sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Procol Harum w Arenie

Procol Harum w Arenie [GALERIA]

Procol Harum w Arenie
Data publikacji: 2017-10-14 07:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 2639 296604

Niezwykły koncert żywej legendy muzyki rockowej odbył się w piątek (13 października) w Arenie Szczecin. Przed publicznością zaprezentował się brytyjski zespół Procol Harum z Garym Brookerem na czele.

Był to przedostatni występ Procol Harum w ramach trasy koncertowej promującej nowy ich album "Novum". Tournee po Europie zakończą w niedzielę (15 bm.) w katowickim Spodku.

Piątkowe wydarzenie z całą pewnością na długo się zapisze się w pamięci wszystkich uczestników. Zespół nic nie stracił ze swojej jakości, a głos Brookera brzmiał tak samo genialne jak pół wieku temu!

- Jestem niezwykle poruszony tym, co usłyszałem - mówi p. Marek. - Całe życie czekałem na koncert Procol Harum w Szczecinie. Marzenie się spełniło. Nie potrafię ukryć wzruszenia. To, co zespół pokazał dzisiaj, przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania.

(KK)

Fot. Ryszard PAKIESER

Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie Procol Harum w Arenie

Komentarze

Jano
W Dreźnie był ordnung i spokój. Angole jacy są każdy widzi . W Dreźnie było więcej muzyki ale w Szczecinie lepiej brzmiała , szczególnie GB . Myslę , że , niestety , to już ich ostatnia trasa . A do Londynu raczej za drogo i za daleko .
2017-10-17 12:50:13
Mac
Byłem na koncercie w Londynie w Sheperd’s Bush i w Szczecinie (a w ogóle na ponad 20 przez ostatnie 30 lat). Koncert w Szczecinie był dużo lepszy (oczywiście moim zdaniem) niż w Londynie! Tam nie było skupienia, ludzie chodzili, rozmawiali i pili piwo (a potem rzucali plastikowe kubki na podłogę ). Oczywiście było więcej interakcji GB z publika (w końcu w większości angielska, która chwytała wszelkie niuanse) - moim zdaniem za dużo, bo to rozpraszało odbiór, ale muzycznie Szczecin bardziej mi sie podobał. Byłoby tez lepiej, gdyby koncert był dwuczęściowy (jak na poprzednich koncertach w tej trasie), byłoby tez więcej utworów, ale w sumie był to jeden z najlepszych koncertów PH na jakich byłem!
2017-10-16 22:08:11
jano
Jeszcze jedno : przejrzyjcie na You Tube koncert z maja w Londynie . Był mniej więcej taki jak w Dreźnie czyli 200 % tego co w Szczecinie . Może to kwestia kontraktu , czyli kasy ?
2017-10-15 22:24:26
Jano
We wrześniu byłem na koncercie PH w Dreźnie. To była zupełnie inna klasa ! 2g i 40m muzyki a nie 1g 40 jak w Szczecinie. Dużo więcej interakcji GB z publicznością , więcej improwizacji , dowcipów , więcej bisów . Choć miałem wrażenie , że GB był tam bardziej zmęczony a w Szczecinie lepiej brzmiał . Może to kwestia nagłośnienia i hali . W Dreźnie koncert był w kameralnej tzw. Starej Rzeźni , widzów max. 1200 osób a Azoty to jednak kawał pustej przestrzeni. Niemniej tam GB był taki jak zawsze : wesoły , rozgadany ,chętny do kontaktu , mimo , że cały czas masował bolącą prawą dłoń . A w Szczecinie wyglądało to na jakąś pańszczyznę . Kumple byli dziś w Katowicach więc dowiem się , czy tam było to samo . Swoją drogą supporty przed gwiazdą wieczoru to nieporozumienie . Wszyscy czekali na PH z RSC , skądinąd niezła kapela , skutecznie nas ogłuszyła.
2017-10-15 22:21:38
music
@Czytelnik Łukasz - jeszcze potrafię odróżnić Deep Purple od Procol Harum. @. - brawo Ty.
2017-10-14 17:12:56
wix
Czy nasza telewizja zarejestrowała ten koncert dla potomnych?
2017-10-14 14:59:37
.
Dawno temu PROCOL HARUM zagrali na scenie kina Colloseum.
2017-10-14 10:58:34
Czytelnik Łukasz
@music: Jeśli masz na myśli stadion na Litewskiej, to było to Deep Purple. Też legenda.
2017-10-14 10:29:38
music
Ta grupa już kiedyś zagrała w Szczecinie. Nie pamiętam, w którym roku, ale pamiętam gdzie. Ktoś zgadnie?
2017-10-14 09:27:51