niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prokuratura Regionalna się rodzi

Prokuratura Regionalna się rodzi

Prokuratura Regionalna się rodzi
Data publikacji: 2016-05-04 23:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1364 132279

Szczecińska Prokuratura Regionalna wciąż jest w fazie organizacyjnej. Choć minął termin, w którym powinny się zakończyć powołania do nowej jednostki, nie wszystko jest jeszcze gotowe. Prokuratorzy nie otrzymali jeszcze mianowań - budowanie prokuratury, która zastąpiła Prokuraturę Apelacyjną potrwa więc jeszcze kilka tygodni.

Do prokuratur regionalnych powoływani są prokuratorzy pracujący do tej pory w prokuraturach apelacyjnych (w Zachodniopomorskiej apelacji zatrudnionych było 25 śledczych) i okręgowych. Ci co nie dostaną propozycji przejścia do prokuratury regionalnej, otrzymają „inne stanowisko służbowe", czyli zostaną zatrudnieni w jednostkach niższego szczebla. Ustawa o prokuraturze nie określa jednak, według jakich kryteriów ma się to odbywać - o tym zdecyduje Prokurator Generalny na wniosek Prokuratora Krajowego. Zgodnie z przepisami, powołania do nowej jednostki miały potrwać do 4 maja. 

Jak się dowiedzieliśmy, prokuratorzy nieistniejącej już Prokuratury Apelacyjnej nie otrzymali jeszcze nominacji - może się to stać w każdej chwili. Na razie kadrowe zmiany objęły jedynie szefów prokuratur. W ramach zmian ze stanowiskiem pożegnał się prok. Dariusz Wiśniewski, dotychczasowy szef Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Zastąpiła go prok. Iwona Chrobak-Farquharson. Swoje zadania przestał również wykonywać kierujący Prokuraturą Apelacyjną prok. Józef Skoczeń. Jego miejsce (już jako szef Prokuratury Regionalnej) zajął prok. Artur Maludy.
(lw)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

 

Komentarze

pikuś
Golema już majty robi.... Wreszcie coś się zmieni, mam nadzieję...
2016-05-05 15:13:57
Dobra Zmiana
a rozpierducha - po staremu. Zresztą po co komu prokuratorzy, gdy jest Ziobro & Co. ???
2016-05-05 13:41:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie