piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Koncertowe otwarcie

Koncertowe otwarcie

Koncertowe otwarcie
Data publikacji: 2017-02-03 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:43
Wywietleń: 1017 211799

Uroczystym koncertem zainaugurowała w piątek (3 lutego) swą działalność zmodernizowana sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Przybyli przedstawiciele resortu kultury, Centrum Edukacji Artystycznej, władze miasta, samorządu oraz instytucji kultury, oświaty, a także projektanci i autorzy zmian. Tym wydarzeniem placówka zakończyła sześcioletni czas remontów. 

- Jestem olśniona tym, co zobaczyłam. Nie spodziewałam się skali zmian - powiedziała Jolanta Bedner, przedstawicielka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Sala jest przepiękna i podobnie jak cała szkoła jest zwieńczeniem wieloletnich działań. Jest przykładem na to, jak ta szkoła ma wyglądać i funkcjonować. Pieniądze z ministerstwa to jedno, ale ta praca, ten wysiłek, który państwo w to włożyliście, dały ten efekt.

Sala została znacząco powiększona, na scenie mieści się orkiestra symfoniczna w pełnym składzie. Widownia, na której zamontowano fotele widowiskowe, liczy teraz 182 miejsca. Podczas koncertu, w którym wystąpiła szkolna orkiestra ZSM, chór ZSM oraz zespoły kameralne uczniów i pedagogów, zaprezentowano możliwości sali. Ma bardzo dobrą akustykę, możliwości zmiany świateł, zależnie od nastroju wykonywanych utworów, klimatyzację, kamery, reżyserkę. W czasie uroczystości na ekranie multimedialnym został wyświetlony film o szkole "dawniej i dziś". Dyrektor Piotr Piechocki, który od 2010 roku skutecznie prowadził modernizację podkreślił, że starania o remont wraz z przygotowaniem dokumentacji, rozpoczęła jego poprzedniczka Danuta Rodziewicz, której wręczył podziękowanie. Dziękował także tym, którzy sfinansowali modernizację: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Miastu Szczecin i Urzędowi Marszałkowskiemu Sześcioletni remont całego budynku przy ul. Staromłyńskiej 13, od piwnicy po dach, kosztował ponad 18,3 mln zł. Dyrektor podziękował także profesjonalnym projektantom i wykonawcom oraz pracownikom swojej szkoły. Dodał, że w wyniku prac szkoła wzbogaciła się o nowe pomieszczenia na ok. 300 m kw.

Szczecin może się poszczycić jedną z najnowocześniejszych szkół muzycznych w Polsce. Młodzież kształcąca się w tej placówce ma do swej dyspozycji znakomicie wyposażone, funkcjonalne pomieszczenia: prócz sali koncertowej dwie sale kameralne, pracownię komputerową, salę do rytmiki, fitness i inne. Wielu przybyłych na uroczystość gości było pod wrażeniem wyglądu sali, szkoły oraz poziomu, jaki wykonawcy zaprezentowali podczas koncertu.

Elżbieta Kubera

Fot. Dariusz Gorajski

Koncertowe otwarcie Koncertowe otwarcie Koncertowe otwarcie Koncertowe otwarcie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie