Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Misiło gratuluje Brudzińskiemu

Data publikacji: 28 października 2015 r. 17:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Misiło gratuluje Brudzińskiemu
Na zdj.: Konferencja Nowoczesnej. Od prawej - Piotr Misiło, w środku - Rafał Zahorski. Fot. D. Gorajski  

- Czternaście tysięcy głosów, które dostałem, to jest potężna odpowiedzialność. Bardzo dziękujemy za oddane na nas głosy i obiecujemy, że będziemy inaczej robić politykę - stwierdził w środę Piotr Misiło, nowo wybrany poseł z Nowoczesnej. Po tym wstępie przeszedł dla gratulacji dla PiS.

- Gratuluję Prawu i Sprawiedliwości. Mimo, że to nie jest partia z moje bajki, to zrobiła bardzo dobry wynik. Gratuluję Joachimowi Brudzińskiemu, który zrobił najlepszy wynik w Szczecinie - mówił Piotr Misiło. - Nowoczesna liczy, że po powstaniu nowego rządu błyskawicznie zadziała on w dwóch sprawach, które są fundamentalne z punktu widzenia Zachodniopomorskiego - dodał.

Pierwsza z nich dotyczy dyrektywy wodnej Unii Europejskiej, a druga minimalnej stawki godzinowej, która obowiązuje w Niemczech (8,5 euro),  a która uderza w interesy polskich transportowców.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych musi natychmiast rozwiązać  kwestię ustawy, którą wprowadzili Niemcy, dotyczącej płacy minimalnej - kontynuował polityk Nowoczesnej. - Spotkałem się niedawno z przewoźnikami z naszego województwa i wiem, że jest to problem, który może zabić bardzo prężnie i dynamicznie rozwijającą się gałąź gospodarki w Polsce, czyli logistykę.

O temacie związanym z gospodarką morską mówił Rafał Zahorski z Nowoczesnej.

- W 2013 r. rząd Donalda Tuska zobowiązał się, że do końca 2015 r. wprowadzimy w Polsce dyrektywę wodną. Jeśli tego nie zrobimy, to automatycznie tracimy wszelkie możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na żeglowną Odrę, ochronę środowiska, meliorację, gospodarkę wodną. Zostały dwa miesiące - przestrzegał.

- To są dwie sprawy, w których nalegamy i prosimy, by rządzący w trybie natychmiastowym zechcieli wziąć pod uwagę i rozważyć, gdyż w przyszłym roku w przypadku dyrektywy morskiej, będzie za późno - podkreślał Misiło. ©℗

(masz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecinianin od kołyski
2015-10-28 19:38:18
Panie Misiło! Tak na początek Pańskiej niespodziewanej poselskiej kariery już pierwsza uwaga: polityki się nie robi.
@Szczecin, @wqrwiony
2015-10-28 19:25:36
Tusk z PO w 2013 podjął się wprowadzić do końca 2015 dyrektywę wodną. Jest koniec października 2015. U steru władzy NADAL rząd PO/PSL... Rząd PiS powstanie najwcześniej w połowie listopada, a wy razem z posłem Miśiło już ujadacie. Ujadacie na rząd, którego jeszcze nie ma! Do premier Kopacz proszę z tymi bólami! Radek Sikorski powiedział, że byliście dogadani, to trzeba było i o tej dyrektywie POgadać.
wqrwiony
2015-10-28 18:54:33
Pietrek,przecież Oni wycofują się z wyborczych obiecanek,a Ty oczekujesz rzeczy o których nie wspominali.Dla miasta,Brudzio z resztą swojej paki walczy baaaaaaaaaaaaardzo o pomnik zimnego lecha.
Szczecin
2015-10-28 18:27:46
Panie Pośle, glosowałem na Pana ja i wielu moich znajomych. Teraz trzymamy kciuki za powodzenie dyrektywy wodnej. Pozostali politycy zajmują się sobą i "wielką" polityką... Po PiS pozostaną tylko obietnice wyborcze bez pokrycia. Smutne to. Raz jeszcze życzymy powodzenia i wytrwałości.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA