sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent i szef MON na drawskim poligonie

Prezydent i szef MON na drawskim poligonie

Prezydent i szef MON na drawskim poligonie
Data publikacji: 2017-09-26 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:51
Wywietleń: 1862 293872

We wtorek na poligonie w Drawsku Pomorskim prezydent Andrzej Duda ogląda dynamiczną prezentację możliwości bojowych pododdziałów biorących udział w ćwiczeniach Dragon-17.

Wcześniej, w innej części poligonu - na wysuniętym stanowisku kierowania ćwiczeniem - prezydenta Andrzeja Dudę przywitał szef MON Antoni Macierewicz. Prezydent spotkał się tam z żołnierzami biorącymi udział w manewrach Dragon-17 i kierownictwem ćwiczeń.

Dragon-17 to największe w tym roku ćwiczenia Sił Zbrojnych RP. W manewrach bierze udział 17 tys. żołnierzy oraz 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia wojskowego z Polski i 11 innych państw: Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii oraz Gruzji i Ukrainy. Manewry zakończą się 29 września.

Ćwiczenia pod kryptonimem Dragon odbywają się cyklicznie, co dwa lata. Ich celem jest sprawdzenie współdziałania wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Głównym ćwiczącym jest 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, zaś głównym miejscem ćwiczenia poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie prowadzone są działania obronno-opóźniające. Ćwiczy się przemieszczenie pododdziałów czołgów na dużą odległość, wykonanie kontrataku oraz przeprowadzenie taktycznego desantu śmigłowcowego.

Z kolei na poligonach morskich prowadzone jest ćwiczenie obrony odcinka wybrzeża we współdziałaniu z wydzielonymi siłami Marynarki Wojennej RP oraz pododdziałów przeciwlotniczych, ze strzelaniem rakietowym włącznie.

Zaplanowano także wykonanie dwóch dużych przepraw w okolicach Nowogrodu i Dęblina z pokonaniem przeszkody wodnej, a w rejonie lotniska Szymany międzynarodowy desant spadochronowy z zajęciem wskazanego obiektu.

Wszystkie działania wspiera lotnictwo, wypełniające zadania transportowe, rozpoznawcze i wsparcia bezpośredniego działań.

(pap)

Fot. PAP/Lech Muszyński

Komentarze

@hyzop
A stać, stać! Zapytam cię , gdzie są helikoptery dla wojska?W/g zapewnień tego ministranta wojny, już w styczniu 2017 wojsko miała na nich fruwać...Tera pofrunie razem z żyrawiami i gęsiami na "drzwiach od stodoły"... A gdzie te rakiety- całe baterie? Chyba,że ministrantowi chodziło o te co je Krzystek mkazał odpalać na The Tall Ships Races... A te okręty podwodne "zbudowane" w "Stoczni"- hihi- Szczecińskiej, gdzie pływają??? Oj, kłamczuszki parafialne! Wyspowiadacie się i znów będzie po PiSdzielczemu!!! a konie w Janowie Podlaskim -zmartwychwstały? Chyba nie, bo nikt nie chciał kupować tych zabiedzonych chabet!!! Teraz, zamiast helikopterów, trzeba będzie zapłacić Unii kary za zniszczoną Puszczę Białowieską.... A roboty na Odrze-wrą??? A barki po niej pływają...jak za "komuny"??? Obiecanki, macanki, a głupiemu stoi...Jak to u PiSdzielców...
2017-09-27 12:37:41
hyzop
obs.rywer -na więcej cię matołku nie stać? Szczeknąłeś i do budy?
2017-09-27 11:40:57
Obs.ryver
Minister wojenek z fałszywym, przyklejonym ,słodkopie.rdzącym usmieszkiem i naśladowca Duce Benito Perdito... Spotkanie dwu obłudników....
2017-09-27 11:32:31
redaktor
Prosiliśmy, żebyś już więcej nie komentował - a ty swoje. Ile można czytać twego bełkotu? Dziękujemy panu. Do widzenia, a w zasadzie żegnamy. Paszoł won kijebieni!
2017-09-27 09:33:13
Po obu stronach Bugu
My swoje... a Zapad 2017, 10 x wiecej swoje...!!
2017-09-27 01:06:04
Jarun
Bez "bohatera" misiaczka, naszego polskiego Rambo - Armia już nie ta. Gdzie jesteś pączusiu ??? Larum grają, bisurmanie u granic, a ty co? Nie wstajesz, za korkowiec nie chwytasz, na kucyka nie wsiadasz? Medale czyścisz, czy aptekę sprzątasz ? :-)
2017-09-27 00:09:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie