niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem

Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem

Chłopcy, którzy zginęli, to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem
Data publikacji: 2019-11-20 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-22 13:24
Wywietleń: 4750 428682

Dwaj chłopcy, dwunasto- i trzynastolatek, którzy stracili życie w wyniku wtorkowego wypadku przy ul. Twardowskiego, byli wychowankami Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Tego dnia uciekli z placówki, w której przebywali.

Do wypadku doszło ok. godz. 15. Nastolatkowie wpadli do zbiornika przeciwpożarowego. Zostali wyciągnięci i przewiezieni do szpitala. Niestety, nie udało się ich uratować.

- Chłopcy od wtorku od rana byli na ucieczce - mówi Maciej Homis, rzecznik szczecińskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - Po godz. 9 została zawiadomiona policja, opiekunowie. Kiedy otrzymaliśmy informację, że doszło do wypadku, w placówce, w której przebywali chłopcy, została zwiększona kadra i zapewniono wsparcie psychologiczne.

Prokuratura bada okoliczności tragedii.

(gan)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

Kim1
Genów NIE WYDLUBIESZ....i zadna placówka+ opieka na niewiele sie zda...PATOLOGIA POWIELA / rodzi / PATOLOGIĘ !!!
2019-11-20 22:43:56
k....k12
A!! To taką zająłeś pozycję. Nie masz merytorycznych kontrargumentów więc udajesz, że mnie nie rozumiesz i brniesz w prymitywny antyklerykalizm, choć ja akurat nie z takich pozycji komentuję. Stwierdzam tylko, że bez pierwiastka eschatologicznego nie da się wychować człowieka normalnie spełniającego się w tzw społeczeństwie niezależnie od wyznania. Czy nawet ateisty, ale kierującego się normami etyczno-moralnymi\ jak mawiali towarzysze rekomendując jakiegoś buca na lukratywną synekurę. Sam sobie zaprzeczasz, ale jeszcze tego nie dostrzegłeś, bo cytujesz Staszica szydzącego z rozmodlonego ludu, który już tylko u STWÓRCY szukał ratunku, a jednocześnie jako postępak należysz do tych, którzy uznają wyzwolenie ludu w czasach dzisiejszych, więc tamtejsze jako czasy ucisku i bezbrzeżnej ciemnoty, wyzysku, analfabetyzmu itd jak mawiali wodzowie rewolucji niosący kombinerki do rozmontowania kajdan mieli prawo, a nawet obowiązek się modlić, jeśli tylko tyle i aż tyle mogli zrobić. I jak widać przetrwali może właśnie dzięki tym modlitwom
2019-11-20 22:27:40
Obserwując dyskusję k....k12
Żal to ciebie przedstawicielu czarnej mafii zwanej dla niepoznaki Kościołem Katolickim ... „Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt …jest bałwochwalcze w ostatnim stopniu … Wszystko zwala na Boga, od którego nieustannych chce cudów. Oto takie są skutki bałamutnej nauki duchownych” … Stanisław Staszic (1755-1826)
2019-11-20 21:33:33
k....k12
Wpierw do antypisiora i antyklechy- żal mi ciebie, serio. Zalazłeś w ślepy zaułek,jak nazywasz siebie antyklechą. Ty nie jedz Fredrą, bo nie będziemy przerzucać się cytatami, ty idz do kościoła, tam jest wyjście z zaułka. Skoro taki Rychu S. z gębą jak spod pędzla Picassa mógł i dał świadectwo, to ty też możesz. A potem, kiedyś opowiesz mi jak było. PS a od głupich to wyzywają się podkuchenne i stajenni. To takie niskie... A fee Co do rodziny zastępczej, to bliżej mi do pieluch dla starców niż dla niemowląt, ale gdyby była taka możliwość, to byłoby ekscytujące doświadczenie. Rozkminiać, zrozumieć, słuchać, słuchać. A @ małpie odpowiem, że im bardziej niszczy się rodzinę, tym więcej jest problemów. Myślę, że nie rozumiesz systemu w którym żyjesz, że jesteś ofiarą rewolucji kulturowej. To tłumaczenie odrzucasz, bo jeszcze zaliczą cię do tzw szurów i polegniesz towarzysko. Twoje rozwiązanie problemów to WIENCY PINIENDZY za które zrobisz sobie gumowy czas
2019-11-20 21:20:34
Antypisior i antyklecha do k...k12
Pojadę cytatem z Fredry: To ,że ci ktoś nie powiedział ,żeś głupi, nie znaczy ,że tak nie jest...
2019-11-20 20:15:08
antypatol do @ k....k12
Zostań rodziną zastępczą - próbuj, chyba ,że ty od sukienkowych braci to nie daj Boże...
2019-11-20 19:59:23
@k....k12 do @
Pytanie zasadnicze : Co mógł więcej zrobić ośrodek niż dostarczyć dzieci do szkoły ??? Ty tu z empatią wyjeżdżasz ?? Patol na patolu "hodowany" nie wychowywany i marnie opłacana kadra wychowawcza ty oczekujesz czego cudów ?? Nie ten adres : ojciec narodu , przykład do naśladowania urzęduje na Nowogrodzkiej, tylko umów termin , bo możesz przeszkodzić mu w oglądaniu rodeo :)) To on wyznacza wszelkie normy w tym kraju...
2019-11-20 19:55:51
k....k12 do @
Uuu mentalny dewiancie!!! Proszę, proszęęę. Uderz w stół... itd itp. Piszę, żeby używać mózgu, ale nie dociera, zwłaszcza do ciebie. Buta i pogarda z jaką piszesz i to przedmiotowe traktowanie innych. Eh, po mnie to jak po kaczce, ale te dzieci, te dzieci. Kto je spłodził, jak je traktował od niemowlęctwa, czy je szanował-a to bardzo ważne, kto wie czy nie najważniejsze, bo wiesz, traktowane z empatią dziecko buduje sobie zdrowy obraz świata rodzinnego. Pierwsze trzy lata są kluczowe. Jak nazbiera się błędów wychowawczych i definitywnie skonfliktuje takiego małego człowieka ze światem to odstawia się go do ośrodka. Czyli całe lata problem narasta. Wszędzie dookoła pełno dorosłych, a problem narasta, a ty mi będziesz opowiadał o jakimś odstawianiu pod szkołę, na lekcje i, że nikt nie będzie ich pilnował, no to właśnie ich nie ma. Procedury zachowane, zadanie wykonane. Pisi trollu-powiadasz, otóż nie jestem nawet trolem Konfederacji
2019-11-20 19:15:12
@Obs.ryver
Zgodnie z twoim linkiem "zrób to sam" , jak nie masz pojęcia o zdarzeniu to spróbuj upuścić emocje z jelita w toalecie , bo na forum cuchnie PIS-em... P.S. Gówniarzeria na wagarach zrobiła co chciała, a ty kogoś próbujesz pogrążyć???
2019-11-20 17:52:05
Zako
Tragedia. Szkoda chłopców. Życie ich nie rozpieszczało i śmierć mieli ciężką. Zrobili sobie wagary (Kto nie był chociaż raz na wagarach?), które zakończyły się tragicznie. Jeden drugiego próbował ratować, ale z takiego zaniedbanego zbiornika przeciwpożarowego nawet dorosły by się nie wydostał, w dodatku w takie zimno. Centrum Opieki nad Dzieckiem, to po prostu dawny dom dziecka, tylko nazwę zmienili.
2019-11-20 17:48:35
@ k....k12
Takie jak , twój przypadek pilnie do leczenia !!! Uciekły przed lekcjami , powiadomione służby , jakieś pytania mentalny dewiancie ??? Czy po odwiezieniu pod drzwi szkoły masz 100% , że one uczestniczyły w lekcjach ?? Może jednak w placówkach , gdzie cierpią trzeba je zacząć przywiązywać do np. kaloryferów ?? Nie kompromituj się pisi Trollu !!
2019-11-20 17:24:13
Obs.ryver
Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie... Gdzie jest siedziba tego"centrum"...??? Ktoś za tę śmierć powinien beknąć!!!
2019-11-20 17:23:00
jakaś
patologia
2019-11-20 13:30:45
k....k12
Dziwna sprawa... A może ich ucieknięto. Czy oni mają wszystko w komplecie-po śmierci. Tak mali chłopcy i już w jakichś dziwnych ośrodkach, przy tak niskiej liczbie urodzeń w Polsce.. Zwiększono kadrę, wsparcie psychologiczne..używanie mózgu byłoby znacznie tańsze i być może skuteczniejsze
2019-11-20 11:40:10
Misiek
Jak z aresztu uciekł podobno niegroźny przestępca to pół Szczecina zablokowano...... natomiast jak zaginęła czwórka dzieci to nic cisza żadnych większych poszukiwań nie było...ot priorytety....
2019-11-20 10:56:35
.
Zwiększono kadrę po wypadku? Gratulacje. Z drugiej strony, skoro policji można uciec z komisariatu, to co dopiero z takiego ośrodka.
2019-11-20 10:21:57