Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Przed Kanałem Zielonym wreszcie bez wahadła

Data publikacji: 29 marca 2023 r. 11:25
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2023 r. 11:25
Przed Kanałem Zielonym wreszcie bez wahadła
Na Kępę Parnicką i Wyspę Zieloną można już dojechać bez wahadła, po nowym moście nad kanałem Zielonym Fot. ZDiTM Szczecin  

Koniec udręki osób, które każdego dnia muszą się dostać w rejon ul. Celnej, Heyki, Spedytorskiej i do wielu okolicznych instytucji. Nie ma już wahadła przed mostkiem nad kanałem Zielonym. Po starej przeprawie pozostały jedynie podpory.

- W ramach zadania „Remont mostu drogowego nad Kanałem Zielonym w ciągu ul. Heyki i Celnej w Szczecinie” wymieniony został ustrój nośmy z wykorzystaniem istniejących podpór - przypomina Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM w Szczecinie.

W ramach podpisanej umowy przeprowadzono rozbiórkę starych przęseł, wybudowano nowe z belek prefabrykowanych i wykonano remont istniejących podpór. Powstała również kanalizacja deszczowa, przebudowano oświetlenie, wodociąg i linie telekomunikacyjne, a przy okazji zlikwidowano nieczynny gazociąg.

Prace odbywały się przy utrzymaniu ruchu, ponieważ będący przed remontem w fatalnym stanie most to wciąż jedyna droga łącząca Łasztownię z Kępą Parnicką i Wyspą Zieloną. Ruch odbywał się tylko połową jezdni. Zadanie wykonała firma NIWA Szczecin Sp. z o.o. Prace, które kosztowały 5.421.547,64 zł brutto, rozpoczęły się w styczniu 2022 r. ©℗

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA