Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Przewiozą wielki zbiornik dla Polimerów Police. Nocą utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 2021-01-17 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-17 23:50
Przewiozą wielki zbiornik dla Polimerów Police. Nocą utrudnienia w ruchu
 

W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 stycznia) na kilka godzin wyłączony zostanie z ruchu fragment drogi w rejonie Grupy Azoty Police. Powodem jest transport wielkiego zbiornika na propylen na plac budowy Polimerów Police.

Przewiduje się, że zbiornik będzie przewożony od godz. 23 w niedzielę do godz. 3 w nocy. Kolumna transportowa wjedzie na ul. Jasienicką na wysokości oczyszczalni ścieków w Policach (za skrzyżowaniem z ul. Kuźnicką), a następnie będzie się kierowała do ul. Piotra i Pawła i dalej tą ulicą na plac budowy fabryki. Wskazana trasa w tym czasie zostanie wyłączona z ruchu.

– Mając na uwadze warunki pogodowe i specyfikę przedsięwzięcia, godziny mogą ulec zmianie – informuje Piotr Lachowicz, kierownik Biura CSR w Grupie Azoty Polyolefins, spółce realizującej projekt Polimery Police.

Transport "Cygara" na teren Polimerów Police

Transport 600-tonowego zbiornika na propylen.

Opublikowany przez Internetowa Telewizja Regionalna HB Niedziela, 17 stycznia 2021

Film: Internetowa Telewizja Regionalna HB

Zbiornik na propylen dotarł z Gdyni do polickiego portu barkowego 15 bm. na pokładzie statku „Aura”, który w niedzielę odpłynął. Ponadgabarytowy ładunek ma ponad 70 m długości, a waży ok. 600 ton.

Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. W zakres przedsięwzięcia wchodzą: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym wykonawcą inwestycji jest koreańska firma Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.

(ek)

Fot. Grupa Azoty Polyolefins

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2021-01-18 10:42:49
Obsługa logistyczna- transportowa tego ładunku jak zwykle najwieksza firma spedycyjna w Polsce ATS INTERNATIONALE SPEDITION ze Szczecina. To ona będzie realizowac ten projekt transportowy tego gabarytu, Gratulacje.
Jerry
2021-01-17 19:44:24
Panie Full plasik Z tego polimeru akurat nie robi się reklamówek. Za to np. meble ogrodowe, zabawki, obudowy urządzeń itp.
Full plastik
2021-01-17 17:58:52
Swego czasu pierwszy Sekretarz ufundował piekarnię na Łukasińskiego na kilkaset tysięcy mieszkańców.Teraz naród buduje największą w tej części Europy fabrykę... plastiku. A co, stać nas na własne jednorazówki polipropylenowe :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA