poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy

Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy

Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy
Data publikacji: 2017-07-22 23:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:16
Wywietleń: 608 277335

Padający w sobotę wieczorem deszcz nie zniechęcił przeciwników zmian w wymiarze sprawiedliwości do protestu na pl. Żołnierza Polskiego. Przed Sądem Rejonowym w Szczecinie wyrósł las parasoli. Kilkaset osób skandowało „3 razy veto” i „Wolność, równość, demokracja”. Zapłonął „łańcuch świateł”.

Wśród uczestników protestu, do którego z dnia na dzień dołącza – jak podkreślali organizatorzy - coraz więcej młodych ludzi, byli m.in.przedstawiciele organizacji pozarządowych i partii opozycyjnych: parlamentarzyści Arkadiusz Marchewka i Tomasz Grodzki (PO) , Jarosław Rzepa- lider zachodniopomorskiego PSL.

- Nie da się zbudować autorytarnego rządu i totalitaryzmu bez prawników. Nie pomagajcie w tym! - do kolegów prawników apelował adwokat Roman Ossowski.

My żądamy wolnych sądów, My nie chcemy słuchać kłamstw, Niezawisłość, niezależność Sprawiedliwość to nie żart”- odśpiewano kilkakrotnie do muzyki „Jeszcze jedna cegła w murze” (Another Brick in the Wall ) Pink Floyd.

Po godzinie i przy okrzykach "My się deszczu nie boimy, konstytucję obronimy " oraz "My się deszczu nie boimy, Kaczyńskiego pogonimy" tradycyjnie zapłonęły światełka - dla jednych wolności, dla innych - jak mówili - nadziei.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy Protest pod sądem. My się deszczu nie boimy

Komentarze

Można kraść
Prezydent odrzucił ustawy. Będzie po staremu czyli bezkarne złodziejstwo najbogatszych. Tak jak ostatnie 27 lat.
2017-07-24 16:56:43
Andrzej
Oglupiale, tepe, bezmyslne oszolomy! Gotowe isc na rzez za miske POlszewickiej soczewicy!
2017-07-24 10:13:50
koniec
Przez 27 lat mogli lewacy bezkarnie kraść. Ale skończyło się , towarzysze. Koniec waszych sądów . Koniec bezprawia.
2017-07-24 09:22:12
Damian
Te propisowskie komentarze to robota kilku trolli oplacanych przez Szachernakera. Stawka 30 gr za post. Jest jeszcze kilku frustratow, ktorym nic w zyciu nie wyszlo. Wklejaja te swoje barachla gdzie popadnie.
2017-07-23 21:37:46
IMER
Do M.Dem. Tak to pewne wypisywanie takich andronów to ewidentny wpływ TVN czyt. Tusk Vision Network telewizji założonej przez WSI (teraz Grupa ITI)na tzw. słupa jakim jest Mariusz Walter.Człowieka "stworzonego" przez towarzysza Jerzego Urbana w latach 70-tych dla tzw. ocieplenia wizerunku Służby Bezpieczeństwa SB. Tyle w temacie M.Dem. Rozumiesz teraz problem aktualnych jęków KODofili i POmponiady?
2017-07-23 21:25:07
M.Dem.
Do "@as". Moze Pan/Pani przesadzil z ta psychiatria dla "as". Zarzadzanie panstwami pod egida polityki totalitaryzmu mas jest rzeczywiscie odwrotnoscia jakiegokolwiek zarzadzania w rozumieniu prawidlowego tzw. postepu naukowo -technicznego.
2017-07-23 16:13:30
@as
Na psychiatrię dostaniesz się bez skierowania i bez kolejki. Trzymam kciuki za udaną terapię.
2017-07-23 14:10:53
wojtek
Widać jak na dłoni które media jątrzą - pięknie się to układa wraz ze strukturą własności gdzie króluje niemiecki kapitał, któremu Polska się wymyka, a miała być podnóżkiem o twarzy Tuska....A co do działań opozycji - to tym bardziej dostają szaleju im mniej mają sensownego Polakom do powiedzenia, na protestach już jak dżihadyści wystawiają płaczące dzieci, aby świat widział "tragedię" w Polsce. Tylko że za czasów PO to przy okazji wielu manifestacji robiono prowokacje i pałowano ludzi. Teraz zabetonowana kasta próbuje przy pomocy marnej opozycji i polskojęzycznych niemieckich mediów oraz tego tam nie nazwę już soczyściej podnóżka Angeli szczuć Polaków na siebie - NIE DZIĘKUJĘ!
2017-07-23 13:35:15
mieszkaniec
Dzis o 21:00 plac Solidarnosc kolejna demonstracja
2017-07-23 12:46:23
as
Tak samo naprawią sądownictwo jak naprawili finanse państwa mianując na szefa komisji finansów publicznych patrona Skoków i zadłużając nas w ciągu roku na blisko 100 mld , jak naprawili służbę zdrowia a kolejki są jeszcze większe niż przed wyborami, jak naprawili inwestycje a ruch na budowach praktycznie zamarł, jak naprawili TK obsadzając tą instytucję takimi fachowcami jak zona Tw. Wolfganga z wilczym biletem do sądu rejonowego bo połowa wydawanych wyroków była podważana w wyższych instancjach i mianując do TK byłego aktywistę PZPR-u Ciocha który wcześniej był prawnikiem w Skokach gdzie rozkradziono ponad 5 mld i padło już ponad 20 Skoków, a TK jest praktycznie już tylko wydmuszką pociągana za sznurki z siedziby na Nowogrodzkiej. Jak naprawili poziom życia przeciętnego Polaka , a płace od roku praktycznie stoją w miejscu choć wszystko wokół drożeje w oczach teraz jeszcze podwyżki za wodę. Średnio o 20%. leki zdrożały chcą wprowadzić podatek węglowy a OC na samochody podrożało o 100%. A Jak naprawili naszą armię,sprzęt starzeje się nowych zakupów nie widać a z wojska masowo odchodzą generałowie doświadczeni na misjach i wyszkoleni w strukturach NATO, a w ich miejsce powołuje się lizusów po przyśpieszonych kursach awansując z kaprala do pułkownika w przeciągu 17 miesięcy. Oni nie zamierzają niczego "naprawiać"... chodzi tylko o przejecie przez PiS wszystkich instytucji państwa, o TRWALE przejęcie całości władzy w kraju! TVP i radio 1.2.3 przejęta. Oni tylko awanturami skłócają naród, jak nie jesteś po ich stronie to jesteś e.s.b.e.k, z.d.r.a.j.c.a, k.o.m.u.c.h nawet jak masz 20 lat,PiS doszedł do władzy dzięki procedurom demokratycznym a teraz obala demokracje, gardzą narodem teraz zasłaniają sie policją odgradzając się bajerkami metalowymi,taka jest niestety prawda.
2017-07-23 10:57:03
M.Dem.
Linia polityczna totalitarnego władztwa mas, której podlegamy, precyzyjnie obserwuje bieg zdarzeń na okoliczność pojawiania się przeszkód w rozwoju swojej władzy. Rewolucyjna droga tego rozwoju nie ma żadnych zahamowań w doborze sposobów na likwidację przeszkód. Także likwidacji ludzi, których postawa może być zagrożeniem rewolucji w kontynuacji. Także ludzi z "własnego" aparatu. Takim człowiekiem -w problemie polskim- był już Marcin Kasprzak ur.1860, jedyny Polak w kierowniczej grupie "polskiego" Wielkiego Proletariatu. "Powieszony na Cytadeli", jak to obwieszcza historia oficjalna (i podręczniki dla dzieci i młodzieży chyba do nadal, jak kiedyś). Choć ciało już nie żyło. Zakatowane nieludzko. W tle tej historii prawdziwej jest plan zbrodni na nim. Związany z żydowskim kierownictwem tego proletariatu i ...ewentualnoscia polskiego współudziału w organizacji usprawiedliwiania i wykonania zbrodni na nim. W tym spokrewnionych osób. Za ile, no za ile, "z miłą chęcią", współdziałali? Za ile, no za ile, człowiek jest podatny na taki proces znikczemniania ludzi, aby zyskać moralnie i finansowo na zbrodni psychicznej lub/i fizycznej? Te sposoby będą trwały dopóki nie będzie zmian czy wręcz ubezwłasnowolnienia tej "revolutionary way". I w Polsce (Lepper w grupie jej ofiar?). I wszędzie na świecie. Bo można podejrzewać, że rak mózgu (glejak), który dopadł Mac Caine (USA), tak "na rękę" rozwijanemu totalnie władztwu mas ...i "polskim reformom" politycznym w historii Polski i świata, szkolnictwie, prawie, psychologii w tłumie.
2017-07-23 10:48:54
Myśl
Jak widać po komentarzach, zwolenników oddania sądownictwa w ręce rządzącej partii stać tylko na inwektywy wobec innych. Chyba nikt z nich nie zauważył, że te "dobre zmiany" nie poprawiają działania sądów, tylko uzależniają sędziów od władzy politycznej. To nie są zmiany dobre dla tzw. normalnego człowieka. Dlatego ludzie protestują.
2017-07-23 10:43:54
IMER
Do Pana ,') buźki. Na towarzyszach Mazgule i Cimoszewiczu i byłej ekipie ZBOWiD-u,daleko nie pojedziecie. Sto razy możesz Pan wklejać to głupotę z GW, ludzie się już nie nabierają na te Androny.Wyłącz Pan TVN czyt. Tusk Vision Network i rozpocznij Pan swoją legendę myslową od Nowa.A co do młodych Oni mają dzisiaj prawdziwych bohaterów a nie towarzyszy z UB i rozpracowanych byłych TW.
2017-07-23 10:32:32
Logo
Co to za znaczek, napisany czcionką Solidarności, ma ten pan o twarzy,która tęskni za błyskotliwością?
2017-07-23 10:27:36
Ehghh
Jak te świnie mają czelność śpiewać Pink Floydów? Do roboty niech się wezmą, a nie, bronią minionego ustroju i swoich komunistycznych rodziców, dziadków itp. Won do odbudowy Polski,a nie jej podpalania, jak to teraz czynią.
2017-07-23 10:22:56
Maks
Logika wyborcy PiS-u można opisać w jednym zdaniu: Nie jest ważna jaka będzie Polska, ważniejsze jest czyja będzie Polska.
2017-07-23 10:21:43
bobo
znicze pod komitetem wojewódzkim partii komunistycznej! symboliczne!
2017-07-23 10:21:30
;-)
Ważna informacja dla wszystkich "milujacych blizniego jak siebie samego"od dzis wszystkie tabletki antykoncepcyjne sa na recepte wiec nie zapomnijcie juz zarejestrowac sie do lekarza ,poczekac pare dni ,postac w kolejce i dostac recepte, no chyba ze traficie na lekarza ktory zasłania sie klauzulą sumienia, oj zaczna swedzic kukle zaczna hahhahahahahha
2017-07-23 10:03:52
waldi
rozpoznałem 3 czerwonych zabetonowanych UBeków. W latach 80 nie jeden uczciwy przez nich plakał. Nie popieram PISu ale na przekór im popieram tą zmianę.
2017-07-23 10:03:00
jerzy
Panie profesorze Grodzki! Wstyd, rozmienia Pan swój autorytet wybitnego naukowca i lekarz na drobne.
2017-07-23 09:49:54
obserwator
typowe oszołomy. a temu kodowskiemu marszałkowi z pslu niedługo podziekujemy. do niczego nie nadaje sie
2017-07-23 08:04:14
ktośtam
Leśne dziadki strajkują, nie obniżać wieku emerytalnego, to zamiast palić znicze siedzieli by w zakładach pracy.
2017-07-23 07:31:54
Demokrata
I dobrze, że protestujemy. Bardzo nas tam było dużo protestujacych, pozdrowienia dla wszystkich, którzy chcą wolności a nie reżimu! A policja w Warszawie powinna bronić konstytucji!
2017-07-23 04:31:01
Kilkaset osób?
Na zdjęciach tego nie widać. Ciągle ta sama grupa partyjniaków i kodziarskich staruszek. Młodzi to jedynie lewacy z czerwonej partii Razem.
2017-07-23 03:08:11
...
te niewiasty na zdjęciach przed emeryturą pracowały w budynku w tle(byłe KW)?
2017-07-22 23:55:18
;-(
Przepraszam ze znow to wklejam ale moze to w koncu do kogos dotrze z kim maja do czynienia bo zadne mowy prawnicze,paragrafy itd. niestety nie trafia, dziekuje, jeszcze wolnym mediom :MŁODZI CZYTAC !!! Rozmowa z Andrzejem Lepperem, przewodniczącym Samoobrony, o tym jakie naciski na niego wywierano, o kulisach rządów PiS oraz o tym, jak uwodzi Jarosław Kaczyński. Jacek Żakowski: – I co teraz będzie? Andrzej Lepper: – A co ma być. Jak Platforma nie będzie mądra, to PiS może rządzić do końca kadencji. Sam? A czemu nie? Kto im zabroni? Nawet budżetu przecież nie potrzebują uchwalać. Jak Sejm odrzuci budżet, będą rządzili na mocy prowizorium. Prezydent nie musi rozwiązywać Sejmu, jak budżet upadnie. Może, ale nie musi. Przeciw bratu chyba nie wystąpi. Więc w 2008 r. wystarczy im prowizorium. I w 2009 r. też. A pan wcześniej nie znał Jarosława Kaczyńskiego i myślał pan, że to będzie idylla? Wyobrażał pan sobie, że koalicja z PiS to będzie taka Drużyna A, ramię w ramię zbawiająca Polskę? Jednak mimo wszystko myślałem, że oni są ludźmi. Bo są. Nie. To są potwory polityczne. Tam w ogóle nie ma człowieczeństwa. Zwłaszcza w Jarosławie. Jesteście po imieniu? Co pan! To w jakim sensie w Jarosławie Kaczyńskim nie ma człowieczeństwa? W takim, że on sobie zaplanował Polskę swoich marzeń. I się przed niczym nie cofnie, żeby się te marzenia spełniły. Zwierzał się panu z tych marzeń? Główne marzenie jest jedno. Żeby wszystko zostało podporządkowane jego wizji. Za wszelką cenę. A jego narzędziem są kwity. To nieraz jasno wynikało. Przede wszystkim dlatego nie chciał nas – podobnie jak wcześniej Platformy – w resortach siłowych, żeby mu nikt nie przeszkadzał w produkowaniu haków. To się odbywa między Jarosławem, Ziobrą i Kamińskim. Ta trójka o wszystkim decyduje. A Dorn, Gosiewski, Lipiński? Oni robią zasłonę polityczną. A trójka ma wszystko trzymać w garści i prowadzić zasadniczą rozgrywkę. Tylko że to im idzie wolniej, niż myśleli. I w ich własnej partii już się zaczyna szemranie. To od człowieka z bardzo bliskiego otoczenia trójki wiem, że następny do odstrzelenia będzie Wierzejski, a potem Giertych. Kaczyński liczy, że przed 22 sierpnia przejmie Samoobronę, bo myśli, że moi posłowie ze strachu przed wyborami mu się podporządkują, a mnie zostawią na lodzie. Wtedy hulaj dusza. Nic by go już nie zatrzymało. Ale się przeliczy. Trochę ludzi przeciągnie. Ale nie tylu, żeby tu królować. Przynajmniej 35 posłów przy Lepperze zostanie. Chociaż najdalej na 21 sierpnia szykują mi zarzuty. I wobec Ligi także. W jakiej sprawie? Na mnie ułożą coś w sprawie gruntowej. Na Wierzejskiego robią sprawę finansów Młodzieży Wszechpolskiej. Chcą zrobić aferę z jakichś mieszkań kupionych w tym czasie przez młodych działaczy i z budowanych domów. A na Giertycha wyciągną Wielkopolski Bank Rolny. CBA ma tam znaleźć jakiś nowy materiał. Potem ma być ktoś z PiS. Wie pan kto? Nie. Tego mi nie powiedział. Może jeszcze się nie zdecydowali. Ale kogoś muszą załatwić, żeby nie było, że swoich nie ruszają. A jak załatwią swojego, wtedy ruszą dalej. Z Platformy Schetyna już jest na celowniku. A z SLD Szmajdziński. Oni mają pociągnąć następnych. Tylko tych nazwisk już nie znam. W ten sposób Kaczyński chce przetrwać dwa lata. Nawet mając rząd mniejszościowy. Bez większości też mogą zamykać, oskarżać, oczerniać. Przecież mają media. Ale sądów nie mają. Jak będzie trzeba, to też się jakieś znajdą. Oni się już nie cofną. Ja dawniej myślałem, że dla nich celem jest prezydentura. Ale nie. Wiem od tego człowieka z bliskiego otoczenia Ziobry, że im chodzi o władzę przez następne kadencje. Przynajmniej jeszcze dwie. Następne dziesięć lat chcą rządzić. Z tych dziesięciu lat kilka może pan przesiedzieć. Eee, takich materiałów nie mają. Sam pan mówi, że oni te materiały robią. Ale sądu nie znajdą, który w nie uwierzy. Teraz już wszystko zaczyna im się sypać... Pan myśli, że się rozsypie? W prokuraturze już zaczynają myśleć, że każda władza odchodzi. Ale to jeszcze może się odwrócić. Jestem na to gotowy... Bo wiem z rozmów z Jarosławem, jaka ma być Polska jego marzeń. To ma być taka Polska, w której kto jest dla niego niewygodny, ten jest odstrzelony. Kiedyś mówił nam o liście dziennikarzy, którzy go krytykują i których trzeba odstrzelić. My naprawiamy Polskę, a oni nas krytykują. Musimy się zająć ich finansami, posiadłościami. Pokażmy ludziom, kto ich finansuje, kto ich sponsoruje – mówił. Ja tam nie wiem, skąd dziennikarze mają pieniądze. Z pracy, panie przewodniczący. A premier się tym naprawdę poważnie interesuje? Oczywiście. Pan też był na tej liście. I jeszcze kilkunastu innych z rozmaitych redakcji. To wyjdzie. Tak jak wyjdzie to, co chcieli zrobić z Trybunałem Konstytucyjnym. Kontrola nad Trybunałem to jest wielkie marzenie Jarosława. Rozmawiał z wami o tym? Nieraz. Najpierw miała być zmiana ustawy o Trybunale. Tak, żeby przewodniczącego prezydent wybierał z trzech kandydatów. Nie z dwóch. Wie pan, o co chodzi? Żeby mieć swojego. Właśnie. Rachunek jest taki, że kiedy piętnastu sędziów wybiera trzech kandydatów, to każda piątka głosuje na swojego. A PiS ma już swoich pięciu sędziów. To znaczy z Ligą i z naszym - sędzią Granatem. A Granat jest z wami czy z PiS? Kaczyński może się nim rozczarować. On jest porządny chłop. Ale jak nie zadziała ta piątka, to PiS zdobędzie Trybunał wiosną, kiedy odejdzie Stępień i jeszcze dwóch sędziów. Wtedy będą już mogli wprowadzić swoich trzech nowych. W najgorszym razie - bez Ligi i bez nas – mieliby sześciu. Ta szóstka przeprowadzi swojego kandydata w proponowanej prezydentowi trójce i oczywiście prezydent go wybierze. Wie pan, co to znaczy. PiS będzie miał swojego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. I kolejność rozpatrywania wniosków też od prezesa zależy. Jak im jakaś sprawa będzie nie na rękę, to może czekać latami. Wywiad z roku 2007 polityka.pl -pełny wywiad na stronie, to tylko cytaty z rozmowy,,gdyby Lepper zyl pewnie dzis by tez protestował ,on juz wtedy to wiedział co wielu dopiero dostrzega .
2017-07-22 23:45:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy