Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Prawdziwe święto Odry [GALERIA]

Data publikacji: 13 lipca 2019 r. 17:43
Ostatnia aktualizacja: 13 września 2019 r. 15:00
Prawdziwe święto Odry
 

Sobota to kulminacja wydarzeń związanych z obchodami tegorocznych Dni Odry. Impreza ma szczególny charakter, gdyż rok 2019 został uznany za Międzynarodowy Rok Odry.

Od południa dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów cieszyły się zabytkowe holowniki, które przypłynęły do Szczecina wprost z Berlina. Zostały one udostępnione do zwiedzania. Dla wielu osób była to pierwsza w życiu okazja do wejścia na pokład starego holownika. Wśród nich prawdziwą gwiazdą okazał się  „Andreas” – największa w Niemczech nadal eksploatowana tego typu jednostka. Jeszcze więcej atrakcji dostarczały rejsy po Odrze na pokładzie holowników i innych jednostek oraz kajakowe spływy. 

Z powodów zdrowotnych problemów głównej organizatorki w tym roku podczas imprezy nie odbył się finał Flisu Odrzańskiego. Z Elżbietą Marszałek można było się spotkać podczas oficjalnej części imprezy, która rozpoczęła się o godz. 13. Podczas uroczystości, w której brał udział m.in. wieloletni komandor Flisu Odrzańskiego - kpt. Włodzimierz Grycner, został jej przekazany specjalny wianek. Był to śląski wianek dla Odry, tzw. galanda, który przypłynął wraz z wodniakami. Powstał w czasie warsztatów z okazji Odrzańskiej Nocy Świętojańskiej w Regionalnym Instytucie Kultury - jednostce kultury urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego.

(k, ek)

Fot. Marta Teszner

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA