Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Prezydent Duda w Brojcach: „Ten powiat zamyka tę wielką podróż”

Data publikacji: 20 listopada 2019 r. 20:01
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2019 r. 11:23
Prezydent Duda w Brojcach: „Ten powiat zamyka tę wielką podróż”
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu gryfickiego Fot. PAP/Marcin Bielecki  

Polska się rozwija, ten rozwój to także mój plan i moja ambicja - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu gryfickiego. Mówiąc o problemach gminy Brojce, do której przyjechał zapewnił, że pomoże jej w wyjściu z długów.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami powiatu gryfickiego przypomniał o swoim planie z okresu, gdy starował w wyborach prezydenckich, o tym, że miał ambicje, by spotkać się ze wszystkimi rodakami w całej Polsce.

- Bardzo chciałem spotkać się z moimi rodakami na miejscu, tam gdzie mieszkają, gdzie żyją, w ich rzeczywistości, ale też zderzyć się z ich problemami, z ich troskami - wyjaśniał. Przypominał, że spotkania z Polakami w regionach kraju rozpoczął pięć lat temu od woj. zachodniopomorskiego. Przyznał też, że powiat gryficki jest ostatnim powiatem w Polsce, w którym jeszcze nie był.

- Ten powiat zamyka tę wielką podróż. To jest gmina, o która trzeba zadbać, żeby rozkwitła - mówił do mieszkańców gminy Brojce. Wspominając o jej problemach, ocenił, że gmina Brojce jest obecnie w trudnej sytuacji. Mówił o długach gminy, o planie naprawczym i kredycie, który gmina chce zaciągnąć na pokrycie tych zobowiązań. Zapewnił mieszkańców: "Pomożemy, może jakoś to będzie". Na te słowa prezydenta mieszkańcy odpowiedzieli gromkimi brawami.

Duda mówił też, o rozwojowych szansach województwa zachodniopomorskiego. Przypomniał, że niedawno wybudowano w województwie drogę ekspresową S6, która jest dla regionu ogromną szansa rozwojową, ale jest też szansą dla powiatu gryfickiego i gminy Brojce.

- Liczę na to, że wkrótce wokół tej drogi powstaną inwestycje, zakłady pracy, będą nowe miejsca pracy, będą podatki, które właśnie do kasy gminnej będą spływały i będą zasilały państwa samorząd i będą zasilały realizacje inwestycji, które są tu bardzo potrzebne - stwierdził. Ocenił, że oddanie drogi S6 jest świadectwem tego, że Polska się rozwija.

- Ten rozwój to jest także mój plan, plan który jest moja ambicją - zapewnił.

Prezydent podczas spotkania w Brojcach powiedział też, że w wielu wymiarach przez ostatnie lata udało się Polskę zmienić, ale wiele jeszcze pozostało do zrobienia, m.in. zmiany w sądach.

- Tak. Trzeba naprawić wymiar sprawiedliwości w Polsce. Tak, żeby ludzie nie mówili, że sądy w Polsce są niesprawiedliwe i nieuczciwe, a tak niestety mówią cały czas. To się musi zmienić - stwierdził Duda. - Sędziowie sami są odpowiedzialni za brak rzeczywistej odpowiedzialności dyscyplinarnej w ich zawodzie. Ta odpowiedzialność ma być odpowiedzialnością bezwzględną, a nie kolesiostwem i kumoterstwem, nie poszukiwaniem kruczków prawnych, żeby odpowiedzialności nie było. Jakżeż ludzie mają przestrzegać prawa, jeśli sędziowie prawa nie przestrzegają. Ryba psuje się od głowy, taka jest prawda i wszyscy to wiedzą.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ju Szczecin
2019-12-22 11:01:25
Jestem za prezydentem Andrzej Duda 👌💯🇵🇱
no nic
2019-11-21 14:31:27
trzeba szukać kandydata na prezydenta, bo wybory już niedługo
Dumny
2019-11-21 12:10:44
Pan Prezydent powiedział: "Pomożemy, może jakoś to będzie". To wspaniałe. Bardzo przypomina mi pamiętne słowa I sekretarza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tow. Edwarda Gierka. Trzeba przyznać, że mamy niezłomnego Prezydenta. Może się równać tylko z Panem Prezydentem Trumpem. Rozpiera nas duma i nadzieja, że dzięki takim ludziom (i całej partii PIS, a przede wszystkim dzięki Panu Prezesowi, który nas zbawi) jeszcze wróci do naszej Ojczyzny czas sprawiedliwości, rozwoju i dobrobytu, jaki był za tow. Gierka.
Obs.ryver
2019-11-21 11:47:29
Adrian:"Pomożemy, może jakoś to będzie"...JAKOŚ !!! Jakaś koślawa ta prezydentura...Cały czas na klęczkach... przed kaczorem... Nie ma na co liczyć, że "jakoś będzie..." Trzeba było p r a c o w a ć a nie rozbijać służbowe auta i ślizgać się na nartach , sankach i cudzych d.u.pach!!! Wespół ze swoim naczelnikiek -spieprzyłeś wszystko!!!
barnaba
2019-11-21 10:12:09
uważam, ze najlepsze zdjęcie ma sztandarowy w poczcie sztandarowym...
czas nadchodzi
2019-11-21 08:31:03
Duda szykuj się na Trybunał Stanu za wielokrotne łamanie Konstytucji RP. Kary nie unikniesz, gwarantuję. Wcześniej czy później, ale będziesz siedział. Taki prezydent to hańba dla Polski.
adi
2019-11-21 08:15:19
Niech ten klęcznik kończy wreszcie kadencję, czas by Polska miała wreszcie prezydenta z prawdziwego zdarzenia.
Logika
2019-11-21 08:05:34
Dlaczego Brojce mają być wyróżnione pomocą, podczas gdy innym gminom państwo nie przekazuje nawet pieniędzy na zadania, które na nie nałożył wbrew prawu? Państwo jest winne chyba wszystkim gminom pieniądze m.in. za oświatę. I co? Też mają utonąć w długach nie z własnej winy, tylko z winy PiS? Ile będą mogły wyciskać z mieszkańców?
Prawdziwy mąż stanu
2019-11-21 05:38:12
Jestem dumna z Prezydenta RP. Wspaniale reprezentuje Polskę za granicą, a w kraju jest blisko ludzi. Elokwentny, z klasą, ciepły, wrażliwy człowiek. Nie ma konkurencji. Życzę mu, by wygrał przyszłoroczne wybory.
Myśl
2019-11-20 22:55:32
"Ryba psuje się od głowy" - pan Andrzej Duda miał chyba na myśli głowę państwa nieprzestrzegającą konstytucji. A jeśli bliżej sędziów, to może myślał o niedawnej fabryce hejtu w Ministerstwie Sprawiedliwości lub o wydmuszce Trybunału Konstytucyjnego, ewentualnie o politycznej KRS? Kampania przedwyborcza, propaganda i powtarzanie po panu Morawieckim.
Wiecej i na ten temat...
2019-11-20 22:54:09
A dlaczego i jak dluugo... jest ta Gmina w jakich dluugach i Truudnej Sytuacji ?? I Kto... te Problemy Finasowe tam stworzyl czy potworzyl i jaka za to te Osoby... poniosly czy poniosa Odpowiedzialnosc Prawna...??? No i na Kogo... spadnie Ciezar splacania zaaciagnietych Kredytow ???
Bylam
2019-11-20 21:42:44
Masakra , najlepsze że na koniec , popierajcie nas , kto w nich wierzy ?
Ważne pytanie
2019-11-20 21:04:50
Powiedział co sądzi o zabieraniu pieniędzy niepełnosprawnym, żeby dać emerytom?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA