sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent Duda bez tytułu Honorowego Obywatela Łobza

Prezydent Duda bez tytułu Honorowego Obywatela Łobza

Prezydent Duda bez tytułu Honorowego Obywatela Łobza
Data publikacji: 2019-05-23 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1506 392936

Głównym punktem obrad dziewiątej sesji Rady Miejskiej w Łobzie miało być głosowanie w sprawie nadania Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie tytułu Honorowego Obywatela Łobza. Była to inicjatywa burmistrza Piotra Ćwikły. Ale ostatecznie projekt uchwały został wycofany. 

Przed sesją pomysł uhonorowania prezydenta Andrzeja Dudy obudził żywą dyskusję. Ponieważ pojawiły się różne propozycje i punkty widzenia sprawy w gronie nie tylko radnych, ale i wśród samych mieszkańców, burmistrz miasta podjął decyzję o wycofaniu projektu uchwały z porządku sesji. Oświadczył, że zrobił to szanując demokrację i głosy radnych. Ale także „z szacunku dla pana Prezydenta i pani Haliny Szymańskiej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta”.

– Składając wniosek uważałem, że jest on zasadny i nadal uważam, że jest zasadny – powiedział burmistrz Piotr Ćwikła.

Przypomnijmy, że prezydent A. Duda był gościem mieszkańców Łobza w październiku 2016 roku. Był wówczas serdecznie witany po staropolsku – chlebem i solą. Zwracano uwagę, że przez trzy ostatnie dekady nikt z ważnych polityków nie znalazł czasu dla mieszkańców Łobza, miasta trawionego rekordowym bezrobociem. To spotkanie stało się początkiem wielu spotkań włodarzy Łobza na wysokim szczeblu w różnych sprawach.

Od wojny nie nadano w Łobzie tytułu honorowego obywatela miasta, choć w statucie Rady Miejskiej od dawna jest zapis o nadawaniu tytułu honorowego obywatela Łobza lub zasłużonego dla Łobza. Jak do tej pory radni nie podjęli żądnej decyzji w tej sprawie. Księga laureatów czeka na wpisy. Dziwi to mieszkańców, bulwersuje. Czyżby rajcy nie znali ludzi wybitnych – naukowców, lekarzy, pisarzy, wspaniałych nauczycieli, w tym osób rodem z miasteczka nad Regą, godnych uhonorowania? W sąsiednim Świdwinie w księgach zasłużonych jest zapisany liczny poczet ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. 

(cz.b.)

Fot. Czesław Burdun

Na zdjęciu: Rada Miejska w Łobzie ostatecznie nie głosowała nad przyznaniem prezydentowi Polski tytułu Honorowego Obywatela Łobza.

 

Prezydent Duda bez tytułu Honorowego Obywatela Łobza

Komentarze

tylko pytam...
Czy w Łobzie, po wizycie dudy w 2016r. bezrobocie spadło chociaż o 1% ???
2019-05-24 16:02:32
@KIBIC JAN BURY
synu wiatru i kurzu
2019-05-24 05:37:30
HogoFogo
To może chociaż Angela? Jest szansa, że zrewanżuje sie zaproszeniem na szparagi, lub do opieki nad Oma i Opa.
2019-05-24 00:36:53
teść pasierba
- dawno, dawno temu jeden pan "18" (AH) przejeżdżał przez Łobez do Prus Wschodnich i z tejże okazji w Łobzie ustawiono kamień "ku pamięci". Gdy tenże pan poszedł w "odbyt" wykopano ów kamień i było "po ptokach", bez kolejnych sesji rad miejskich zajmujących się ew. "honorowym obywatelstwem". Dla radnych i samego Piotra Ćwikły przesłam me spostrzeżenie - praktyczne względem zmian w demokracji liberalnej... P.S.- panią Halinkę znam osobiście gdy lecczła mojego psiaka - dobra kobieta.
2019-05-23 22:35:45
KIBIC
proponuje CALY PAKIET wielce zasluzonych dla POMORZA ZACHODNIEGO;lEsZEK BALCEROWICZ,DONALD TUSK,ALESANDER KWASNIEWSKI,JANUSZ LEWANDOWSKI,GRAD,WALESA.posmiertnie NADALBYM BIERUTOWI,STEFANOWI MICHNIKOWI,JARUZALSKIEMU.JESZCZE Z ZYJACYCH WIELCE ZASLUZONEMU DLA MELIORACJI POMORZA ZACHODNIEGO STANISLAWOWI GAWLOSKIEMU.
2019-05-23 18:14:03
Ananas
Ale jakby chodziło o prezydenta adamowicza to oczywiście źli byliby Ci, którzy się sprzeciwiają. Po zignorowaniu wszelkiej krytyki obywatelstwo zostałoby nadane
2019-05-23 17:39:29
SLL
Ten Pan Burmistrz to chyba jakis zartownis.Po jesiennych wyborach proponuje poszukac pracy w kabarecie.
2019-05-23 17:14:13
JAN BURY
PROPONUJE W ZASTEPSTWIE W0IELCE ZASLUZONEGO DONALDA TUSKA ,KTOREGO ZAZDROSCI NAM CALA EUROPA.POSMIERTNIE MOZE BYC UWIELBIANY NA POMORZU ZACHODNIM JARUZELSKI-TW ,,WOLSKI''ZEBY NIE BYLO PRZYKRO MNIEJSZOSCI UKRAINSKIEJ MOZE BYC STEFAN BANDERA.
2019-05-23 17:08:20
Jorge
Czyżby radni Łobza znali hiszpański, skoro mieli w tej sprawie wątpliwości? "Duda" w jęz. hiszpańskim: wątpliwość, niepewność, zastrzeżenie.
2019-05-23 15:50:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie