Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Prokuratorzy na emeryturę

Data publikacji: 29 stycznia 2016 r. 08:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Prokuratorzy na emeryturę
 

W szczecińskich prokuraturach tylko dwie osoby złożyły wnioski o przejście na emeryturę. Obie przestaną pełnić swoje funkcje od 1 marca tego roku.

Według radia RMF FM, szykują się masowe odejścia z pracy najbardziej doświadczonych prokuratorów. W całym kraju wnioski o przejście na emeryturę miało złożyć już ponad sto osób. Powodem odejść jest nowa ustawa o prokuraturze przygotowywana przez ministerstwo sprawiedliwości. Ma ona przewidywać m.in. utratę dodatków funkcyjnych.

W szczecińskich prokuraturach tylko dwóch doświadczonych śledczych złożyło wnioski o wcześniejszą emeryturę.

- Jeden z prokuratorów nabył uprawnienia do przejścia w stan spoczynku. Wniosek w tej sprawie złożył w grudniu ubiegłego roku. Swoją funkcję przestanie pełnić z początkiem marca - mówi prokurator Anna Gawłowska - Rynkiewicz ze szczecińskiej Prokuratury Apelacyjnej.
Podobnie jest w Prokuraturze Okręgowej.

- Jeden z prokuratorów złożył taki wniosek kilka tygodni temu. Przechodzi w stan spoczynku z dniem 1 marca tego roku - informuje prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.©℗

(dar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sito
2016-01-29 11:37:42
I bardzo dobrze, przynajmniej widać, czy chodzi o powołanie - pracę na rzecz ojczyzny, czy o dodatki funkcyjne.
Najwyższy czas...
2016-01-29 10:04:19
Zajmowali się szprotkami a rekiny kosiły kasiorę na finansowaniu bubli typu SST,Fryga, Cmentarz Bronowicki,Aleja Kwiatowa. Przełomy i inne milionowe inwestycje...A kiedy ruszy spalarnia śmieci? A co z kolejowym mostem zwodzonym w Podjuchach?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA