środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Misiło gratuluje Brudzińskiemu

Misiło gratuluje Brudzińskiemu

Misiło gratuluje Brudzińskiemu
Data publikacji: 2015-10-28 17:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2170 34053

- Czternaście tysięcy głosów, które dostałem, to jest potężna odpowiedzialność. Bardzo dziękujemy za oddane na nas głosy i obiecujemy, że będziemy inaczej robić politykę - stwierdził w środę Piotr Misiło, nowo wybrany poseł z Nowoczesnej. Po tym wstępie przeszedł dla gratulacji dla PiS.

- Gratuluję Prawu i Sprawiedliwości. Mimo, że to nie jest partia z moje bajki, to zrobiła bardzo dobry wynik. Gratuluję Joachimowi Brudzińskiemu, który zrobił najlepszy wynik w Szczecinie - mówił Piotr Misiło. - Nowoczesna liczy, że po powstaniu nowego rządu błyskawicznie zadziała on w dwóch sprawach, które są fundamentalne z punktu widzenia Zachodniopomorskiego - dodał.

Pierwsza z nich dotyczy dyrektywy wodnej Unii Europejskiej, a druga minimalnej stawki godzinowej, która obowiązuje w Niemczech (8,5 euro),  a która uderza w interesy polskich transportowców.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych musi natychmiast rozwiązać  kwestię ustawy, którą wprowadzili Niemcy, dotyczącej płacy minimalnej - kontynuował polityk Nowoczesnej. - Spotkałem się niedawno z przewoźnikami z naszego województwa i wiem, że jest to problem, który może zabić bardzo prężnie i dynamicznie rozwijającą się gałąź gospodarki w Polsce, czyli logistykę.

O temacie związanym z gospodarką morską mówił Rafał Zahorski z Nowoczesnej.

- W 2013 r. rząd Donalda Tuska zobowiązał się, że do końca 2015 r. wprowadzimy w Polsce dyrektywę wodną. Jeśli tego nie zrobimy, to automatycznie tracimy wszelkie możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na żeglowną Odrę, ochronę środowiska, meliorację, gospodarkę wodną. Zostały dwa miesiące - przestrzegał.

- To są dwie sprawy, w których nalegamy i prosimy, by rządzący w trybie natychmiastowym zechcieli wziąć pod uwagę i rozważyć, gdyż w przyszłym roku w przypadku dyrektywy morskiej, będzie za późno - podkreślał Misiło. ©℗

(masz)

Komentarze

Szczecinianin od kołyski
Panie Misiło! Tak na początek Pańskiej niespodziewanej poselskiej kariery już pierwsza uwaga: polityki się nie robi.
2015-10-28 19:38:18
@Szczecin, @wqrwiony
Tusk z PO w 2013 podjął się wprowadzić do końca 2015 dyrektywę wodną. Jest koniec października 2015. U steru władzy NADAL rząd PO/PSL... Rząd PiS powstanie najwcześniej w połowie listopada, a wy razem z posłem Miśiło już ujadacie. Ujadacie na rząd, którego jeszcze nie ma! Do premier Kopacz proszę z tymi bólami! Radek Sikorski powiedział, że byliście dogadani, to trzeba było i o tej dyrektywie POgadać.
2015-10-28 19:25:36
wqrwiony
Pietrek,przecież Oni wycofują się z wyborczych obiecanek,a Ty oczekujesz rzeczy o których nie wspominali.Dla miasta,Brudzio z resztą swojej paki walczy baaaaaaaaaaaaardzo o pomnik zimnego lecha.
2015-10-28 18:54:33
Szczecin
Panie Pośle, glosowałem na Pana ja i wielu moich znajomych. Teraz trzymamy kciuki za powodzenie dyrektywy wodnej. Pozostali politycy zajmują się sobą i "wielką" polityką... Po PiS pozostaną tylko obietnice wyborcze bez pokrycia. Smutne to. Raz jeszcze życzymy powodzenia i wytrwałości.
2015-10-28 18:27:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie