czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Misiło gratuluje Brudzińskiemu

Misiło gratuluje Brudzińskiemu

Misiło gratuluje Brudzińskiemu
Data publikacji: 2015-10-28 17:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2097 34053

- Czternaście tysięcy głosów, które dostałem, to jest potężna odpowiedzialność. Bardzo dziękujemy za oddane na nas głosy i obiecujemy, że będziemy inaczej robić politykę - stwierdził w środę Piotr Misiło, nowo wybrany poseł z Nowoczesnej. Po tym wstępie przeszedł dla gratulacji dla PiS.

- Gratuluję Prawu i Sprawiedliwości. Mimo, że to nie jest partia z moje bajki, to zrobiła bardzo dobry wynik. Gratuluję Joachimowi Brudzińskiemu, który zrobił najlepszy wynik w Szczecinie - mówił Piotr Misiło. - Nowoczesna liczy, że po powstaniu nowego rządu błyskawicznie zadziała on w dwóch sprawach, które są fundamentalne z punktu widzenia Zachodniopomorskiego - dodał.

Pierwsza z nich dotyczy dyrektywy wodnej Unii Europejskiej, a druga minimalnej stawki godzinowej, która obowiązuje w Niemczech (8,5 euro),  a która uderza w interesy polskich transportowców.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych musi natychmiast rozwiązać  kwestię ustawy, którą wprowadzili Niemcy, dotyczącej płacy minimalnej - kontynuował polityk Nowoczesnej. - Spotkałem się niedawno z przewoźnikami z naszego województwa i wiem, że jest to problem, który może zabić bardzo prężnie i dynamicznie rozwijającą się gałąź gospodarki w Polsce, czyli logistykę.

O temacie związanym z gospodarką morską mówił Rafał Zahorski z Nowoczesnej.

- W 2013 r. rząd Donalda Tuska zobowiązał się, że do końca 2015 r. wprowadzimy w Polsce dyrektywę wodną. Jeśli tego nie zrobimy, to automatycznie tracimy wszelkie możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na żeglowną Odrę, ochronę środowiska, meliorację, gospodarkę wodną. Zostały dwa miesiące - przestrzegał.

- To są dwie sprawy, w których nalegamy i prosimy, by rządzący w trybie natychmiastowym zechcieli wziąć pod uwagę i rozważyć, gdyż w przyszłym roku w przypadku dyrektywy morskiej, będzie za późno - podkreślał Misiło. ©℗

(masz)

Komentarze

Szczecinianin od kołyski
Panie Misiło! Tak na początek Pańskiej niespodziewanej poselskiej kariery już pierwsza uwaga: polityki się nie robi.
2015-10-28 19:38:18
@Szczecin, @wqrwiony
Tusk z PO w 2013 podjął się wprowadzić do końca 2015 dyrektywę wodną. Jest koniec października 2015. U steru władzy NADAL rząd PO/PSL... Rząd PiS powstanie najwcześniej w połowie listopada, a wy razem z posłem Miśiło już ujadacie. Ujadacie na rząd, którego jeszcze nie ma! Do premier Kopacz proszę z tymi bólami! Radek Sikorski powiedział, że byliście dogadani, to trzeba było i o tej dyrektywie POgadać.
2015-10-28 19:25:36
wqrwiony
Pietrek,przecież Oni wycofują się z wyborczych obiecanek,a Ty oczekujesz rzeczy o których nie wspominali.Dla miasta,Brudzio z resztą swojej paki walczy baaaaaaaaaaaaardzo o pomnik zimnego lecha.
2015-10-28 18:54:33
Szczecin
Panie Pośle, glosowałem na Pana ja i wielu moich znajomych. Teraz trzymamy kciuki za powodzenie dyrektywy wodnej. Pozostali politycy zajmują się sobą i "wielką" polityką... Po PiS pozostaną tylko obietnice wyborcze bez pokrycia. Smutne to. Raz jeszcze życzymy powodzenia i wytrwałości.
2015-10-28 18:27:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie