Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Przeciw szkolnej agresji

Data publikacji: 2018-08-27 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Przeciw szkolnej agresji
 

Cykl bezpłatnych spotkań dla dzieci, które nie radzą sobie z agresywnymi zachowaniami rówieśników organizuje Fundacja Wspierania Mowy i Komunikacji HALO. To odpowiedź na zapotrzebowanie uczniów i rodziców. Warsztaty odbywać się będą od 1 września w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. 

Projekt "Bezpieczna Szkoła – Bronię Siebie – Bronię Innych" to cykl spotkań terapeutycznych dla dzieci, których uczestnicy nauczą się metod komunikacji oraz reagowania na zachowania agresywne a także solidarności i poczucia odpowiedzialności za siebie oraz innych.

- Coraz częściej słyszymy o przemocy w szkole oraz że nie bardzo wiemy, jak sobie z nią poradzić. Nasze dzieci bezpośrednio dotyka agresja w szkole - mówi Agnieszka Tomaszewska, prezes Fundacji HALO. - Pewnego dnia przyszła do mnie zaprzyjaźniona z fundacją mama i poprosiła o pomoc. Jej jąkający się syn chodził do tej pory w fundacji na zajęcia dla dzieci młodszych. Zdawało się, że Jakub, chłopiec niezwykle ambitny i inteligentny, będący wsparciem dla innych dzieci, nadspodziewanie szybko wyrasta z dziecięcego optymizmu. Dowiedzieliśmy się, że jako dziecko, które ma problemy z mową, zaczął doświadczać przemocy i nękania w szkole. To on był inspiracją dla inicjatywy "Bezpieczna Szkoła – Bronię Siebie – Bronię Innych".

Tak powstał autorski projekt Fundacji Wspierania Mowy i Komunikacji HALO w ramach Budżetu Obywatelskiego, dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki temu zajęcia z trenerem, odbywające się przez cały wrzesień i październik będą bezpłatne. Grupę poprowadzi znana psycholog i psychoterapeutka Agnieszka Strzelec. Cykl zajęć rozpocznie się 1 września (sobota), w godz. 11-13 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy ul. Wojska Polskiego 90. Kolejne spotkania odbywać się będą w każdą sobotę września i października, w tych samych godzinach. 

- Celem projektu jest wzrastanie w poczuciu bezpieczeństwa, pewności siebie, solidarności, integracji środowiskowej oraz odpowiedzialności za siebie i innych, jako odpowiedzi na zagrożenia środowiskowe wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Katalog tych zagrożeń sprowadza się do: mowy nienawiści, agresji werbalnej i fizycznej, zastraszania, poniżania oraz manipulacji szczególnie, jeśli chodzi o dzieci z zaniżoną samooceną, brakiem pewności siebie, z problemami w komunikacji - podkreśla Agnieszka Tomaszewska. - Takie dzieci nie potrafią oprzeć się przemocy rówieśniczej. Mogą być bardzo podatne na wpływy z otoczenia, nie potrafią przeciwstawić się agresji i są często szkolnymi "ofiarami" i kozłami ofiarnymi. To dla nich jest ten projekt. Z wiedzą, że aby bronić innych, trzeba umieć bronić siebie.

Fundacja zaprasza na zajęcia zarówno dzieci ze Szczecina, jak i z powiatów ościennych. Zgłoszenia należy kierować na adres: dzieci@fundacjahalo.pl lub pod tel. 517 262 534.

(el)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@. z 2018-08-27 10:53:26
2018-08-27 16:02:40
ty pewnie byś wolał by nosili odzież patriotyczną z niebieską gwiazdą Dawida i słuchali patriotycznych piosenek z Izraela a ci bardziej wyrobieni kulturalnie klezmorim kapelye...
123
2018-08-27 14:18:17
@2018-08-27 12:43:56 :Władimir pozdrawia wiernych towarzyszy,szampan znów sie skonczył ;-((
HogoFogo
2018-08-27 13:13:31
Najnowsze trendy w psychologii i pedagogice wskazują, że agresji w szkole winne są jej ofiary. Wcale nie żartuję.
Oduczyć najpierw agresji te wstrętne sztubaki co przychodzą pod sąd na pl Żołnierza.
2018-08-27 12:43:56
.
.
2018-08-27 10:53:26
Kiedys najwieksza patola nosila dresy, obecnie jest podobnie ,tylko nosza pseudo patriotyczne koszulki,lub klubow pilkarskich,sierpy mloty w kółku, tzw.nerki czy torebki (torebka boys ),do tego czapka z daszkiem- -nalozona na pol głowy-łeska najka musi byc , dresy takze aktualne oczywiscie ,no i z telefonu leci pseudo prawilny hip hop czyli tzw. płaczki albo vixa, czasem disco polo,do tego wulgaryzmu,papierochy -przewaznie viceroy lub z przemytu jakies, do tego w reku piwo harnas lub bosman-oczywiscie butelka bo raz ze mozna uzyc jako tulipana ,dwa ze "elyta" za butelki nie płaci, na profilach spolecznosciowych miejsce pracy :szlachta nie pracuje lub wyzsza szkoła lansu i baunsu itd. oczywiscie takze rozne wstawki z prorosyjskich portali jak wykopki czy pro rosyjskich partii,tatuaz takze wskazany przewaznie tribal, a jak juz sebix ma prawko to posiada podstawowy model bmw to element obecnej patologii w wieku od kilkunastu do nawet 30-40 lat ,najgorzej ze oni moga glosowac w wyborach, wiec kazdy inny kto jest normalny powinien takze wziasc w nich udzial w pazdzierniku i listopadzie.
Capibara
2018-08-27 10:18:51
W tych niewychowanych też trzeba uderzyć. Zrobić pogadankę o tym, jak łatwo zrobić komuś przykrość i że należy unikać wygłupów. Co innego, jak w klasie jest mały psychol Brajanek i dostanie bęcki za jakiś wybryk.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ