piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prom „Jan Śniadecki” wpłynął na remont do Szczecina

Prom „Jan Śniadecki” wpłynął na remont do Szczecina [FILM]

Prom „Jan Śniadecki” wpłynął na remont do Szczecina
Data publikacji: 2019-10-26 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 15:49
Wywietleń: 3455 424764

Prom „Jan Śniadecki”, który w czwartek (24 października) uderzył w nabrzeże portu Ystad w Szwecji, w nocy z piątku na sobotę wrócił do Polski. W sobotę po południu dotarł ze Świnoujścia do Szczecina. Zacumował przy nabrzeżu Remontowym w Stoczni Pomerania, gdzie będzie naprawiany.

Na temat kolizji promu „Jan Śniadecki” z nabrzeżem pisaliśmy w czwartek.

Jak podawały szwedzkie portale, jednostka bardzo się zbliżyła do innego promu cumującego przy nabrzeżu i była bliska zderzenia z nim. Do uderzenia w płytę pirsu doszło ok. godz. 11 czasu UTC, czyli ok. 13 czasu polskiego, podczas wejścia do portu. Nikt nie doznał obrażeń. Statek ma uszkodzoną część dziobową i został wyłączony z eksploatacji - do odwołania.

- Przyczyny kolizji są wyjaśniane - mówiła w czwartek Katarzyna Antoń, kierownik Działu Marketingu w Unity Line, spółce, która jest operatorem jednostki należącej do firmy Euroafrica Shipping Lines.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kapitan utracił kontrolę nad promem m.in. z powodu panującej mgły. Ponadto, w porcie Ystad trwa obecnie budowa nowych nabrzeży i pływa tam wiele niedużych jednostek technicznych, rozpraszających uwagę.

Trzydziestojednoletni „Jan Śniadecki” to najmniejszy prom z floty zarządzanej przez Unity Line. Może przewozić do 60 ciężarówek.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Prom „Jan Śniadecki” wpłynął na remont do Szczecina

Komentarze

Zazula
Pracuję na Pomeranii byłej Parnicy. W sobotę prom stał nadal z rozbebeszonym dziobem. Niezbyt się tam działo. Po drugie to nie PTS remontował ten prom znawcy tematu...
2019-11-04 15:46:35
@Zobaczymy
Po 8 dniach nadal stoi na Remontowym, a zapowiadali, że dziś rano wróci na linię. Nie wrócił.
2019-11-04 04:47:15
Mechanik
Jaka odpowiedzialnosc poniesie kapitan ktory nie zachowal wystarczajacej ostroznosci do panujacych warunkow??? Co to za usprawiedliwianie ze remont, ze mgla, ze inne jednostki plywaja? Moze ten czlowiek wogole sie nie nadawal a brawura i rutyna zrobily swoje!!!!!! Czy zaloga z mostku zostala poddana testom trzezwosci??
2019-10-28 14:37:01
I ciekawe
O ile po naprawie podniosa Ceny Biletow... juz na przyszly rok ??
2019-10-27 21:49:30
XXX
W takich awariach w Szczecinie ma wprawe PTS!! KZ zrobi to w max.2-3dni!!!:-)
2019-10-27 21:15:22
Zobaczymy
Napiszcie po remoncie ile trwał bo gryfia proponowała 7 dni to powiedzieli ze nie do zaakceptowania bo za długo, ciekawe ile tu postoi....
2019-10-27 06:35:32
Morscy "kamikadze"
Jak mozna bylo az z "taka dziura" i to na dziobie - plynac ok. 8-9 godzin przez Baltyk ? Jak by nie mozna bylo "chocby prowizorycznie" zalozyc odpowiednio dopasowanej i zabezpieczajacej blachy ??
2019-10-27 00:28:27
Kierowca TIR-a
Kiepskiej tancerce to i majtki w kroku beda przeszkadzac ? Mgla byla sredniej "jakosci i gestosci" a wiec tym bardziej trzeba bylo zachowac Duza Ostroznosc ! A te male jednostki techniczne, pracuja przy budowie Nowego nabrzeza od strony Wschodniej i okolo 200-300 metrow od glowek Wejsciowych do Portu ! I wcale "Nie pracuja na morskiej drodze wejsciowej dla Promow" tj. drodze ktora lezy skosnie od strony Zachodniej ?? Tak ze takie tlumaczenie jest tylko "wodno-mglistym wykretem" !! A ciekawe: co "Bosmanskie piwko" na to ?
2019-10-26 23:19:38
Ty... Obs,ryver
Tak jak "glupi masz naglowek, tak glupi masz tekst"... !!
2019-10-26 22:36:35
Obs,ryver
Dobrze,że ten nieszczęśnik trafił do PARNICY a nie do "stoczni" Jajcyny Wittkowej... Tam by go posklejali tasiemkami i jeszcze minister Grubyorczyk tę "robotę" pobłogosławił...
2019-10-26 21:41:53
Bogu dzięki
Bogu dzięki mamy w Szczecinie prywatną stocznię POMERANIA, więc jest gdzie naprawić prom.
2019-10-26 19:11:46
guciu
Sołdek i Błyskawica do Szczecina!
2019-10-26 18:58:44