sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przeszli „Marszem dla Jezusa”

Przeszli „Marszem dla Jezusa” [GALERIA]

Przeszli „Marszem dla Jezusa”
Data publikacji: 2018-03-25 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 1505 320164

Procesja zwana „Marszem dla Jezusa” przeszła w Niedzielę Palmową ulicami Szczecina. Takie pochody organizowane są w wielu miastach naszego kraju. 

Niedziela Męki Pańskiej, zwana palmową, rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień poprzedzający najważniejsze w roku liturgicznym święta Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia w Ewangelii wspominany jest wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tam radośnie witany był przez tłumy. Wtedy jest też po raz pierwszy czytany opis męki i śmierci Chrystusa. Drugi raz wierni usłyszą go w czasie okolicznościowej liturgii w wielkopiątkowy wieczór.

Tradycyjnie tego dnia w kościołach święci się palmy.

Ł.T

Fot. Dariusz GORAJSKI

Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa” Przeszli „Marszem dla Jezusa”

Komentarze

co za oszołomstwo
widać tej garstce nieżle palma odbiła
2018-03-26 07:27:48
@ nie nowoczesny
To nie są "kodziarze", tylko "kodziarz".
2018-03-25 22:28:09
123
Szkoda tylko mlodziezy ktorej od pierwszych klas w szkole imputuje sie te bajki dopiero zaczynaja myslec po kilku latach, dobrze ze jest internet bo moga od razu wszystko sprawdziw w wikipedii, starsze pokolenia mialy gorzej.Nie ma liczby ktora by ocenila ta cala hipokryzje i klamstwo ,jedyny szacunek mam dla papieza Franciszka jesli taki bylby caly kosciol jakos to by sie znioslo ,ale u nas nawet zycza mu smierci- masakra co za bolszewia
2018-03-25 20:37:47
;)
@nie nowoczesny -znowu sie nie wyspowiadales i nie dales datku dla Panstwa Watykan,popraw sie nastepnym razem,biedak widocznie nie wie ze na swiecie jest ponad 4 tys religii i kazda to osobny i prywatny biznes, Stephan Hawking stwierdzil ze nie ma nieba dla komputerow i nie ma nieba dla ludzkiego mozgu- o ile sie go ma ,czlowiek/komputer umiera/nie dziala z powodu awarii innych organow/sprzetow.
2018-03-25 20:34:51
nie nowoczesny
skasowac te bzdurne komentarze kodziarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-03-25 19:55:45
o
tłum to jest w obiektywie i hipermarketach. nagonili młodzież szkolną do chodzenia w 50 osobowej demonstracji ulicznej. im poważniej tym śmieszniej...później będzie tylko straszniej bo sukienkowe są nienażartym władzy i splendoru czyrakiem
2018-03-25 18:26:19
cap kościelny
"...Niedziela Męki Pańskiej..." Przeciez to był tryumfalny wjazd Jehoshuy-Jezusa do Jerozolimy! Wi9tano Go jako króla!!! O jakiej "niedzieli męki" piszecie? to sa watykańskie bzdety!On przyjechał na Paschę- wieczerzę jedzoną w Siódmy Dzień! Tym dniem był SABBAT czyli sobota a NIE katolicka NIEDZIELA!!! Zapisano w biblii o watykanistach: "Zmienią CZAS i OBYCZAJ!"!!!
2018-03-25 14:15:36
-----------
Kierowcy nie protestowali ze zabiera im sie tzw. swieta przepustowosc i nie bluzgali tak jak to robia na codzien w stosunku do pieszych i rowerzystow ?
2018-03-25 13:59:11