sobota, 19 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bielik dobił. Jeden pasażer w szpitalu

Bielik dobił. Jeden pasażer w szpitalu [FILM]

Bielik dobił. Jeden pasażer w szpitalu
Data publikacji: 2019-01-09 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-11 12:01
Wywietleń: 2951 370704
Po niecałych dwóch godzinach z pomocą holownika Uran udało się Bielikowi IV zacumować przy nabrzeżu od strony wyspy Uznam. Pasażerowie mogli opuścić prom. Jako pierwsza z jednostki wyjechała karetka na sygnałach.

Pacjent, który przebywał w karetce, jest bezpieczny. Obecnie jest w świnoujskim szpitalu. Jak powiedział „Kurierowi” Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej przez cały czas był utrzymywany kontakt z kapitanem Bielika IV i w razie konieczności mężczyzna zostałby ewakuowany. - Nie było jednak dla niego żadnego zagrożenia - powiedział „Kurierowi” P. Szynkaruk. Sprawa awarii będzie badana.

Wcześniej pisaliśmy o blackoucie. Pracownicy Świnoujskiej Żeglugi potwierdzają, że przestał działać jeden z silników. Działały natomiast agregaty. Na jednostce było światło. - Kotwica została zrzucona i trzymała prom. Pasażerowie i załoga byli bezpieczni. Także ciągłość kursów między wyspami Uznam i Wolin została zachowana, bo kursowały dwa Bieliki. Bielik IV był asekurowany przez holownik Uran - mówi dyrektor Świnoujskiej Żeglugi.

Pasażerowie, którzy zeszli z promu, mówią, że zmarzli. Dodają, że tak długiej przeprawy z wyspy Wolin na wyspę Uznam jeszcze nie było. - Czekaliśmy. Na szczęście już możemy wrócić do domu - powiedzieli nasi rozmówcy.
Tekst i fot. BaT

Komentarze

Piter
Wina Tuska! Pieniądze z tunelu w Świnoujściu przekazał na tunel w Gdańsku. Dobrze, że teraz rządzi PiS, bo wreszcie ten tunel powstanie!
2019-01-11 11:51:35
wq
PiS od 2015 roku już dawno mógł rozpoczać budowe, tymczasem nic się nie dzieje, żadne roboty nie zostały rozpoczęte
2019-01-11 07:43:38
Tunel
Drążenie tunelu, zgodnie z harmonogramem, ma rozpocząć się w marcu 2021. Koniec inwestycji przewidywany jest na wrzesień 2022. Pożyjemy, zobaczymy.
2019-01-10 17:10:04
Vera
A stałej przeprawy jak nie było tak nie ma, chociaż PiS obiecał
2019-01-10 17:04:06
Casa del Mar
Kotwicę się rzuca, a zrzuca wagę.
2019-01-10 15:30:30
do PO- mylonych
Tunel będzie zaraz jak ko-po czy po-ko czy to wasze kukuruku wygra wybory - natychmiast w czynie społecznym go wydrążycie własnymi grabiami w jeden dzień !
2019-01-10 11:57:38
Obserwator
Dobry przekaz włącznie z tytułem. I o to chodzi.
2019-01-10 11:16:05
xyres
PiSowi minęła już prawie cała kadencja, a obiecanego tunelu jak nie było tak nie ma. Łopaty nawet na budowie nie wbili.
2019-01-10 10:27:35
Dla gamoni
Dla gamoni co nic nie wiedzą: przetarg na projekt i budową tunelu już roztrzygnięty, umowa podpisana. Wykonawca zgodnie z umową robi projekt i zaraz będzie budować. Dofinansowanie z UE też już zatwierdzone.
2019-01-10 10:02:06
Arek
Co to za tytuł? I jeszcze... Wszystko się może zdarzyć ludziska. W takim tunelu też.
2019-01-10 09:26:31
Rock
Tunelu brak bo PO skutecznie blokowało i blokuje ten projekt !!!!!!!Rządzili 8 lat , nie zrobili żadnego ruchu w tej sprawie. Napuszczanie ludzi na PiS w tej kwestii jest zwykłym draństwem ( byłych SB-ów) i tyle w temacie.
2019-01-10 09:08:42
terens
a jak tam obiecany tunel do Świnoujścia - pisowska fikcja
2019-01-10 09:02:35
Do A
Poczekalnia pod pokładem w trakcie awarii jednostki pływającej? Brawa za pomysłowość.
2019-01-10 09:01:39
warencjusz
Trzeba było jechać przeprawą pod Świną, przecież PiS zbudował taką ładną
2019-01-10 07:35:45
@nick
Jaki most? Chcesz wstrzymać żeglugę? Tunel będzie.
2019-01-10 07:35:13
Dajdyche
I gdzie jest tunel pisuary?
2019-01-10 07:32:05
Gdyby był tunel nie byłoby problemu
Co robi rząd w tej sprawie? Ponad trzy lata temu obiecali stałą lądową przeprawę do Świnoujścia i skończyło się jak zwykle. Tunelu jak nie było tak nie ma.
2019-01-10 07:17:43
ehh
Tytuł rodem z tabloidu. Pasażer był już w karetce na pokładzie, a nie został przewieziony do szpitala na skutek awarii promu.
2019-01-10 07:06:13
Mieszkańcy Świnoujścia
Zawsze mogą kontaktować się z posłami PO z regionu by pytać się ich dlaczego pozwolili by poprzedni rzad przekazał "piniądze" z tunelu pod Świną na tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Gdańsk tunel ma od kilku lat...
2019-01-10 03:00:30
A
jest poczekalnia na dole, ktora jest ogrzewana i są gorące napoje w maszynach.
2019-01-10 02:45:16
.
Dlatego warto, w okresie zimowym, aby na wypadek takich sytuacji był jednorazowe kubki i ciepłe napoje.
2019-01-09 23:40:10
nick
Kiedy oni tam w końcu most wybudują?
2019-01-09 22:08:33