niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem

Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem

Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem
Data publikacji: 2019-11-20 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-22 13:24
Wywietleń: 4750 428682

Dwaj chłopcy, dwunasto- i trzynastolatek, którzy stracili życie w wyniku wtorkowego wypadku przy ul. Twardowskiego, byli wychowankami Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Tego dnia uciekli z placówki, w której przebywali.

Do wypadku doszło ok. godz. 15. Nastolatkowie wpadli do zbiornika przeciwpożarowego. Zostali wyciągnięci i przewiezieni do szpitala. Niestety, nie udało się ich uratować.

- Chłopcy od wtorku od rana byli na ucieczce - mówi Maciej Homis, rzecznik szczecińskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - Po godz. 9 została zawiadomiona policja, opiekunowie. Kiedy otrzymaliśmy informację, że doszło do wypadku, w placówce, w której przebywali chłopcy, została zwiększona kadra i zapewniono wsparcie psychologiczne.

Prokuratura bada okoliczności tragedii.

(gan)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

Kim1
Genów NIE WYDLUBIESZ....i zadna placówka+ opieka na niewiele sie zda...PATOLOGIA POWIELA / rodzi / PATOLOGIĘ !!!
2019-11-20 22:43:56
k....k12
A!! To taką zająłeś pozycję. Nie masz merytorycznych kontrargumentów więc udajesz, że mnie nie rozumiesz i brniesz w prymitywny antyklerykalizm, choć ja akurat nie z takich pozycji komentuję. Stwierdzam tylko, że bez pierwiastka eschatologicznego nie da się wychować człowieka normalnie spełniającego się w tzw społeczeństwie niezależnie od wyznania. Czy nawet ateisty, ale kierującego się normami etyczno-moralnymi\ jak mawiali towarzysze rekomendując jakiegoś buca na lukratywną synekurę. Sam sobie zaprzeczasz, ale jeszcze tego nie dostrzegłeś, bo cytujesz Staszica szydzącego z rozmodlonego ludu, który już tylko u STWÓRCY szukał ratunku, a jednocześnie jako postępak należysz do tych, którzy uznają wyzwolenie ludu w czasach dzisiejszych, więc tamtejsze jako czasy ucisku i bezbrzeżnej ciemnoty, wyzysku, analfabetyzmu itd jak mawiali wodzowie rewolucji niosący kombinerki do rozmontowania kajdan mieli prawo, a nawet obowiązek się modlić, jeśli tylko tyle i aż tyle mogli zrobić. I jak widać przetrwali może właśnie dzięki tym modlitwom
2019-11-20 22:27:40
Obserwując dyskusję k....k12
Żal to ciebie przedstawicielu czarnej mafii zwanej dla niepoznaki Kościołem Katolickim ... „Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt …jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu … Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów. Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych” … Stanisław Staszic (1755-1826)
2019-11-20 21:33:33
k....k12
Wpierw do antypisiora i antyklechy- żal mi ciebie, serio. Zalazłeś w ślepy zaułek,jak nazywasz siebie antyklechą. Ty nie jedz Fredrą, bo nie będziemy przerzucać się cytatami, ty idz do kościoła, tam jest wyjście z zaułka. Skoro taki Rychu S. z gębą jak spod pędzla Picassa mógł i dał świadectwo, to ty też możesz. A potem, kiedyś opowiesz mi jak było. PS a od głupich to wyzywają się podkuchenne i stajenni. To takie niskie... A fee Co do rodziny zastępczej, to bliżej mi do pieluch dla starców niż dla niemowląt, ale gdyby była taka możliwość, to byłoby ekscytujące doświadczenie. Rozkminiać, zrozumieć, słuchać, słuchać. A @ małpie odpowiem, że im bardziej niszczy się rodzinę, tym więcej jest problemów. Myślę, że nie rozumiesz systemu w którym żyjesz, że jesteś ofiarą rewolucji kulturowej. To tłumaczenie odrzucasz, bo jeszcze zaliczą cię do tzw szurów i polegniesz towarzysko. Twoje rozwiązanie problemów to WIENCY PINIENDZY za które zrobisz sobie gumowy czas
2019-11-20 21:20:34
Antypisior i antyklecha do k...k12
Pojadę cytatem z Fredry: To ,że ci ktoś nie powiedział ,żeś głupi, nie znaczy ,że tak nie jest...
2019-11-20 20:15:08
antypatol do @ k....k12
Zostań rodziną zastępczą - próbuj, chyba ,że ty od sukienkowych braci to nie daj Boże...
2019-11-20 19:59:23
@k....k12 do @
Pytanie zasadnicze : Co mógł więcej zrobić ośrodek niż dostarczyć dzieci do szkoły ??? Ty tu z empatią wyjeżdżasz ?? Patol na patolu "hodowany" nie wychowywany i marnie opłacana kadra wychowawcza ty oczekujesz czego cudów ?? Nie ten adres : ojciec narodu , przykład do naśladowania urzęduje na Nowogrodzkiej, tylko umów termin , bo możesz przeszkodzić mu w oglądaniu rodeo :)) To on wyznacza wszelkie normy w tym kraju...
2019-11-20 19:55:51
k....k12 do @
Uuu mentalny dewiancie!!! Proszę, proszęęę. Uderz w stół... itd itp. Piszę, żeby używać mózgu, ale nie dociera, zwłaszcza do ciebie. Buta i pogarda z jaką piszesz i to przedmiotowe traktowanie innych. Eh, po mnie to jak po kaczce, ale te dzieci, te dzieci. Kto je spłodził, jak je traktował od niemowlęctwa, czy je szanował-a to bardzo ważne, kto wie czy nie najważniejsze, bo wiesz, traktowane z empatią dziecko buduje sobie zdrowy obraz świata rodzinnego. Pierwsze trzy lata są kluczowe. Jak nazbiera się błędów wychowawczych i definitywnie skonfliktuje takiego małego człowieka ze światem to odstawia się go do ośrodka. Czyli całe lata problem narasta. Wszędzie dookoła pełno dorosłych, a problem narasta, a ty mi będziesz opowiadał o jakimś odstawianiu pod szkołę, na lekcje i, że nikt nie będzie ich pilnował, no to właśnie ich nie ma. Procedury zachowane, zadanie wykonane. Pisi trollu-powiadasz, otóż nie jestem nawet trolem Konfederacji
2019-11-20 19:15:12
@Obs.ryver
Zgodnie z twoim linkiem "zrób to sam" , jak nie masz pojęcia o zdarzeniu to spróbuj upuścić emocje z jelita w toalecie , bo na forum cuchnie PIS-em... P.S. Gówniarzeria na wagarach zrobiła co chciała, a ty kogoś próbujesz pogrążyć???
2019-11-20 17:52:05
Zako
Tragedia. Szkoda chłopców. Życie ich nie rozpieszczało i śmierć mieli ciężką. Zrobili sobie wagary (Kto nie był chociaż raz na wagarach?), które zakończyły się tragicznie. Jeden drugiego próbował ratować, ale z takiego zaniedbanego zbiornika przeciwpożarowego nawet dorosły by się nie wydostał, w dodatku w takie zimno. Centrum Opieki nad Dzieckiem, to po prostu dawny dom dziecka, tylko nazwę zmienili.
2019-11-20 17:48:35
@ k....k12
Takie jak , twój przypadek pilnie do leczenia !!! Uciekły przed lekcjami , powiadomione służby , jakieś pytania mentalny dewiancie ??? Czy po odwiezieniu pod drzwi szkoły masz 100% , że one uczestniczyły w lekcjach ?? Może jednak w placówkach , gdzie cierpią trzeba je zacząć przywiązywać do np. kaloryferów ?? Nie kompromituj się pisi Trollu !!
2019-11-20 17:24:13
Obs.ryver
Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie... Gdzie jest siedziba tego"centrum"...??? Ktoś za tę śmierć powinien beknąć!!!
2019-11-20 17:23:00
jakaś
patologia
2019-11-20 13:30:45
k....k12
Dziwna sprawa... A może ich ucieknięto. Czy oni mają wszystko w komplecie-po śmierci. Tak mali chłopcy i już w jakichś dziwnych ośrodkach, przy tak niskiej liczbie urodzeń w Polsce.. Zwiększono kadrę, wsparcie psychologiczne..używanie mózgu byłoby znacznie tańsze i być może skuteczniejsze
2019-11-20 11:40:10
Misiek
Jak z aresztu uciekł podobno niegroźny przestępca to pół Szczecina zablokowano...... natomiast jak zaginęła czwórka dzieci to nic cisza żadnych większych poszukiwań nie było...ot priorytety....
2019-11-20 10:56:35
.
Zwiększono kadrę po wypadku? Gratulacje. Z drugiej strony, skoro policji można uciec z komisariatu, to co dopiero z takiego ośrodka.
2019-11-20 10:21:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie