piątek, 10 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem

Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem [GALERIA]

Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem
Data publikacji: 2018-10-22 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 4436 356763

Wyjątkowo długi sezon budowlany w tym roku wcale nie oznacza, że rozpoczęta w styczniu przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie oraz urządzanie nowego ronda w rejonie al. Wojska Polskiego i ul. Władysława Szafera, ukończone zostaną w pierwotnie zakładanych terminach. Już wiemy, że ta inwestycja drogowa z finałem wyznaczonym pierwotnie na 22 lipca 2019 roku, potrwa przynajmniej jeszcze rok. W przygotowaniu są już aneksy do umowy między magistratem i Eurovią Polska SA, generalnym wykonawcą tego węzła komunikacyjnego wraz z nowym odcinkiem trasy tramwajów.

Po zamknięciu dla ruchu fragmentu jezdni al. Wojska Polskiego do centrum od wysokości kortów do zajezdni Pogodno (ruch samochodów w obu kierunkach teraz odbywa się tam przebudowanym odcinkiem nitki jezdni do Głębokiego i po łuku gotową częścią ronda) trwają roboty ziemne przy przygotowywaniu podbudowy pod nową jezdnię i drugą połowę ronda w obrębie starego śladu początkowego odcinka ul. Władysława Szafera na wzniesieniu, które prowadzi w kierunku osiedla Zawadzkiego-Klonowica. Nadal wykonywane tam są prace przy uzbrajaniu terenu w podziemne instalacje. Na całej długości montowane są słupy sieci trakcyjnej i latarni.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 października 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem Przebudowa Arkońskiej jednak z poślizgiem

Komentarze

Broli
Lekki poślizg był, bo tramwaje na Głębokie miały być wstrzymane na początku wakacji, ale dojazd na Arkonkę i Głębokie, więc się nie dało, później od początku października do końca roku miało zostać zrobione torowisko na rondzie wraz z drugą połową ronda, ale znów obsuwa prawie 2 tygodnie, wiadomo zima idzie, pewnie przyjdą mrozy, spadnie śnieg i boję się że termin nawet do końca stycznia na samo rondo jest zagrożony. Jeśli chodzi o przedłużenie terminu realizacji całości i tego dlaczego są przygotowane aneksy to prawdopodobnie przez most na arkońskiej, który na początku rozgrzebali i nic się przy nim nie działo aż do teraz, gdzie wiadomo było już dawno, że lepiej byłoby zbudować cały most z przyczułkami od nowa niż ratować trupa, którego ratunek pewnie będzie wymagał dodatkowych funduszy i wyjdzie pewnie drożej i gorzej, niż byłby nowy most.
2018-10-22 19:55:51
Marcin
O rok przestrzelono z terminem-? hm,sporo,bardzo duża rozpiętość.Rondo niby miało być do grudnia,wszystko tak"na niby" a chyba sam wykonawca z góry w to nie wierzył.Po co ustalać fikcyjne terminy przy podpisywaniu kontraktów skoro wiadomo jest że są one po prostu nierealne.A kary-? firma się godzi bo też wie,że potem aneksem wymyśli taki pretekst,który rozłoży urzędników na łopatki i nie da im pola manewru.To też przedsmak tego ile potrwa budowa obwodnicy Łękno,gdzie jest to projekt technologiczno-inżynieryjnie bardziej zaawansowany i skomplikowany.Tam w tym miejscu paraliż dzielnic w takim układzie potrwa dobre 4 lata,skoro Arkońska-Wojska Polskiego potrzebuje 3 lat.
2018-10-22 15:08:00
HogoFogo
Jeszcze przed głosowaniem wszystko było OK, a już dzisiaj odkryto opóźnienie na Arkońskiej. Strach pomyśleć czego dowiemy się 5 listopada, po drugiej turze.
2018-10-22 11:51:54
do paranoidalny
też jestem ciekaw jaki procent inwestycji miejskich jest oddanych do użytku w terminie , i nie chodzi tu o wybudowanie psiego wybiegu tylko poważniejsze inwestycje za miliony , torowisko na gdańskiej , spalarnia , remonty dróg i wiele , wiele innych , kiedy osoby odpowiedzialne za to odpowiedzą , nic dziwnego że jesteśmy zaściankowym krajem , jak takie chiny oddają kilkadziesiąt kilometrów mostów , tuneli , wyburzają w jeden dzień przy pomocy setek , jak nie tysięcy koparek stary wiadukt , a u nas , podpisana umowa , na plac budowy wjeżdża barak , jedna koparka i dwóch ludzi , a potem terminy kilkuletnie ...
2018-10-22 11:36:08
matrix
w styczniu Kurier pisał 'wysokość kary umownej jaki zadeklarowała spółka w ofercie przetargowej to 100 000 pln (słownie: sto tysięcy polskich złotych) za każdy dzień opóźnienia " - czy ktoś jeszcze o tym pamięta ? Może Kurier by sie temu przyjrzał .
2018-10-22 11:34:01
zs
robić aby się nie narobić - oto dewiza firmy.
2018-10-22 11:15:35
Ile od zdjęcia ??
.
2018-10-22 10:55:00
Po jaką cholerę tyle tych zdjęć ??
Przecież wszyscy wiemy jak tam jest.
2018-10-22 09:56:38
Taka prawda
Przecież w wakacje już pisałem, że jest poślizg i to przede wszystkim na rondzie, które miało być w pełni przejezdne (czytaj: gotowe i oddane do użytku) najpóźniej do końca roku bieżącego. Niektórzy na forum mnie wyśmiewali. Jest tylko jedno ale: póki ta budowa w całości nie będzie skończona, nie "rozwalą" Wojska Polskiego przy Traugutta.
2018-10-22 09:09:54
Dziwne
Dziwne, że nie zbudowano wiaduktu nowego tylko ratuje się trupa.
2018-10-22 09:02:40
niki
prace idą w normalnym tempie, tylko terminy umowne z góry są nierealne i stąd potem aneksy. Każdy to wie i nikt z tym nic nie może zrobić...
2018-10-22 08:45:57
paranoidalny
Czy ktoś może pamięta jakąś inwestycje w Szczecinie ,Która zakończyła się w planowanym terminie?
2018-10-22 08:26:46
kris
Czy ktos wie czemu most nad sciezka rowerowa nie jest jeszcze gotowy? Jak stal tak stoi z dziura na srodku.
2018-10-22 07:49:18
szczecin
Napiszcie może z jakiego powodu te terminy się przedłużają. Ja wiem że nie z winy wykonawcy tylko zmian projektu który wstrzymał przebudowę ronda na 3-4 miesiące. Bo zaraz znów zacznie się narzekanie na firmy budowlane które nie zawsze są winne tym opóźnieniom.
2018-10-22 07:22:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#zostań w domu z "Kurierem Szczecińskim"

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie