niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przeciw szkolnej agresji

Przeciw szkolnej agresji

Przeciw szkolnej agresji
Data publikacji: 2018-08-27 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 939 347182

Cykl bezpłatnych spotkań dla dzieci, które nie radzą sobie z agresywnymi zachowaniami rówieśników organizuje Fundacja Wspierania Mowy i Komunikacji HALO. To odpowiedź na zapotrzebowanie uczniów i rodziców. Warsztaty odbywać się będą od 1 września w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. 

Projekt "Bezpieczna Szkoła – Bronię Siebie – Bronię Innych" to cykl spotkań terapeutycznych dla dzieci, których uczestnicy nauczą się metod komunikacji oraz reagowania na zachowania agresywne a także solidarności i poczucia odpowiedzialności za siebie oraz innych.

- Coraz częściej słyszymy o przemocy w szkole oraz że nie bardzo wiemy, jak sobie z nią poradzić. Nasze dzieci bezpośrednio dotyka agresja w szkole - mówi Agnieszka Tomaszewska, prezes Fundacji HALO. - Pewnego dnia przyszła do mnie zaprzyjaźniona z fundacją mama i poprosiła o pomoc. Jej jąkający się syn chodził do tej pory w fundacji na zajęcia dla dzieci młodszych. Zdawało się, że Jakub, chłopiec niezwykle ambitny i inteligentny, będący wsparciem dla innych dzieci, nadspodziewanie szybko wyrasta z dziecięcego optymizmu. Dowiedzieliśmy się, że jako dziecko, które ma problemy z mową, zaczął doświadczać przemocy i nękania w szkole. To on był inspiracją dla inicjatywy "Bezpieczna Szkoła – Bronię Siebie – Bronię Innych".

Tak powstał autorski projekt Fundacji Wspierania Mowy i Komunikacji HALO w ramach Budżetu Obywatelskiego, dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki temu zajęcia z trenerem, odbywające się przez cały wrzesień i październik będą bezpłatne. Grupę poprowadzi znana psycholog i psychoterapeutka Agnieszka Strzelec. Cykl zajęć rozpocznie się 1 września (sobota), w godz. 11-13 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy ul. Wojska Polskiego 90. Kolejne spotkania odbywać się będą w każdą sobotę września i października, w tych samych godzinach. 

- Celem projektu jest wzrastanie w poczuciu bezpieczeństwa, pewności siebie, solidarności, integracji środowiskowej oraz odpowiedzialności za siebie i innych, jako odpowiedzi na zagrożenia środowiskowe wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Katalog tych zagrożeń sprowadza się do: mowy nienawiści, agresji werbalnej i fizycznej, zastraszania, poniżania oraz manipulacji szczególnie, jeśli chodzi o dzieci z zaniżoną samooceną, brakiem pewności siebie, z problemami w komunikacji - podkreśla Agnieszka Tomaszewska. - Takie dzieci nie potrafią oprzeć się przemocy rówieśniczej. Mogą być bardzo podatne na wpływy z otoczenia, nie potrafią przeciwstawić się agresji i są często szkolnymi "ofiarami" i kozłami ofiarnymi. To dla nich jest ten projekt. Z wiedzą, że aby bronić innych, trzeba umieć bronić siebie.

Fundacja zaprasza na zajęcia zarówno dzieci ze Szczecina, jak i z powiatów ościennych. Zgłoszenia należy kierować na adres: dzieci@fundacjahalo.pl lub pod tel. 517 262 534.

(el)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

@. z 2018-08-27 10:53:26
ty pewnie byś wolał by nosili odzież patriotyczną z niebieską gwiazdą Dawida i słuchali patriotycznych piosenek z Izraela a ci bardziej wyrobieni kulturalnie klezmorim kapelye...
2018-08-27 16:02:40
123
@2018-08-27 12:43:56 :Władimir pozdrawia wiernych towarzyszy,szampan znów sie skonczył ;-((
2018-08-27 14:18:17
HogoFogo
Najnowsze trendy w psychologii i pedagogice wskazują, że agresji w szkole winne są jej ofiary. Wcale nie żartuję.
2018-08-27 13:13:31
Oduczyć najpierw agresji te wstrętne sztubaki co przychodzą pod sąd na pl Żołnierza.
.
2018-08-27 12:43:56
.
Kiedys najwieksza patola nosila dresy, obecnie jest podobnie ,tylko nosza pseudo patriotyczne koszulki,lub klubow pilkarskich,sierpy mloty w kółku, tzw.nerki czy torebki (torebka boys ),do tego czapka z daszkiem- -nalozona na pol głowy-łeska najka musi byc , dresy takze aktualne oczywiscie ,no i z telefonu leci pseudo prawilny hip hop czyli tzw. płaczki albo vixa, czasem disco polo,do tego wulgaryzmu,papierochy -przewaznie viceroy lub z przemytu jakies, do tego w reku piwo harnas lub bosman-oczywiscie butelka bo raz ze mozna uzyc jako tulipana ,dwa ze "elyta" za butelki nie płaci, na profilach spolecznosciowych miejsce pracy :szlachta nie pracuje lub wyzsza szkoła lansu i baunsu itd. oczywiscie takze rozne wstawki z prorosyjskich portali jak wykopki czy pro rosyjskich partii,tatuaz takze wskazany przewaznie tribal, a jak juz sebix ma prawko to posiada podstawowy model bmw to element obecnej patologii w wieku od kilkunastu do nawet 30-40 lat ,najgorzej ze oni moga glosowac w wyborach, wiec kazdy inny kto jest normalny powinien takze wziasc w nich udzial w pazdzierniku i listopadzie.
2018-08-27 10:53:26
Capibara
W tych niewychowanych też trzeba uderzyć. Zrobić pogadankę o tym, jak łatwo zrobić komuś przykrość i że należy unikać wygłupów. Co innego, jak w klasie jest mały psychol Brajanek i dostanie bęcki za jakiś wybryk.
2018-08-27 10:18:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie