Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Prokuratura bada okoliczności tragedii

Data publikacji: 2019-11-20 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-20 17:59
Prokuratura bada okoliczności tragedii
 
Po wtorkowym wypadku i śmierci dwóch nastolatków postępowanie w sprawie okoliczności tej tragedii nadzoruje Prokuratura Szczecin-Zachód. Jest ono prowadzone w kilku kierunkach, są badane różne wątki.

- Przede wszystkim w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad małoletnimi - mówi prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - To jest przestępstwo z art. 160 § 1 i 2 Kodeksu karnego. Oprócz tego badane są wątki związane z prawidłowością zabezpieczenia tego terenu, a w szczególności samego basenu przeciwpożarowego, do którego dzieci weszły. Kolejna kwestia dotyczy zweryfikowania i sprawdzenia okoliczności śmieci pokrzywdzonych. Postępowanie jest również prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. W tym zakresie prokurator będzie uzyskiwał opinię biegłych medycyny sądowej po przeprowadzonych sekcjach zwłok obu chłopców.

We wtorek prowadzono oględziny miejsca tragedii pod nadzorem prokuratora. Niewykluczone, że te czynności będą kontynuowane. Trwają przesłuchania świadków.

Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem

(gan)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA