poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prom „Jan Śniadecki” uderzył w nabrzeże

Prom „Jan Śniadecki” uderzył w nabrzeże

Prom „Jan Śniadecki” uderzył w nabrzeże
Data publikacji: 2019-10-24 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-26 11:11
Wywietleń: 3606 424279

W czwartek (24 października) prom „Jan Śniadecki” uderzył w nabrzeże portu Ystad w Szwecji. Na zdjęciach publikowanych przez szwedzkie portale widać, że ma uszkodzoną część dziobową. Na razie jego kursowanie zostało wstrzymane - do odwołania.

- Dzisiejsze odejście promu z Ystad zostało anulowane - potwierdziła Katarzyna Antoń, kierownik Działu Marketingu w Unity Line, spółce, która jest operatorem jednostki należącej do firmy Euroafrica Shipping Lines. - Przyczyny kolizji są wyjaśniane.

Według szwedzkich mediów, „Jan Śniadecki” zbliżył się bardzo do innego promu cumującego przy nabrzeżu i był bliski zderzenia z nim.

Z Ystad do Świnoujścia miał wyjść o godz. 18.30. Nie wiadomo, jak długo będzie wyłączony z eksploatacji.

(ek)

Fot. Internauta

Komentarze

obserwator
taki jest poziom wyszkolenia polskiej kadry oficerskiej . na światowym rynku pracy w shippingu wypierają nas Ukraincy, Bialorusini, i Rosjanie. Poznali się na naszych umiejętnościach marynarskich i Polacy sa masowo zwalniani na rzecz obcych nacji,
2019-10-26 10:32:51
pigwa
Myślę, że komentuja tutaj kocharze statkowi. Przynamnej tak wynka z poziomu tej dyskusji. Pozdrawiam.
2019-10-26 08:41:39
Kierowca bombowca
- nareszcie zakumałem; ten kierowca był na pokładzie promu Scania i widział jak Jan Śniadecki zrobił "dzwon" tuż obok i "Wbił się w nabrzeże kilka metrów od dziobu.." promu Scania". Dziękuję uprzejmnie panie Kierowco.
2019-10-25 23:15:28
@Czytanie ze zrozumieniem
Nie scani, tylko Skanii. Skania to nazwa promu.
2019-10-25 20:57:15
Czytanie ze zrozumieniem
Z tego co zrozumiałem, to Kierowcy chodziło, że Sniadecki wbił się dziobem blisko dziobu cumującej "scani..." cokolwiek to znaczy:D
2019-10-25 16:58:30
Marianek
Niestety ludziom a szczegolnie zalodze szeregowej armator malo placi wiec jezdza i zbieraja rozne sprzety ktorych sie pozbywaja inni. Ale nie generalizujmy bo czesc sobie jezdzi w godzinach przerwy na zakupy do pobliskich sklepow. Stan techniczny statku jest blizej nieznany a PSC mozna domniemac ze przymyka oczko. Blackout mozliwy acz kolwiek ciezko go zrobic 3 silniki pomocnicze i 4 glowne rozdzielone na PS i STB napedzaja po przez sprzeglo 2 waly napedowe z niezaleznymi systemami sterowania srubami :) Ach ci znawcy z forum :P Pare lat temu statki tego armatora zaliczyly kilka wpadek przez brawure a moze raczej rutyne Panow Kpt :9
2019-10-25 15:09:58
Nauka
Nauka nie poszla w las, tak jak nauczeni dobijania do brzegu na NAWIGATORZE z Akademii Morskiej w Szczecinie , tak w portach calego swiata, ale to chyba studenci nie byli na zajeciach praktycznych z dobijania a szkoda!!!
2019-10-25 14:07:39
Kierowca bombowca jeszcze raz
"A jak się nazywa wg Ciebie przód statku? Znasz pojęcia Rufa? Burta? Dziób?" nie zakumałeś; biegoa o "Wbił się w nabrzeże kilka metrów od dziobu", wbija się dziobem, rufą przy "cofaniu do tyłu" lub burtą przy dojściu...Znam dzioby, bulaje, topmaszty, bezanmaszty, latacze, stąpki, kile i ine badziewie....Na fotce widać iż ma uszkodzenie poniżej linii wodnej na dziobie, więc "dobił dziobem", a nie ....
2019-10-25 13:06:21
I cale szczescie !
Ze tzw. "gruszka dziobowa" byla pod linia wodna i weszla pod nabrzeze... bo by jeszcze w Porcie zatonal !!
2019-10-25 11:43:51
Drogówka wodna
Nie dostosował prędkości do warunków panujących na wodzie. Zabrakło wyobraźni.
2019-10-25 11:43:36
do Kierowca bombowca
A jak się nazywa wg Ciebie przód statku? Znasz pojęcia Rufa? Burta? Dziób?
2019-10-25 11:11:52
wesoly romek
Nie zazdroszczę inspekcji PSC i klasyfikatora
2019-10-25 10:55:40
Inny kierowca TIR-a
W takim razie "WINA nabrzeza" bo lezy / jest za blisko !! A czy Armator zalodze za malo placi ze "musza" 1-en albo we 2-ke jezdzic rowerami po miasteczku i "szukac szczescia" po Kontenerach ??
2019-10-25 10:49:04
Kierowca bombowca
"Wbił się w nabrzeże kilka metrów od dziobu" - ja tylko latam i tego sformułowanie nie rozumiem.
2019-10-25 09:48:03
Kierowca
Akurat byłem w tym momencie na skani i widziałem to zderzenie. Nie było mgly była ładna pogoda. Świadek płynął szybciej niż zwykle i nie wyhamowal. Wbił się w nabrzeże kilka metrów od dziobu skani....
2019-10-25 08:48:46
Andrzej
Blackout to też, w większości wypadków, błąd ludzki.
2019-10-25 07:45:17
:)
Pozazdrościł Nawigatorowi XXI.
2019-10-25 06:49:10
Daro
Ale wy palanty jestescie
2019-10-25 04:30:09
@marynista
nie wiesz co bylo przyczyna ale wiesz juz ze nie blad ludzki albo alkohol? dobry jestes
2019-10-25 00:32:09
Marynista
Na mostku wszyscy byli trzeźwi. Powodem był blackout lub gęsta mgła, która bardzo utrudnia manewry w wąskim Ystad. Zdarzenie losowe - tyle.
2019-10-24 21:42:25
Pytanie od Neptuna
A Ci na mostku Kapitanskim byli trzezwi...???
2019-10-24 21:12:17
Nawigator XXI
tam tez student sterowal?
2019-10-24 20:40:42