Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Przekopywali Regę. Mateusz Przygoda był najbliżej sukcesu [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2022-08-06 11:50
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-07 13:28
Przekopywali Regę. Mateusz Przygoda był najbliżej sukcesu
 

W Mrzeżynie rozegrano dziewiąty konkurs „Najwyższy czas przekopać port”, który polegał na tym, by kopnąć piłkę nożną z jednego brzegu Regi na drugi. Odległość wynosi 53 metry, ale w trakcie konkursu wiał silny północny wiatr, który spychał piłkę wgłąb rzeki. Organizatorzy ufundowali okazało puchar, ale zgodnie z regulaminem otrzyma go ten, który pierwszy przekopie kanał, a piłka spadnie na drugi brzeg.

Najbliższy szczęścia - i to dwukrotnie - był Mateusz Przygoda z Trzebiatowa, który w przeszłości grał w tutejszym klubie Rega. Kopnięta przez niego piłka dwa razy uderzyła o brzeg nabrzeża. Otrzymał z rąk burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego puchar.

Organizatorami imprezy była gmina Trzebiatów, Fundacja Grzegorza Krychowiaka, który pierwsze kroki jako młody piłkarz stawiał w Orle Mrzeżyno, a dziś gra w reprezentacji Polski oraz ośrodek Piramida Medical SPA w Mrzeżynie.

Niestety nie popisały się władze portu w Mrzeżynie, które nie potrafiły uprzątnąć śmieci jakie się zebrały na rzece akurat w miejscu gdzie rozgrywano zawody. Pływające zielsko nie najlepiej świadczyło o gospodarzach portu, którzy nawet przed swoją siedzibą nie zadbali o czystość. W przeszłości wielu zawodników wpadało do Regi po zamaszystym wykopie, a teraz patrzyli na pływające śmieci nieco z żenadą.

Pracownik portu, który tego bałaganu nie dostrzegał, z pełną gorliwością ścigał widzów, którzy wchodzili na ławeczki w butach (nawet w podeszwie na gumie), by lepiej widzieć zawody.

Za rok kolejna jubileuszowa impreza i wtedy może w końcu uda się komuś tej sztuki dokonać i posłać piłkę na drugi brzeg rzeki.

Tekst, film i foto: Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rybak
2022-08-07 12:12:13
Dziennikarz napisał jak się jego potraktowało, to co dopiero ma powiedzieć zwykły petent, którego traktuje się z góry.
Dominika
2022-08-06 22:34:20
PAN redaktor powinien już ograniczyć się do reklamowania ośrodka Sandry co idzie mu najlepiej przez ostatnie kilka lat. Impreza była super, a ze niektórym wydaje się, że mogą więcej niż innym to później zamiast się bawić z innymi szukają sensancji. Gdyby Pan i Panskie wnuki znali zasady zachowania mógłby się Pan skupić na opisaniu świetnej imprezy ,a nie szukaniubsensacji tam gdzie jej nie ma :)
od "sensacji"
2022-08-06 15:57:35
archeologicznych jest niejaki pan policjant.... Zawsze "wykopie" coś o "byłych nazistach".
Kurierowe tytuły!!
2022-08-06 14:02:36
Byłem przekonany, że jakaś sensacja archeologiczna.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA