poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przecięli wstęgę w nowym terminalu

Przecięli wstęgę w nowym terminalu [GALERIA]

Przecięli wstęgę w nowym terminalu
Data publikacji: 2017-05-20 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:41
Wywietleń: 1035 259333

Nowy terminal przeładunkowy w szczecińskim porcie działa od kilku miesięcy, a w piątek (19 maja) został uroczyście otwarty. Było przecięcie wstęgi, okolicznościowe wystąpienia oraz zwiedzanie obiektu przez zaproszonych gości.

Terminal WOC FT to inwestycja spółki Fast Terminals, od wielu lat działającej w szczecińskim porcie. Byliśmy tam w styczniu, gdy rozpoczęto testowanie obiektu 

Nowoczesny terminal na nabrzeżu Greckim służy do przeładunku i składowania towarów sypkich. Jego główną część stanowi rozbudowany, stary magazyn nr 13. Po jego wschodniej stronie powstała nowa część, a w niej cztery zasobnie o łącznej powierzchni 2600 m kw. Umożliwiają one jednorazowe składowanie 6 tys. ton towaru sypkiego. Rozbudowany magazyn wyposażono w dwie zautomatyzowane linie technologiczne do rozładunku oraz dwa punkty do załadunku ciężarówek.

Generalnym wykonawcą obiektu jest szczecińska firma Usługi Ogólnobudowlane Bobrowski.

Rozładunek statków odbywa się na północnym odcinku nabrzeża Greckiego o długości 170 m. Punktowo trzeba je było wzmocnić: powstały cztery samodzielne palowane stanowiska, na których pracuje dźwig.

Terminal obsługuje statki o długości do 130 m, szerokości do 16 m oraz zanurzeniu 6,5 m.

- Jednorazowo możemy przyjąć ponad 6 tys. ton towaru luzem i ok. 1500 jednostek typu palety czy big bagi - mówi Jan Stasiak, prezes Fast Terminals.

Symbolicznego otwarcia - poprzez przecięcie wstęgi - wspólnie z Janem Stasiakiem dokonała Catrien Scheers, prezes grupy Fast z Antwerpii (Belgia). (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

 

Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu Przecięli wstęgę w nowym terminalu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie