wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Promocja Polski na pokładzie

Promocja Polski na pokładzie

Promocja Polski na pokładzie
Data publikacji: 2017-10-11 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 1596 296176

Polska100 to nowy projekt Polskiej Fundacji Narodowej. Chodzi o rejs dookoła świata, będący spełnieniem marzenia Mateusza Kusznierewicza, mistrza olimpijskiego i mistrza świata w żeglarstwie sportowym. Rozpocznie się w 2018 roku, z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z udziałem polskiej załogi, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs dookoła świata – poinformowała Weronika Bulicz, rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie. Uczelnia ta oraz Polski Związek Żeglarski wspierają merytorycznie projekt.

Rejs włączono do rządowego programu Niepodległa. Ma promować Polskę i wzmocnić jej pozytywny wizerunek na świecie. Macierzystym portem jachtu Polska100 zostanie Szczecin.

– Wyprawa zakończy się po dwóch latach – w roku stulecia zaślubin Polski z morzem – dodała W. Bulicz. – Od początku projekt wspierają wicepremier prof. Piotr Gliński, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Jednostka wraz z załogą wyruszy ze Szczecina, by przepłynąć 40 tys. mil morskich, odwiedzić pięć kontynentów i 100 portów oraz wystartować we wszystkich regatach żeglarskiego „Wielkiego Szlema”.

– Wizyty w portach są doskonałą okazją do zorganizowania cyklu imprez promujących polską kulturę, tradycję, a także osiągnięcia – zaznaczyła rzecznik AM.

W środę (11 października) na konferencji prasowej w Warszawie, oficjalnie otwierającej projekt, Mateusz Kusznierewicz zapowiedział, że do załogi Polska100 zaprosi najbardziej uznanych polskich żeglarzy.

– Polska100 to bezprecedensowe przedsięwzięcie łączące pozytywne emocje, sportowe wyzwania oraz unikalne możliwości komunikacyjne i promocyjne – mówił Kusznierewicz. – Chcemy jednocześnie czerpać z bogatej tradycji i historii polskiego żeglarstwa morskiego i oceanicznego oraz uświetniać tak ważne dla naszej historii setne rocznice.

Już teraz wiadomo, że każdy będzie mógł wziąć udział w rejsie, dołączając do wirtualnej załogi. Dzięki konkursom wiele osób otrzyma szansę wejścia na pokład jednostki.

(ek)

Fot. Archiwum

Promocja Polski na pokładzie

Komentarze

Zaplanowac bezpieczna trase
Aby tylko pozniej "nie wpadli" w rece Piratow Morskich czy Is-lamistow... i Polska nie musiala placic "wiele milionow dolarow" za wykupienie Jachtu i Zalogi ??
2017-10-11 22:27:35
promocja
To również promocja dla naszego miasta, które będzie widnieć na rufie jednostki. Zacna inicjatywa. Popieram.
2017-10-11 22:04:35
Skajper forum polskich wiezowcow
@Pytam- nie to suweren
2017-10-11 21:09:45
Pytam
Czy Polska Fundacja Narodowa to ci co zdefraudowali pieniądze polskich podatników na oszczerczy atak na niezawisłe sądy w Polsce ?
2017-10-11 21:04:05
abc
A może to zamierzona ucieczka jak w latach stanu wojennego, ciekawe czy konstytucję zabrali .....
2017-10-11 19:36:31
PiSzcząca bida
A czy Polskiej Fundacji Narodowej starczy na ten projekt, bo wydali kupę kasy na billboardy postponujące przedstawicieli władzy sądowniczej? To były czarne billboardy, gdyż mówiły o nieżyjących już sędziach.
2017-10-11 18:41:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie