Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji: 2017-04-04 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku
 

Świnoujscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do samochodu. 32-letni mężczyzna wybił w pojeździe szybę, a następnie dostał się do środka, gdzie wyrwał radio. Na widok mundurowych rzucił się do ucieczki.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed południem. Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, patrolujący swój rejo, otrzymali informację, że przy ulicy Grunwaldzkiej chodzi bez celu mężczyzna, który zagląda do zaparkowanych pojazdów. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania mężczyzny.

Podczas rozpoznania w jednym z pojazdów dostawczych zauważyli wybitą szybę, a wewnątrz mężczyznę, który na ich widok rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni świnoujścianin, który przyznał, że wybił cegłówką szybę w samochodzie i dostał się do środka, by ukraść znajdujący się tam sprzęt.

Stróże prawa ustalili właściciela samochodu i powiadomili go o powstałej szkodzie. Po przybyciu na miejsce w rozmowie z policjantami właściciel oświadczył, że w innym należącym do niego samochodzie, do którego także ktoś się włamał kilka dni temu, znalazł pęk kluczy. Funkcjonariusze porównali je wtedy z kluczami, które zatrzymany miał przy sobie i okazało się, że są one identyczne. Skruszony 32-latek przyznał, że również w tym przypadku to on jest sprawcą.

- Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. O jego losie zdecyduje teraz sąd, gdzie zostanie skierowany akt oskarżenia. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Beata Olszewska.

(n)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2017-04-05 07:36:03
kradzież z włamaniem i tylko do 5 lat??? Art. 279. Kradzież z włamaniem: § 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. No chyba, że cegłówka to klucz od samochodu...
Kogo wiec rowniez winic... ? ?
2017-04-05 00:49:00
A kiedy ten 32-latek byl normalnie zatrudniony i chodzil do normalnej pracy ? Lub od kiedy... zyje z "Pomocy" MOPS-u czy MOPR-u ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA