sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niepodległości niedorobiona

Niepodległości niedorobiona [GALERIA]

Niepodległości niedorobiona
Data publikacji: 2015-12-15 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 514 58729

W alei Niepodległości w Szczecinie, na jej przebudowanej z poślizgiem nitce wschodniej od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego, ledwie ZDiTM odebrał roboty od Energopolu Szczecin S.A., a już nazajutrz ponownie w niej pojawili się robotnicy. Teraz usuwają usterki i niedoróbki.

Zaczęło się od czynności najprostszych, czyli uzupełnienia na poboczach oznakowania - dopiero w poniedziałek dostawione zostały na nich np. tablice informujące, że to strefa płatnego postoju, choć parkomaty w alei funkcjonowały już dużo wcześniej. Od wtorku trwa usuwanie niedoróbek, w tym nierówności, w ułożonym z płyt chodniku, przy studzienkach i przekładanie fragmentów wyłożonych kostką brukową. Trwały również „prace artystyczne" przy wypełnianiu szczelin między płytami i krawężnikami wokół klombów z drzewkami.

W odremontowanym odcinku alei Niepodległości mamy jednocześnie powtórkę z innej komunikacyjnej inwestycji, tyle że większej skali, w wykonaniu tej samej spółki Energopol. Pisaliśmy o rozlewiskach, w tym licznych miejscach, w których znikają pod wodą po opadach deszczu nowe odcinki torów i jezdni w ul. Gdańskiej i na przebudowanej przez nią świeżo pętli Basen Górniczy.

I na tym najnowszym z dzieł Energopolu w alei w centrum, odebranym i oddanym do użytku przez ZDiTM, kałuż i zastoin deszczówki również bez liku. Na pasie asfaltowej ścieżki rowerowej tuż przy ustawionych donicach z zielenią przy jezdni na wysokości biurowca przy prawoskręcie w al. Niepodległości począwszy.

Nie inaczej jest od okolic przejścia dla pieszych pośrodku odcinka alei (na wysokości dawnego Odzieżowca), z największym rozlewiskiem, jakie podziwiać można także dalej przy dojeździe do skrzyżowania z pl. Żołnierza Polskiego. Skończywszy na prawoskręcie między dwoma przejściami dla pieszych znajdującymi się na wysokości wieżowca przy wylocie al. Niepodległości w pl. Żołnierza Polskiego. W pokaźnych rozmiarów oczka wodne zamieniają się też fragmenty pasa nowiutkiego chodnika.

Deszczówka do studzienek wymienionej kanalizacji nie spływa, bo nie ma jak. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Wtorek (15.12.2015 r.) w szczecińskiej alei Niepodległości, kilka dni po odbiorach inwestycji, czyli "powtórka z rozrywki" w wykonaniu Energopolu. Roboty poprawkowe i okazałe bajora.

 

 

 

 

 

 

 

Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona Niepodległości niedorobiona

Komentarze

zxc
Floating garden
2015-12-16 07:49:34
kibic z łuku
To ten Energopol, który ma budować nowy stadion Pogoni!!! Ale jaja!
2015-12-16 06:49:01
Dorian
A krzystek ćwok zadowolony
2015-12-16 04:56:09
jabol
u nas w Polsce tak wlasnie wszystko jest niedorobione od poczatku do konca, od gory do doluu, od starego pryka do dziecka. I tak w tej niedorobionej rzeczywistosci zyjemy juz od konca wojny. Ale kazdy z nas uwaza ze jest najlepszy. i ta pani premier a przed nia ta pierwsza premier a przed nia rudy i tak w dol do tego kolka Walesy i tak pani nauczycielka co uczy ale tak ze uczniowie niby duzo wiedza ale matury zdac nie potrafia i wspanialy pan prezydent kalesoniarz ze szczecinka lub innej dziury z ktorej wypelzl, i pieszy ktory wkracza na ulice bez obejrzenia sie, i ten kierowca ktory uwaza ze jest najlepszym kierowca na swiecie i czasami mozna mu zlamac przepisy co prowadzi tak wlasciwie do notorycznej nieprzepisowej jazdy i tak mozna jeszcze wiele az do mnie ktory uwaza ze ten koment bedzie puszczony na lamach kuriera o czym myli sie wielce bo mysli ze jest najmadrzejszy na swiecie.
2015-12-15 21:13:18
tylko pytam...
Zdziwieni? a co w Szcz-nie jest dorobione? Może SSTramwaj? A może "Przełomy"? A może bi skop "dorobił"Szpital Kolejowy? tylko pytam...
2015-12-15 14:13:09
pasażer
Już kilkakrotnie pisałem, że ta sama sytuacja jest na przejściu przez ścieżkę rowerową obok końcowego "A" u zbiegu ulic Wyzwolenia i Mazowieckiej. Ale ślepy Kurier Sz. jakoś tego nie chce dostrzec
2015-12-15 13:28:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie