piątek, 05 marca 2021r.

Przewiozą wielki zbiornik dla Polimerów Police. Nocą utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 2021-01-17 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-17 23:50
Przewiozą wielki zbiornik dla Polimerów Police. Nocą utrudnienia w ruchu
 

W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 stycznia) na kilka godzin wyłączony zostanie z ruchu fragment drogi w rejonie Grupy Azoty Police. Powodem jest transport wielkiego zbiornika na propylen na plac budowy Polimerów Police.

Przewiduje się, że zbiornik będzie przewożony od godz. 23 w niedzielę do godz. 3 w nocy. Kolumna transportowa wjedzie na ul. Jasienicką na wysokości oczyszczalni ścieków w Policach (za skrzyżowaniem z ul. Kuźnicką), a następnie będzie się kierowała do ul. Piotra i Pawła i dalej tą ulicą na plac budowy fabryki. Wskazana trasa w tym czasie zostanie wyłączona z ruchu.

– Mając na uwadze warunki pogodowe i specyfikę przedsięwzięcia, godziny mogą ulec zmianie – informuje Piotr Lachowicz, kierownik Biura CSR w Grupie Azoty Polyolefins, spółce realizującej projekt Polimery Police.

Transport "Cygara" na teren Polimerów Police

Transport 600-tonowego zbiornika na propylen.

Opublikowany przez Internetowa Telewizja Regionalna HB Niedziela, 17 stycznia 2021

Film: Internetowa Telewizja Regionalna HB

Zbiornik na propylen dotarł z Gdyni do polickiego portu barkowego 15 bm. na pokładzie statku „Aura”, który w niedzielę odpłynął. Ponadgabarytowy ładunek ma ponad 70 m długości, a waży ok. 600 ton.

Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. W zakres przedsięwzięcia wchodzą: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym wykonawcą inwestycji jest koreańska firma Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.

(ek)

Fot. Grupa Azoty Polyolefins

Komentarze

obserwator
2021-01-18 10:42:49
Obsługa logistyczna- transportowa tego ładunku jak zwykle najwieksza firma spedycyjna w Polsce ATS INTERNATIONALE SPEDITION ze Szczecina. To ona będzie realizowac ten projekt transportowy tego gabarytu, Gratulacje.
Jerry
2021-01-17 19:44:24
Panie Full plasik Z tego polimeru akurat nie robi się reklamówek. Za to np. meble ogrodowe, zabawki, obudowy urządzeń itp.
Full plastik
2021-01-17 17:58:52
Swego czasu pierwszy Sekretarz ufundował piekarnię na Łukasińskiego na kilkaset tysięcy mieszkańców.Teraz naród buduje największą w tej części Europy fabrykę... plastiku. A co, stać nas na własne jednorazówki polipropylenowe :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ