Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Problem z lekami trwa nadal. Kto pierwszy, ten lepszy

Data publikacji: 2019-07-17 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 13:48
Problem z lekami trwa nadal. Kto pierwszy, ten lepszy
 

Minister zdrowia zapewnił, że po okresowych brakach, leki są już dostępne. Jednak wiele szczecińskich aptek boryka się z brakiem odpowiedniej ilości medykamentów.

- Brakuje nam nadal takich leków jak Euthyrox, Metformax i Glucophage o przedłużonym uwalnianiu oraz podstawowych bez przedłużonego uwalniania - wyjaśnia Urszula Kulesza, farmaceutka z Apteki Europejskiej. - Pojawiają się jedynie sporadycznie i to w małych ilościach. Dodatkowo nie ma wszystkich dawek. Panuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".

- Najgorzej jest z lekami na tarczycę. Ten problem był i nadal jest. Serie leków przyszły w zeszłym tygodniu, ale już wszystkie zostały wyprzedane. Musimy odsyłać ludzi z kwitkiem - mówi farmaceutka Joanna z Apteki z Sercem przy Placu Żołnierza.

Spotkana przez nas przy wyjściu z apteki pani Krystyna stwierdziła, iż miała niemałe problemy z wykupieniem leków.

- Rzeczywiście, dwa tygodnie temu był spory kłopot z dostępnością leków w szczecińskich aptekach - zdradza. - Zostały mi wtedy cztery ostatnie tabletki Euthyroxu. Chodziłam po aptekach i ich szukałam. Niestety, bezskutecznie. Dla mnie są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Na szczęście w ostatnich dniach udało mi się zdobyć ten lek i wydaje się, że sytuacja powoli wraca do normy.

Z kolei pani Halina, stała klientka apteki Dom Leków 24h, nie widzi problemu w dostępie do medykamentów.

- Nigdy nie zabrakło leków, które biorę, a muszę zaznaczyć, że zażywam ich naprawdę dużo - mówi. - Wszystkie kupuję bez problemu. Nigdy nie wróciłam do domu bez leków.

Podobnie sądzi pani Bogusława: - Nigdy nie miałam problemu z zakupem potrzebnych leków.

Przypomnijmy, że od poniedziałku ruszyła Telefoniczna Informacja Pacjenta, gdzie można bezpłatnie dowiedzieć się o dostępności leków w swoim mieście. Mimo sygnałów, że ciężko się dodzwonić. nam się to udało za pierwszym razem. Poinformowano nas, że aktualnie w Szczecinie brakuje leków Euthyrox 75 oraz 88.  

Marta Stogłów

Na zdjęciu: Pomimo zapewnień ministerstwa wciąż do aptek nie dotarły niektóre leki.

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie piszcie, nie kombinujcie tyle.
2019-07-17 21:53:10
Rząd PO to był rząd złodziei. I co tu więcej?
on
2019-07-17 21:00:48
do kibic , przecież pis to postkomuna pewnie jak ty resortowy kibic...
@ kibic
2019-07-17 19:09:24
Drogi kibolu : co z tego ,że wracają te pieniążki do obrotu a kaczor odzyskuje vat??,(WPROWADZAJĄC 32 INNE PODATKI I PODWYŻKI), skoro zostały zabrane wcześniej innym JE WYPRACOWUJĄCYM ??? Oni mogli by je zainwestować, a tak wszystko przeżrą takie Grażyny z Januszami , spłodzą Dżesiki i Brajanów , od urodzenia bezrobotnych ... PIS zepsuł rynek pracy rozdając nie swoje i obieca ci wszystko i zadłuży kraj "po grzywkę" bo wie ,że jak przegra wybory to wróci konstytucyjna władza sądownicza i Kaczor pójdzie siedzieć za swoje machloje np. Sp. Srebrna , SKOKI,konszachty z Rydzolem... A KAŻDA WŁADZA SIĘ ZUŻYWA TO TYLKO KWESTIA CZASU... No , ale wiem ciebie jak i innych "wuj" to interesuje , byleby dzisiaj , a jutro ?? Co to jest jutro:)))
kibic
2019-07-17 16:34:33
popijając kawkę ... dla Ciebie rozwój Polski to rządy PO? hahaha prawie popłakałem się ze śmiechu.czy zdajesz sobie sprawę,że pieniądze z 500+ wracają i napędzają gospodarkę.ludzie,którzy pobierają te pieniądze nie chowają tych pieniędzy w skarpety.nie popieram tego programu,ale taka jest prawda.uważam,że obniżenie podatków było by lepsze,ale to za kilkadziesiąt lat,bo na razie rządzą ludzie z tamtej epoki.
jak się ma
2019-07-17 16:19:59
tańsze leki to wywożą spekulanci tam gdzie są droższe-zapomnieli szczeciniacy jak było i jak jest? do Niemiec jeżdzi się nadal po tańsze..a po drugie Euthyroxu nie mogłam kupić ale zaproponowano mi Letrox ...po trzecie Tusk sprzedał wszystkie produkcyjne zaklady więc substancje czynne kupowane są tam gdzie taniej w Chinach a że Chiny walczą o zdrowy klimat więc olewają to co im się już nie opłaca...
popijajać kawkę..
2019-07-17 15:36:57
Obecnie to nasz naród jest tak otumaniony PIS-em ,że gdyby Putin zaproponował wszystkim po 1000+ to większość zagłosowałaby na jego partię ...Tak dosłownie tak !!Patrząc strategicznie Polaka lepiej kupić niż z nim walczyć. Kaczyńskiego mogą okrzyknąć DZIECIOJADEM Z KOSMOSU , a jak długo 500 i inne +++ będą księgowane co miesiąc na koncie reszta( skąd się biorą, jak długo to potrwa..) dla suwerena jest nieważna...Resztę poddaję wam czytelnicy do przemyślenia. P.S. Czasy prosperity nie trwają wiecznie już minęła dekada od kryzysu światowego , a Polacy wraz z PIS wszystko przeżerają ...rozwoju brak!!
Dajdyche
2019-07-17 14:25:59
PrawoZPRawiedliwosc
kibic
2019-07-17 14:18:07
co na to dr.Arłukowicz .... jak dzisiaj ujawnili kim był tatuś to nagle zamilkł ...
Żałosne lizusy, raby.
2019-07-17 13:05:50
A judzić a mieszać a skłócać. Jesteście ohydni.
Darmowy pacjent
2019-07-17 12:04:48
Tak, tak. To podobnie jak problem kolejek do lekarzy specjalistów, które powstawały "bo rejestrowaliśmy się do kilku naraz". Teraz już trzeba oddać skierowanie w rejestracji i... po problemie, prawda Panie Ministrze ? Zapaść jak w Bangladeszu ! Czas na Lekarzy Bez Granic i pomoc humanitarną! Obejrzyjcie sobie nasze przychodnie dla "darmowych" pacjentów. I własne PITY ile za tę "darmową: opiekę co roku bulicie.
Taka polityka
2019-07-17 11:48:13
To jest polityka państwa związana z wcześniejszym przejściem na emeryturę i pustą kasą. Wykończyć naród, żeby nie obciążał budżetu. Przechodzisz na emeryturę, umierasz. Proste.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA