aalborgu. Następnie załogi popłyną do norweskiego Fredrikstad i przez Hanstholm do Bergen i Aarhus. Regaty będą odbywać się w dwóch etapach. Pierwszy od 3 do 17 lipca br. Trasa: Aalborg (Dania) – Fredrikstad (Norwegia) – Hanstholm (Dania). Drugi rozpocznie się 17 lipca i potrwa do 4 sierpnia na trasie: Hanstholm (Dania) – Bergen (Norwegia) – Aarhus (Dania).

W rejsie mogą uczestniczyć zarówno ci, którzy jeszcze nigdy nie pływali na jachtach, jak i osoby z doświadczeniem żeglarskim. - Aby popłynąć z nami w niezapomnianą przygodę trzeba mieć ukończone 15 lat, umieć pływać wpław oraz znać języki obce, zwłaszcza angielski w stopniu komunikatywnym - informuje Celina Wołosz.

Nabór odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.ttsr.eu zakładka rekrutacja.

Ci którzy nie są pewni udziału w regatach mogą spróbować swoich sił w trakcie rejsów doprowadzających lub odprowadzających jachty na regaty The Tall Ships Races. Centrum Żeglarskie oferuje po dwa rejsy z każdego rodzaju. Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony www.centrumzeglarskie.pl -> zakładka e-rekrutacja.

Natomiast już niedługo, bo 12 czerwca br., w Szczecinie zacumują najpiękniejsze żaglowce i jachty z całej Europy w ramach wydarzenia Sail Szczecin - Dni Morza 2019 oraz XIII Zlotu Oldtimerów. Z tej okazji Centrum Żeglarskie poszukuje do współpracy wolontariuszy - oficerów łącznikowych.

- Szukamy osób, które są pełnoletnie, znają przynajmniej język angielski w stopniu komunikatywnym, są całkowicie dyspozycyjne w dniach od 12 do 16 czerwca, nie boją się nowych wyzwań, są otwarte na nowe działania, wykazują się odwagą, odpowiedzialnością, elastycznością, kreatywnością, otwartością oraz zaangażowaniem podczas wykonywania powierzonych im zadań - wylicza Celina Wołosz.

Na stronie Centrum Żeglarskiego (www.centrumzeglarskie.pl) znajduje się deklaracja oraz regulamin. Wypełniony i podpisany dokument wraz ze wszystkimi zgodami należy dostarczyć do Centrum Żeglarskiego. Można to zrobić drogą pocztową, elektroniczną lub osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać wysyłając zapytanie na adres e-mail: z.sadlowska@centrumzeglarskie.pl oraz telefonicznie pod numerem 91 461 53 91.

(kn)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA