Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Prom utknął na torze wodnym. Pasażerowie uwięzieni na Bieliku [FILM]

Data publikacji: 09 stycznia 2019 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Prom utknął na torze wodnym. Pasażerowie uwięzieni na Bieliku
Pasażerowie promu Bielik IV na długo zapamiętają ten kurs. Prom utknął na środku kanału. Holownik asekurował jednostkę, żeby nie uderzyła o cypel Portu Wojennego. Fot. Bartosz Turlejski  

W środę wieczorem (9 stycznia) na środku kanału portowego w Świnoujściu awarii uległ prom Bielik IV. Nastąpił tzw. blackout. Marynarze zrzucili dwie kotwice. Wkrótce na pomoc ruszył holownik.

W ostatnich dniach przez złe warunki pogodowe promy w Świnoujściu miały trudności z kursowaniem. Ale pracownicy Żeglugi Świnoujskiej radzili sobie z żywiołem. W środę w okolicach godziny 19 prom Bielik IV, kursujący między wyspami Wolin i Uznam, na przeprawie Warszów uległ awarii. Na promie działały światła, ale prom utracił sterowność.

Na pomoc ruszył holownik, którego załoga pilnowała, żeby Bielik nie uderzył o nabrzeże Portu Wojennego. Promem przeprawiali się piesi, rowerzyści oraz zmotoryzowani. Kapitan przez megafon przeprosił pasażerów za zaistniałą sytuacje. 

Tekst i fot. BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Observator
2019-01-10 11:17:46
W Świnoujściu około godziny temu pokazało się słońce. I już jest ok
Świnoujścianka
2019-01-09 21:28:32
Super, że wszystko skończyło się szczęśliwie, dla ludzi, dla załogi ,dla promu. Przeprawiam się promami od kilkudziesięciu lat. Warunki pogodowe, jakie obecne są od kilku dni, nie pamiętam od wielu lat. I codziennie, super pracuje Żegluga. Awarie zdarzają się zarówno na kanale, jak i na wielkich akwenach wodnych. Słońca życzę nam wszystkim, świnoujścianom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA