sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju

Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju

Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju
Data publikacji: 2018-12-14 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 714 366794

W piątek (14 grudnia) ponownie na szczecińskie tory wyjedzie „Mikołajowy tramwaj”. To zabytkowy pojazd liczący sobie ponad 50 lat, ale wciąż sprawny, z wagonem typu N z drzwiami otwieranymi ręcznie, a nie automatycznie, z drewnianymi siedzeniami i z pulpitem motorniczego z korbą. Skrzypi, trzęsie, ale wrażeń potrafi dostarczyć zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Kto i tym razem nie zdąży go złapać na trasie, ten będzie miał jeszcze w tym roku jedną okazję – w następny i już ostatni przedświąteczny piątek – 21 grudnia.

Historyczny tramwaj typu N (nr boczny 167), rocznik 1954, wyprodukowany w chorzowskim Konstalu, pieszczotliwie nazywany Perełką, ruszy w trasę – jak zwykle – o godz. 15.50 z przystanku przy ul. Dworcowej między gmachami Poczty Polskiej i starej drukarni przy ul. Świętego Ducha.

W świątecznym wystroju, z czapką na przedzie, z prezentami, oświetlony choinkowym lampkami tramwaj w dwa nadchodzące piątkowe popołudnia będzie pokonywać za każdym razem pętlę szlakiem: Brama Portowa – pl. Tadeusza Kościuszki – al. Bohaterów Warszawy – ul. ks. Piotra Wawrzyniaka – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – ul. Jana Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – ul. kard. Stefana Wyszyńskiego – Dworcowa.

Cały przejazd zajmuje około 40 minut. Pozostałe odjazdy z ulicy Dworcowej zaplanowane są o godzinach: 16.40, 17.30, 18.20 i 19.10. Do rozświetlonego pojazdu z rozbrzmiewającymi w jego środku piosenkami i kolędami będzie można wsiąść na każdym z przystanków na wspomnianej trasie. Podróże świątecznym tramwajem są – jak w poprzednich latach – nieodpłatne. ©℗

Tekst i fot. (MIR)

Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju Przedostatni kurs mikołajowego tramwaju

Komentarze

@@ Marcel
Fajnie się czegoś nowego dowiedzieć.
2018-12-14 13:51:16
@Marcel
O czym Ty piszesz ? Doczep sprawnych do N-ek w Szczecinie jest jak na razie tylko jedna i to ta z automatycznymi drzwiami jeżdżąca z silnikiem 293 (ZG). Jak na razie jest wciąż w "przeróbce" wagon silnikowy 286 na przyczepę dwukierunkową, ale to jeszcze potrwa. A do Perełki doczepa jest... w planie do przeróbki z innej przyczepy w ostatniej wersji jakie jeździły w 1996 roku.
2018-12-14 12:21:36
Marcel
Szkoda że tak go mało. Jest zaciekawienie i obłożenie pasażerów. Szkoda też że nie ma funduszy na doprowadzenie do sprawności innej N. Jest też doczepa, czemu nie jeździ? W Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki stoi 102 i tylko stoi.W innych miastach jakoś jeżdżą rarytasy, a u nas klapa
2018-12-14 10:23:43
hehehe
Myślałem że pan Krzystek wzorem Trzaskowskiego wyśle na tory "Tramwaj Różnorodności" oklejony tęczowymi flagami i tęczowymi wiatraczkami!
2018-12-14 10:04:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie