Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Niepodległości niedorobiona [GALERIA]

Data publikacji: 15 grudnia 2015 r. 13:46
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Niepodległości niedorobiona
 

W alei Niepodległości w Szczecinie, na jej przebudowanej z poślizgiem nitce wschodniej od Bramy Portowej do pl. Żołnierza Polskiego, ledwie ZDiTM odebrał roboty od Energopolu Szczecin S.A., a już nazajutrz ponownie w niej pojawili się robotnicy. Teraz usuwają usterki i niedoróbki.

Zaczęło się od czynności najprostszych, czyli uzupełnienia na poboczach oznakowania - dopiero w poniedziałek dostawione zostały na nich np. tablice informujące, że to strefa płatnego postoju, choć parkomaty w alei funkcjonowały już dużo wcześniej. Od wtorku trwa usuwanie niedoróbek, w tym nierówności, w ułożonym z płyt chodniku, przy studzienkach i przekładanie fragmentów wyłożonych kostką brukową. Trwały również „prace artystyczne" przy wypełnianiu szczelin między płytami i krawężnikami wokół klombów z drzewkami.

W odremontowanym odcinku alei Niepodległości mamy jednocześnie powtórkę z innej komunikacyjnej inwestycji, tyle że większej skali, w wykonaniu tej samej spółki Energopol. Pisaliśmy o rozlewiskach, w tym licznych miejscach, w których znikają pod wodą po opadach deszczu nowe odcinki torów i jezdni w ul. Gdańskiej i na przebudowanej przez nią świeżo pętli Basen Górniczy.

I na tym najnowszym z dzieł Energopolu w alei w centrum, odebranym i oddanym do użytku przez ZDiTM, kałuż i zastoin deszczówki również bez liku. Na pasie asfaltowej ścieżki rowerowej tuż przy ustawionych donicach z zielenią przy jezdni na wysokości biurowca przy prawoskręcie w al. Niepodległości począwszy.

Nie inaczej jest od okolic przejścia dla pieszych pośrodku odcinka alei (na wysokości dawnego Odzieżowca), z największym rozlewiskiem, jakie podziwiać można także dalej przy dojeździe do skrzyżowania z pl. Żołnierza Polskiego. Skończywszy na prawoskręcie między dwoma przejściami dla pieszych znajdującymi się na wysokości wieżowca przy wylocie al. Niepodległości w pl. Żołnierza Polskiego. W pokaźnych rozmiarów oczka wodne zamieniają się też fragmenty pasa nowiutkiego chodnika.

Deszczówka do studzienek wymienionej kanalizacji nie spływa, bo nie ma jak. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Wtorek (15.12.2015 r.) w szczecińskiej alei Niepodległości, kilka dni po odbiorach inwestycji, czyli "powtórka z rozrywki" w wykonaniu Energopolu. Roboty poprawkowe i okazałe bajora.

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zxc
2015-12-16 07:49:34
Floating garden
kibic z łuku
2015-12-16 06:49:01
To ten Energopol, który ma budować nowy stadion Pogoni!!! Ale jaja!
Dorian
2015-12-16 04:56:09
A krzystek ćwok zadowolony
jabol
2015-12-15 21:13:18
u nas w Polsce tak wlasnie wszystko jest niedorobione od poczatku do konca, od gory do doluu, od starego pryka do dziecka. I tak w tej niedorobionej rzeczywistosci zyjemy juz od konca wojny. Ale kazdy z nas uwaza ze jest najlepszy. i ta pani premier a przed nia ta pierwsza premier a przed nia rudy i tak w dol do tego kolka Walesy i tak pani nauczycielka co uczy ale tak ze uczniowie niby duzo wiedza ale matury zdac nie potrafia i wspanialy pan prezydent kalesoniarz ze szczecinka lub innej dziury z ktorej wypelzl, i pieszy ktory wkracza na ulice bez obejrzenia sie, i ten kierowca ktory uwaza ze jest najlepszym kierowca na swiecie i czasami mozna mu zlamac przepisy co prowadzi tak wlasciwie do notorycznej nieprzepisowej jazdy i tak mozna jeszcze wiele az do mnie ktory uwaza ze ten koment bedzie puszczony na lamach kuriera o czym myli sie wielce bo mysli ze jest najmadrzejszy na swiecie.
tylko pytam...
2015-12-15 14:13:09
Zdziwieni? a co w Szcz-nie jest dorobione? Może SSTramwaj? A może "Przełomy"? A może bi skop "dorobił"Szpital Kolejowy? tylko pytam...
pasażer
2015-12-15 13:28:49
Już kilkakrotnie pisałem, że ta sama sytuacja jest na przejściu przez ścieżkę rowerową obok końcowego "A" u zbiegu ulic Wyzwolenia i Mazowieckiej. Ale ślepy Kurier Sz. jakoś tego nie chce dostrzec

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA