Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Przeprowadzka Centrum Psychiatrycznego przy Żołnierskiej w Szczecinie?

Data publikacji: 23 kwietnia 2020 r. 15:27
Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2020 r. 22:24
Przeprowadzka Centrum Psychiatrycznego przy Żołnierskiej w Szczecinie?
 

Poradnie Centrum Psychiatrycznego działające przy ul. Żołnierskiej w Szczecinie mają być jeszcze w tym tygodniu przeniesione do innych ośrodków szpitala „Zdroje” zlokalizowanych przy ul. św. Wojciecha i przy ul. Mącznej. Teraz tam będą udzielane świadczenia chorym zarówno w formie zdalnej, jak i w postaci osobistych wizyt pacjentów; tych których stan zdrowia tego wymaga.

Pomimo panującej w Polsce epidemii koronawirusa Centrum Psychiatryczne szpitala „Zdroje” cały czas funkcjonuje na pełnych obrotach – jak się okazuje, czas pandemii jest wręcz okresem zwiększonego zapotrzebowania na opiekę psychiatryczną, psychologiczną i psychoterapeutyczną. Wprawdzie ograniczono do minimum kontakty bezpośrednie z chorymi, to jednak personel codziennie wykonuje swoje obowiązki m.in. poprzez kontakt telefoniczny z pacjentami. Dlaczego więc ma się z obiektów przy ul. Żołnierskiej ewakuować?

– Niestety, w związku z intensywnymi pracami budowlanymi prowadzonymi w tej części miasta ośrodek przy ul. Żołnierskiej borykał się z częstymi problemami natury technicznej – tłumaczy Magdalena Knop, rzeczniczka prasowa szpitala w Zdrojach. – Dochodziło do kilkunastogodzinnych przerw w dostępie do łączności telefonicznej i internetowej, co skutkowało istotnymi utrudnieniami w udzielaniu porad w zalecanej obecnie formie zdalnej.

To przede wszystkim z tego powodu kierownik Centrum Psychiatrycznego otrzymał polecenie zorganizowania przeniesienia poradni do innych ośrodków szpitala „Zdroje”.

Jak się dowiedzieliśmy, innym powodem planowanej przeprowadzki jest spora absencja pracowników związana z opieką nad dziećmi lub przebywaniem na zwolnieniach lekarskich czy urlopach.

– Do środy (22 kwietnia – przyp. lw) do godziny 11 nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca tymczasowego przeniesienia poradni z Centrum Psychiatrycznego – podkreśla Magdalena Knop. – Jeżeli takowa będzie, natychmiast wszystkich o tym poinformujemy.

Rzeczniczka szpitala podkreśla, że informacje dotyczące pacjentów są przekazywane na szpitalnym profilu Facebooka – Szpital Zdroje Szczecin.

(lw)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sabina
2020-05-13 21:56:02
To można nazwać tylko " katastrofą".Jestem pacjentem Centrum Psychiatrycznego na Żołnierskiej.Totalnie mnie ta wiadomość zdezorientowała.Rok temu weszłam w inny świat " trzezwości",poradziłam sobie ze zmianami,powierzyłam terapeutą i tym murą wiele tajemnic.Teraz nie będe mogła dojeżdżać na ulice Mączną ze względów finansowych,oraz godzin pracy.Nie czuje się na siłach , aby radzić sobie sama z moją chorobą .Czy ktoś pomyśla£ tu o pacjentach, przecież tak naprawde to bez nas ten ośrodek nie będzie funkcjonował.Szkoda s£ów😢
Logo
2020-04-26 17:06:32
Pani rzecznik konfabuluje, bo rzecz ma się zgoła inaczej. Otóż w tej części miasta nie ma żadnych prac budowlanych. Najbliższe dotyczą ulicy Szafera, a więc nie Żołnierskiej. To samo dotyczy przerwy w łączności: ta wystąpiła raptem tylko raz(!) i trwała kilka godzin. Pani rzecznik najwyraźniej od rzeczy opowiada, bo nie znajduje się na miejscu. Niestety poradnie przeniesione na Mączną będą funkcjonować fatalnie, jeśli prawie w ogóle, bo pacjenci jeszcze długo nic o przeniesieniu wiedzieć nie będą. Będą odbijać się od drzwi byłego Centrum i pozostawać w poczuciu bezsilności i frustracji, a stąd krótka droga do zaostrzeń psychicznych. Kolejna nieprawdziwa informacja dotyczy przebywających na urlopach czy zwolnieniach pracowników. Jeśli "za sporą absencję" uznać można kilka osób, to ja nie rozumiem wobec powyższego słowa "spora". Odchodzić natomiast będą z dniem 27 kwietnia i później, bo wielu z nich nie będzie stać na takie dojazdy do pracy zarówno pod kątem finansowym jak i czasowym. Żal personelu, żal pacjentów. Ci drudzy zaprzestaną dojeżdżać z powodów jak wyżej, szczególnie natury finansowej. Pacjenci korzystający z usług pielęgniarskich, będą z nich rezygnować, co przełoży się na przerwanie leczenia ambulatoryjnego. Brak Oddziałów Dziennego Pobytu spowoduje, że cały tok leczenia przestanie mieć sens, bowiem ogranicza się tylko do teleporad. Likwidacja Centrum na Żołnierskiej jest pomyłką, na której ucierpi bardzo wiele osób. Trudno bowiem o dobrą jakość usług, gdy przechodzi się z otwartej polany do maleńkiej dziupli. Do tego takiej, która jest niedogodnie daleko i trudna do zlokalizowania. Zadaniem Centrum Psychiatrycznego jest niesienie pomocy potrzebującym, szczególnie teraz w tym trudnym dla wszystkich okresie. Szkoda, że dyrekcja o tym "zapomniała", a przecież w logo szpitala figuruje napis: "Jesteśmy dla naszych pacjentów. Naszym celem Wasze zdrowie". Amen.
Anita
2020-04-24 14:01:34
Jednym słowem załamka, personel zdruzgotany pacjenci pewnie również. Czy przeniesienie ośrodka nie oznacza de facto likwidacji?
Jarun
2020-04-24 11:50:31
Do Urzędu Miejskiego ? A na placu przed urzędem postawią pomnik Jarzyny ze Szczecina i wszystko jasne. Dzień dobry ! A swoją drogą czy ktokolwiek zauważyłby taką przeprowadzkę?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA