sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Premier z tarczą czy między bajkami?

Premier z tarczą czy między bajkami?

Premier z tarczą czy między bajkami?
Data publikacji: 2016-01-20 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1873 105933

- Jestem zachwycony panią premier - mówi Michał Jach (PiS). - Prawo i Sprawiedliwość zaklina rzeczywistość - komentuje Stanisław Gawłowski (PO). A Piotr Misiło z Nowoczesnej wraca myślami do bajek Andersena.  Posłowie są podzieleni w ocenie wystąpienia premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Co nam jeszcze powiedzieli?

Michał Jach, PiS:

- Polska odniosła sukces w Parlamencie Europejskim. Premier Beata Szydło pokazała się jako mąż stanu. Jej wypowiedzi były spokojne, wyważone. Jasno opisała sytuację w Polsce. Jestem zachwycony panią premier, która wraca z tarczą. Myślę, że europosłowie zrozumieli, że w Polsce trwa normalna praca legislacyjna.

Leszek Dobrzyński, PiS:

- We wtorek odnieśliśmy podwójne zwycięstwo - w Parlamencie Europejskim i w meczu z Francją. W Europarlamencie stała się rzecz, której komentatorzy, politycy i widzowie chyba nie do końca się spodziewali. Skała zwycięstwa Polski i pani premier była wielka. Nasi oponenci stracili argumenty, a o szacunku i dumie z wystąpienia premier Szydło pisali nawet internauci, którzy nie głosowali na PiS. PO, która z radością wskoczyła w temat europejskiej połajanki na PiS, zebrała baty.

Stanisław Gawłowski, PO:

Politycy PiS, którzy są zachwyceni wystąpieniem premier Szydło, zaklinają rzeczywistość. O ile od strony technicznej mogą mieć powody do dumy, o tyle ich zachowanie pokazuje, że PiS nie rozumie sytuacji. To tu nie chodzi o teatr. Prawdziwy obraz z debaty w europarlamencie jest taki, że premier nie odpowiedziała na żadne pytanie, nie zadeklarowała, że się wycofa z procesu niszczenia demokracji w Polsce, a jej obrońcami byli nacjonaliści i eurosceptycy. To wróży kłopoty.

Sylwester Chruszcz, Kukiz'15:

- Pani premier Beata Szydło nadawała ton dyskusji w Parlamencie Europejskim. To była wygrana propagandowa szefowej rządu. Beata Szydło pokazała, że Polska powinna sama stanowić o swojej wolności i demokracji.

Piotr Misiło, Nowoczesna:

- Hans Christian Andersen byłby dumny z premier Beaty Szydło. Jej sposób narracji w Parlamencie Europejskim niewiele miał wspólnego w rzeczywistością. Bardziej była to fikcja, która przypominała bajki opowiadane kiedyś przez premier Ewę Kopacz. Gdybym nie był w Sejmie podczas prac rządu i posłów PiS nad zmianami w Trybunale Konstytucyjnym, Służbą Cywilną, ustawie medialnej czy inwigilacyjnej, to mógłbym uwierzyć, w to, co premier Szydło opowiadała w europarlamencie. Ale widziałem, co działo się w Warszawie i wiem, że nijak się to ma do tego, co usłyszeli we wtorek eurodeputowani. 

Not. (masz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Premier z tarczą czy między bajkami? Premier z tarczą czy między bajkami? Premier z tarczą czy między bajkami? Premier z tarczą czy między bajkami?

Komentarze

@jonatan
Ja już przez tą opinię o Polsce spać po nocach nie mogę, @jonatan, no kuwa serio ci mówię. Wiem co czujesz. A w pośredniaku ludzie o niczym innym nie dyskutują tylko o tej opinii i już sobie rady nie dają na myśl co o nas sądzą w biurowcu Mercedesa w Stuttgarcie. Okropieństwo!
2016-01-21 15:22:49
Polska powinna sama stanowić o swojej wolności i demokracji.
I to jest właśnie sedno demokracji. A reszta won. "opinia o Polsce coraz gorsza"...tak to prawda , ale dla tego że skończyło się wchodzenie w tyłek innym a już na pewno Merkelowej. A z kolei robić za klakiera i uprawiać wazeliniarstwo jak to było w wydaniu PO, marna sztuka.
2016-01-21 12:34:32
Obiektywnie przyznając
Czasy zaklinania rzeczywistości na szczęście minęły...bezpowrotnie. Nie dość, że na świecie są ludzie bez honoru, którzy nie umieją się pogodzić z porażką i wolą narodu, to jeszcze nie są w stanie wznieść się i uczciwie przyznać, że wystąpienie było godne osoby kierującej polskim rządem i pogratulować wybitnej obrony własnej ojczyzny. Chyba, że to nie ich ojczyzna....
2016-01-21 08:23:11
jonatan
Bolo, Ty jak zawsze gadasz jak traktorzysta. Posłowie PiS-u nadal uprawiają propagandę, hipokryci bez wstydu. Złoty traci na wartości, opinia o Polsce coraz gorsza, niedługo wszyscy zobaczą do czego PiS jest zdolny gdy zaczną spadać notowania ekonomiczne naszego kraju. Mówili o Polsce w ruinie, a teraz taką tworzą. Tylko szkoda Polski.
2016-01-20 23:14:15
Targowica dostała łupnia
Przeczytałem wypowiedzi gwiazdy mikrofonu w "Sowie" i tego drugiego z nowoczesnej. W sumie, to mnie cieszy, że obaj zaprzeczają rzeczywistości. Sami się zamiatają. A udania się po pomoc zagraniczną Polacy im nie wybaczą.
2016-01-20 22:53:33
Zonk
A ja tam cieszę się, że Hans Christian Andersen byłby dumny. Gorzej, gdyby był dumny np. Józef Wissarionowicz Stalin lub Philippe Pétain.
2016-01-20 22:28:00
realista
Pani premier sprawnie odczytała przemówienie przygotowane przez Jarosława Kaczyńskiego. Żadnej fascynującej treści tam nie było. Komunały o tym, że polskie sprawy należy załatwiać w Polsce. Ale do tego potrzebne są dwie strony. A mamy do czynienia ze skonfliktowaną PO i sfanatyzowanym PiS. Praktycznie w tej ostatniej partii nie ma możliwości mieć inne zdanie niż wódz. Starych komunistów ma na swoich usługach. A oni wiedzą jak rozmawiać ze społeczeństwem.
2016-01-20 21:01:37
zbyszek
Wystąpienie Pani Premier było bardzo dobre. Opozycja co by się nie działo będzie krytykować bo tak naprawde chodzi o to ,że PiS wprowadza reformy które pozbawiają wpływów ludzi związanych z PO i Nowoczesną . Poprzednicy poobsadzali swoimi wszystkie stanowiska z tłustymi pensjami. Więc nich panowie PO i Nowoczesnej nie mydlą oczu .
2016-01-20 20:35:17
bolo
- redaktor "Not. (masz)" odwala chałturę, a nie POprawne dziennikarstwo - nie zapytał co o tym wszystkim sądzi Petru! Jestem rozczarowany.
2016-01-20 19:39:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie