sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Premier z tarczą czy między bajkami?

Premier z tarczą czy między bajkami?

Premier z tarczą czy między bajkami?
Data publikacji: 2016-01-20 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:16
Wywietleń: 1266 105933

- Jestem zachwycony panią premier - mówi Michał Jach (PiS). - Prawo i Sprawiedliwość zaklina rzeczywistość - komentuje Stanisław Gawłowski (PO). A Piotr Misiło z Nowoczesnej wraca myślami do bajek Andersena.  Posłowie są podzieleni w ocenie wystąpienia premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Co nam jeszcze powiedzieli?

Michał Jach, PiS:

- Polska odniosła sukces w Parlamencie Europejskim. Premier Beata Szydło pokazała się jako mąż stanu. Jej wypowiedzi były spokojne, wyważone. Jasno opisała sytuację w Polsce. Jestem zachwycony panią premier, która wraca z tarczą. Myślę, że europosłowie zrozumieli, że w Polsce trwa normalna praca legislacyjna.

Leszek Dobrzyński, PiS:

- We wtorek odnieśliśmy podwójne zwycięstwo - w Parlamencie Europejskim i w meczu z Francją. W Europarlamencie stała się rzecz, której komentatorzy, politycy i widzowie chyba nie do końca się spodziewali. Skała zwycięstwa Polski i pani premier była wielka. Nasi oponenci stracili argumenty, a o szacunku i dumie z wystąpienia premier Szydło pisali nawet internauci, którzy nie głosowali na PiS. PO, która z radością wskoczyła w temat europejskiej połajanki na PiS, zebrała baty.

Stanisław Gawłowski, PO:

Politycy PiS, którzy są zachwyceni wystąpieniem premier Szydło, zaklinają rzeczywistość. O ile od strony technicznej mogą mieć powody do dumy, o tyle ich zachowanie pokazuje, że PiS nie rozumie sytuacji. To tu nie chodzi o teatr. Prawdziwy obraz z debaty w europarlamencie jest taki, że premier nie odpowiedziała na żadne pytanie, nie zadeklarowała, że się wycofa z procesu niszczenia demokracji w Polsce, a jej obrońcami byli nacjonaliści i eurosceptycy. To wróży kłopoty.

Sylwester Chruszcz, Kukiz'15:

- Pani premier Beata Szydło nadawała ton dyskusji w Parlamencie Europejskim. To była wygrana propagandowa szefowej rządu. Beata Szydło pokazała, że Polska powinna sama stanowić o swojej wolności i demokracji.

Piotr Misiło, Nowoczesna:

- Hans Christian Andersen byłby dumny z premier Beaty Szydło. Jej sposób narracji w Parlamencie Europejskim niewiele miał wspólnego w rzeczywistością. Bardziej była to fikcja, która przypominała bajki opowiadane kiedyś przez premier Ewę Kopacz. Gdybym nie był w Sejmie podczas prac rządu i posłów PiS nad zmianami w Trybunale Konstytucyjnym, Służbą Cywilną, ustawie medialnej czy inwigilacyjnej, to mógłbym uwierzyć, w to, co premier Szydło opowiadała w europarlamencie. Ale widziałem, co działo się w Warszawie i wiem, że nijak się to ma do tego, co usłyszeli we wtorek eurodeputowani. 

Not. (masz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Premier z tarczą czy między bajkami? Premier z tarczą czy między bajkami? Premier z tarczą czy między bajkami? Premier z tarczą czy między bajkami?

Komentarze

@jonatan
Ja już przez tą opinię o Polsce spać po nocach nie mogę, @jonatan, no kuwa serio ci mówię. Wiem co czujesz. A w pośredniaku ludzie o niczym innym nie dyskutują tylko o tej opinii i już sobie rady nie dają na myśl co o nas sądzą w biurowcu Mercedesa w Stuttgarcie. Okropieństwo!
2016-01-21 15:22:49
Polska powinna sama stanowić o swojej wolności i demokracji.
I to jest właśnie sedno demokracji. A reszta won. "opinia o Polsce coraz gorsza"...tak to prawda , ale dla tego że skończyło się wchodzenie w tyłek innym a już na pewno Merkelowej. A z kolei robić za klakiera i uprawiać wazeliniarstwo jak to było w wydaniu PO, marna sztuka.
2016-01-21 12:34:32
Obiektywnie przyznając
Czasy zaklinania rzeczywistości na szczęście minęły...bezpowrotnie. Nie dość, że na świecie są ludzie bez honoru, którzy nie umieją się pogodzić z porażką i wolą narodu, to jeszcze nie są w stanie wznieść się i uczciwie przyznać, że wystąpienie było godne osoby kierującej polskim rządem i pogratulować wybitnej obrony własnej ojczyzny. Chyba, że to nie ich ojczyzna....
2016-01-21 08:23:11
jonatan
Bolo, Ty jak zawsze gadasz jak traktorzysta. Posłowie PiS-u nadal uprawiają propagandę, hipokryci bez wstydu. Złoty traci na wartości, opinia o Polsce coraz gorsza, niedługo wszyscy zobaczą do czego PiS jest zdolny gdy zaczną spadać notowania ekonomiczne naszego kraju. Mówili o Polsce w ruinie, a teraz taką tworzą. Tylko szkoda Polski.
2016-01-20 23:14:15
Targowica dostała łupnia
Przeczytałem wypowiedzi gwiazdy mikrofonu w "Sowie" i tego drugiego z nowoczesnej. W sumie, to mnie cieszy, że obaj zaprzeczają rzeczywistości. Sami się zamiatają. A udania się po pomoc zagraniczną Polacy im nie wybaczą.
2016-01-20 22:53:33
Zonk
A ja tam cieszę się, że Hans Christian Andersen byłby dumny. Gorzej, gdyby był dumny np. Józef Wissarionowicz Stalin lub Philippe Pétain.
2016-01-20 22:28:00
realista
Pani premier sprawnie odczytała przemówienie przygotowane przez Jarosława Kaczyńskiego. Żadnej fascynującej treści tam nie było. Komunały o tym, że polskie sprawy należy załatwiać w Polsce. Ale do tego potrzebne są dwie strony. A mamy do czynienia ze skonfliktowaną PO i sfanatyzowanym PiS. Praktycznie w tej ostatniej partii nie ma możliwości mieć inne zdanie niż wódz. Starych komunistów ma na swoich usługach. A oni wiedzą jak rozmawiać ze społeczeństwem.
2016-01-20 21:01:37
zbyszek
Wystąpienie Pani Premier było bardzo dobre. Opozycja co by się nie działo będzie krytykować bo tak naprawde chodzi o to ,że PiS wprowadza reformy które pozbawiają wpływów ludzi związanych z PO i Nowoczesną . Poprzednicy poobsadzali swoimi wszystkie stanowiska z tłustymi pensjami. Więc nich panowie PO i Nowoczesnej nie mydlą oczu .
2016-01-20 20:35:17
bolo
- redaktor "Not. (masz)" odwala chałturę, a nie POprawne dziennikarstwo - nie zapytał co o tym wszystkim sądzi Petru! Jestem rozczarowany.
2016-01-20 19:39:23