Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

O szczecińskich kotwicach w Starej Rzeźni

Data publikacji: 2018-10-15 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
O szczecińskich kotwicach w Starej Rzeźni
 

O godz. 17 w poniedziałek (15 października) Wiesław Seidler będzie mówił w Starej Rzeźni o okrętowych kotwicach w Szczecinie. To inauguracja cyklu comiesięcznych spotkań edukacyjno-poznawczych "Człowiek na morzu". 

- Krzyż, kotwica i serce to bodajże najbardziej popularne w dziejach symbole graficzne, oznaczające kolejno - wiarę, nadzieję i miłość - przypomina Wiesław Seidler. - Kotwice okrętowe na ogół kończą służbę i żywot razem ze statkiem, ale czasem stają się eksponatami i zdobią wiele muzeów morskich, albo jako swoiste pamiątki historii zdobią też wiele miast - portowych i innych - w tym Szczecin. Tylko u nas takich pamiątkowych,  „ulicznych” kotwic można naliczyć i znaleźć co najmniej kilkadziesiąt, najwięcej w rejonie Wałów Chrobrego i placu Mickiewicza, a także w wielu innych miejscach, często przypadkowych. Na pierwszym spotkaniu z cyklu „Człowiek na morzu” będę o nich opowiadał  - liczę na dyskusję i pomoc w uzupełnieniu ich historii. Na marginesie podyskutujemy też o kotwicy znaku Polski Walczącej.

(g)

Fot. Wiesław Seidler

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tobago
2018-10-16 09:54:27
Ta obrzydliwa nazwa, której nie chcę powtarzać, idealnie pasuje do miejsca kultury. brawo Prezydęt K. i Jego Klika. Trafostacji Sztuki mogli dać w nazwie coś z krzesłem elektrycznym. Będzie nowocześnie i światowo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ