Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Prokurator zainteresowany kamienicami

Data publikacji: 2016-10-28 10:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:19
Prokurator zainteresowany kamienicami
Budynek przy ul. Garbarskiej 2 jest zaplanowany do rozbiórki.  

Prokuratura włączyła się do prowadzonego przez nadzór budowlany postępowania administracyjnego w sprawie dotyczącej niewłaściwego stanu technicznego dwóch kamienic w Gryfinie.

Podczas niedawnej rozprawy administracyjnej prowadzonej przez miejscowy nadzór budowlany gryfińska gmina miała się wypowiedzieć co do przyszłości dwóch budynków komunalnych, które w „Wieloletnim Programie Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Gryfino w latach 2014-2018” ujęto do rozbiórki.

– Kamienicę przy ul. 1 Maja 8 gmina chce remontować, natomiast budynek przy ul. Garbarskiej 2 planuje rozebrać – informuje Beata Kołodziejska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Gryfinie. – W przypadku tego drugiego obiektu, zgodnie z Prawem budowlanym, nie mogę wydać decyzji na rozbiórkę, ponieważ jest on zamieszkany. To będzie możliwe dopiero wówczas, gdy budynek zostanie wysiedlony. Zatem w obu przypadkach wydane zostało postanowienie na dostarczenie ekspertyzy budowlanej dotyczącej stanu technicznego obiektów.


Sporządzone przez rzeczoznawcę ekspertyzy mają wykazać wszystkie nieprawidłowości oraz zakres robót koniecznych do wykonania w celu doprowadzenia budynków do właściwego stanu technicznego. Do postępowania prowadzonego przez nadzór budowlany włączyła się prokuratura. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 października 2016 roku.

 Tekst i fot. Maria Piznal

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Propozycja... do Prokuratury w Szczecinie,
2016-10-29 02:46:32
Czas wiec najwyzszy, by i Szczecinska Prokuratura zajela sie stanem technicznym samotnego budynku ( szczegolnie jego DACHU i rynien, jak i klatki schodowej ) stojacego przy bylej Stoczni Jachtowej na Golecinie tj. ul. Grobla 8 A i w "dziwaczny sposob zagospodarowywanego" przez ZBiLK !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA