Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Prawobrzeże z kolejnymi licznikami czasu światła

Data publikacji: 2019-11-30 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 11:25
Prawobrzeże z kolejnymi licznikami czasu światła
 

W ostatnich dniach na skrzyżowaniu ulic Wiosenna – Struga pojawiło się 6 urządzeń wyświetlających czas światła zielonego, a na skrzyżowaniu Łubinowa – Struga kolejnych 11 sekundników. Nowością tym razem jest połączenie ich z systemem, który ma z zadanie poprawę płynności ruchu na skrzyżowaniu.

W czerwcu na zlecenie ZDiTM wdrożony został dynamiczny system koordynacji liniowej na 4 skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną w ciągu ul. Struga. Wdrożenie systemu poprawiło przepustowość ruchu na wskazanych skrzyżowaniach.

- Integracja systemu dynamicznej koordynacji liniowej z sekundnikami, które były zamontowane na tych skrzyżowaniach, jest projektem innowacyjnym, pierwszym tego typu w kraju. Dotychczas panowało przekonanie, że inteligentny system sterowania ruchem (ITS) nie może współpracować z wyświetlaczami czasu. Po testach okazało się to możliwe - informuje Hanna Pieczyńska, Rzecznik prasowy ZDiTM.

Umiejętne zgranie dostarczonego systemu sterowania ruchem z wyświetlaczami czasu dało możliwość „płynnego” wyświetlania informacji na sekundnikach tak, żeby kierowca został poinformowany o zbliżającym się początku lub końcu danego sygnału świetlnego z odpowiednim wyprzedzeniem i mógł przygotować się do zmiany świateł. Dzięki temu z jednej strony uzyskaliśmy optymalizację czasu przejazdu, dzięki uruchomieniu dynamicznego systemu koordynacji liniowej, z drugiej popularne wśród mieszkańców Szczecina sekundniki będą mogły pozostać na sygnalizacjach.

Ł.T

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mmm
2019-12-01 09:32:53
Teraz to jeszcze gorzej dział. Jeszcze większe korki się robią. I od inowacja
nx
2019-12-01 07:00:41
no i co panie Charęza??? całe lata wmawiałeś, że połączenie akomodacji z sekundnikami nie jest możliwe. Pora przyznać się do bezmyślności, najlepiej przez dymisję.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ