Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Przeszli szlakiem szczecińskich kotwic

Data publikacji: 2021-08-01 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-02 18:47
Przeszli szlakiem szczecińskich kotwic
 

Na współczesnej mapie portowego i morskiego Szczecina można ich wskazać i znaleźć kilkadziesiąt, od „witacza” przy S3, poprzez liczne w marinach żeglarskich nad jeziorem Dąbie, czy „uliczne” i pomnikowe w centrum, szczególnie po obu stronach Odry, kończąc na tak odległych, jak samotna na Polanie Harcerskiej. Wszystkie – nawet te zapomniane i niczyje, mają jednak swoich miłośników, a jednym z ich niezmordowanych popularyzatorów jest Wiesław Seidler, pasjonat morza, edukacji morskiej, żeglarstwa, i kotwic.

W ramach imprezy „Żagle 2021” prowadził on w sobotę pod patronatem Żeglugi Szczecińskiej Turystyka i Wydarzenie, specjalny „Spacer szlakiem kotwic szczecińskich”. Wybrał i pokazał chętnym tylko te najbliższe, od „Kotwicy Sediny” na Placu Tobruckim, po inne na placu Orła Białego, Podzamczu, Bulwarze Piastowskim, nabrzeżu Jana z Kolna i na Wałach Chrobrego, ale i tak spacer planowany na dwie godziny przeciągnął się do czterech, gdyż wiąże się z tymi kotwicami tyle ciekawostek historycznych i tyle opowieści, że wystarczy na kolejne spacery, publikacje, reportaże, galerie zdjęć..

Spacer szkalkiem szczecińskich kotwic

Podobne tematyczne „kotwicowe” wycieczki będą kontynuowane w przyszłości, w ramach „Spacerów z przewodnikiem”, organizowanych już corocznie przez Żeglugę Szczecińską Turystyka i Wydarzenie. Pamiątkowe i pomnikowe szczecińskie kotwice – znane i nieznane, nadal czekają na „odkrywców”. Organizator prosi, żeby informacje o tych jeszcze nie odkrytych przesyłać na adres e-mail: wietan@o2.pl

Tekst i fot. (WS)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lech krzywy
2021-08-02 18:29:44
Kilka metrów w bok od zdjęcia gniją od lat stare lodzie pod plandeka, prawda magistrze po kulu bez prawa jazdy ?
Kotwice
2021-08-02 06:59:44
A skąd wiadomo, czy dana kotwica jest odkryta, czy nie - jest jakiś dokładny spis tych już znanych?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ