Poniedziałek 15 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy

Data publikacji: 2019-07-11 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 12:10
Przed nami Dni Odry 2019. Można się zapisywać na spływy
 

Już od 12 do 14 lipca odbędzie się świętowanie Roku Odry podczas tegorocznych Dni Odry w Szczecinie. Nadchodzący weekend będzie obfitował w rejsy, spływy kajakowe i koncerty.

Rok 2019 został uznany Międzynarodowym Rokiem Odry, gdyż obchodzimy w nim m.in. 200. rocznicę podpisania Protokołu Bohumińskiego w sprawie kompleksowej regulacji Odry i 100. rocznicę powołania administracji żeglugi śródlądowej. Dodatkowo Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Szczecin również przyłącza się świętowania i podobnie jak w poprzednich latach organizuje Dni Odry, które planowane są na weekend 12-14 lipca. Impreza odbędzie się  na Bulwarze Piastowskim. Do Szczecina przypłyną zabytkowe niemieckie jednostki, wśród nich „Andreas“ największy w Niemczech nadal eksploatowany holownik. Mieszkańcy będą mogli je zwiedzać, a także wybrać się nimi w dwugodzinne rejsy po Odrze. Darmowe bilety na rejsy będzie można odebrać od piątku do niedzieli w namiocie Centrum Żeglarskiego, który stanie na Bulwarze Piastowskim.

Tuż obok jednostek zostanie ustawiona scena pływająca, na której w piątek i sobotę będą się odbywać koncerty szantowo-folkowe, m.in. After Blues, Mechanicy Szanty czy DAIR. Scena będzie działać w piątek w godzinach 19 - 21.45 oraz w sobotę od 19 do 23.30.

Aby lepiej poznać Odrę i jej rozlewiska, 13 i 14 lipca organizatorzy zapraszają mieszkańców i turystów na darmowe spływy kajakowe pod nazwą „Spływ po Meduzostanie - Do wodnych zakątków Mare Dambiensis”. Trasa spływów wiodła będzie dookoła wyspy Radolin - przez Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża i Świętą. Uczestnicy będą mieli okazję poznać zakątki jeziora Dąbie, zaznajomić się z legendą Mare Dambiensis, a także wziąć udział w ognisku.

Trasa spływu: Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża, Święta, a jego długość wyniesie około 7,5 km. Czas trwania spływu - 4 godziny. Udział w spływie można wziąć od 13. roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą brać w nim udział wyłącznie pod opieką dorosłych. Uczestnicy muszą posiadać umiejętność pływania oraz minimalne doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Chętni do udziału w spływach mogą zgłaszać swoje kandydatury wysyłając maila z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie www.centrumzeglarskie.pl) na adres: m.marach@centrumzeglarskie.pl oraz e.lesniowska@centrumzeglarskie.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

(k)

Fot. organizatorzy

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA