sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > "Prokuratorskie Archiwum X" w Szczecinie

"Prokuratorskie Archiwum X" w Szczecinie

"Prokuratorskie Archiwum X" w Szczecinie
Data publikacji: 2018-02-14 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 746 313980

W Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie rusza tzw. prokuratorskie Archiwum X.  Wyodrębniono w niej nowy  Dział ds. Cyberprzestępczości oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych.

W Dziale będą doświadczeni prokuratorzy, którzy prowadzili lub nadzorowali najbardziej skomplikowane śledztwa w sprawach o zbrodnie lub ciężkie występki przeciwko życiu i zdrowiu, a także gospodarcze. Ich zadaniem będzie m.in. rozwikłanie niewyjaśnionych dotąd spraw.

- Decyzja prokuratora okręgowego w Szczecinie o utworzeniu Działu ds. Cyberprzestępczości oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych to zupełnie nowa inicjatywa, mająca między innymi na celu ponowne przyjrzenie się niewyjaśnionym dotychczas sprawom, których przedmiotem są m.in. podejrzane zgony, wzbudzające wątpliwości samobójstwa czy niewyjaśnione zaginięcia osób - informuje prok. Joanna Biranowska- Sochalska, rzecznik PO w Szczecinie. - Zakończone sprawy budzące wątpliwości prokuratorów, zostaną poddane ponownej analizie oraz rekonstrukcji przebiegu wydarzeń. Dzięki ciągłemu rozwojowi techniki, w tym również w zakresie technologii i technik wykrywczych, a także badań i analiz kryminalnych, powrót do starych i nierozwiązanych spraw ma na celu – pomimo upływu czasu – doprowadzić do ich wyjaśnienia i ukarania sprawców zbrodni.

Ponadto zadaniem prokuratorów pracujących w nowo utworzonym Dziale będzie walka z cyberprzestępczością. Stworzenie wyspecjalizowanej kadry prokuratorów służyć ma koordynacji spraw o skomplikowane przestępstwa popełniane z wykorzystaniem Internetu, a także zaawansowanych technologii i systemów informatycznych.

(g)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

I tu jest pytanie
Czy archiwum zajmie się sprawą Arkadiusza Krski niewinnie skznego na dożywocie- osoby na grupie stworzonej na facebooku posiadają dowody i nagrania kto rzeczywiście stoi za tą zbrodnią. Sama grupa to na dzień dzisiejszy ponad 5000 osób nie wspominając o stronie na facebook https://www.facebook.com/groups/265269377281344/
2018-02-14 15:23:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”