czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego

Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego

Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego
Data publikacji: 2018-09-18 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 3371 351802

W środę 19 września br. od godziny 5.00 rano kierowców czeka zmiana w w organizacji ruchu na szczecińskiej al. Wojska Polskiego. Chodzi o odcinek od wysokości zajezdni Pogodno do kortów tenisowych. A to w związku z trwającą tam od początku roku budową nowego układu drogowego z powstającym rondem u jej zbiegu z ulicami Władysława Szafera i przebudowywanym odcinkiem ul. Arkońskiej aż do pętli Las Arkoński.

Ruch samochodowy aleją Wojska Polskiego w tym rejonie od środowego rana odbywać się będzie teraz  dwukierunkowo odnowionym odcinkiem jezdni północnej, tej w kierunku Głąbokiego i po wykonanej dotąd części jezdni ronda. Na tymczasowych przejazdach przez torowisko zainstalowana zostanie tymczasowa sygnalizacja najazdowa.

Dojazd do kąpieliska Arkonka (dla służb oraz zaopatrzenia), posesji oraz stadionu KS Arkonia odbywać się będzie ulicą Międzyparkową. Dla ruchu ogólnego, dla którego dojazd do kąpieliska jest zamknięty, nadal  najbliższym miejscem postoju pozostają parking przy hali Netto Arena. Linie tramwajowe na razie kursują bez zmian.

Aktualnie na placu przebudowy trwają wciąż roboty brukarskie przy układaniu chodników i na terenie urządzanego parkingu naprzeciwko stadionu Arkonii. Zarówno w jego rejonie, jak też w części od ul. Międzyparkowej aż do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego wzdłuż zmontowanego i osadzonego w betonowej podbudowie pasa torowiska po obu stronach wylane zostały dotąd także pierwsze warstwy asfaltowej nawierzchni jezdni z wyniesieniami w nich w miejscach, gdzie powstaną nowe przystanki tzw. wiedeńskie.

Z robotami przy montażu szyn tramwajowych i urządzaniem podbudowy pod pas torowiska ekipy spółki Stanled, jednego z podwykonawców inwestycji, przybliżają się w szybkim tempie do starej pętli tramwajów linii 3 i 10 - dzieli je od niej coraz krótszy odcinek, gdzie jednocześnie ciężki sprzęt przygotowuje grunt pod pas nowej jezdni. Systematycznie przybywa słupów przyszłej sieci trakcyjnej i latarni. Natomiast od kilku tygodni trwa przestój w rejonie poniemieckiego wiaduktu. Po wyburzeniach i wykonaniu części robót zbrojeniowych i betoniarskich prace tam zostały przerwane. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego Arkońska w przebudowie, kolejne zmiany w alei Wojska Polskiego

Komentarze

@Jan
Jak już, to w lutym. Od tego miesiąca leci czas budowy. Poza tym te "pół" ronda budowali ponad 7 miesięcy. Za chwilę będą deszcze (oby, bo wilgoć dla środowiska naturalnego też jest potrzebna), a nie mówiąc, że i mrozy mogą się w listopadzie pojawić i nagle z planowanych 11 miesięcy na zbudowanie ronda okaże się, że... rondo zostanie oddane z całą resztą przebudowywanej ulicy Arkońskiej.
2018-09-19 08:51:30
Gość.
Która jezdnia jest północna?
2018-09-19 07:37:33
Jan
Moze poczytajcie sobie o harmonogramie prac. Calosc 19 miesiecy, rondo 11 miesiecy. Zaczeli w marcu.
2018-09-18 22:42:44
Aza
A co z przejazdem autobusu 53 przez osiedle Zawadzkiego? Jak powyżej ktoś napisał mieli wykonawcy zdążyć do listopada bieżącego roku...
2018-09-18 21:43:19
słupy tu, słupy tam
zamiast drzew widzę 'las' słupów.
2018-09-18 20:51:38
xxx
Jeżeli to rondo nie będzie turbinowe lub polturbinowe to będziemy tam mieli powtórkę z ronda Gierosa ma Gumieńcach
2018-09-18 19:47:35
@Prace się posuwają.
@Prace się posuwają.-Jak dobrze kojarzę,mowa była o przejezdności do końca grudnia.Wydaje mi się że jednak lekki poślizg będzie.Miasto czeka,bo od tego zależy rozpoczęcie budowy węzła Łękno.
2018-09-18 16:08:18
@Prace się posuwają...
Rondo - 11 miesięcy.
2018-09-18 13:43:22
Mirek
A kiedy budowa przeniesie sie na Szafera? Od tego zalezy pewien etap budowy ronda. Po tym etapie trzeba wyniesc/podniesc torowisko na Wojska Polskiego. Jak czasowo to ma wygladac? Pozdrowienia dla Eurovii za ta budowe.
2018-09-18 13:36:09
Lucek
Do kierowcy: dla lepszej orientacji tylko zauważę, że przy al. Wioska Polskiego korty są nie tylko te, na których rozgrywany jest PKO Szczecin Open, ale także te w sąsiedztwie toru kolarskiego blisko tejże alei widoczne z okien samochodu, podczas jazdy do/z Głębokiego.
2018-09-18 13:21:51
kierowca
Autor pisze "Chodzi o odcinek od wysokości zajezdni Pogodno do kortów tenisowych" - co korty mają z przebudową wspólnego? Czy aby nie pomyłka? Ruch jedną nitką aż do kortów??????
2018-09-18 12:57:11
Prace się posuwają...
co nie znaczy, że nie ma poślizgu, ponieważ nie wydaje mi się, aby zdążyli z budową całego ronda (czyli włącznie z całym torowiskiem tramwajowym na nim i w jego otoczeniu) i oddaniem go do użytku w listopadzie br. jak to zostało zaplanowane.
2018-09-18 12:23:18
mseb@. ...
Dziekuje redakcji
2018-09-18 12:23:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie