piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Trafił do aresztu za kradzież rowerów

Trafił do aresztu za kradzież rowerów

Trafił do aresztu za kradzież rowerów
Data publikacji: 2018-09-23 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 950 352596

Policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie już w kilkadziesiąt minut od zgłoszenia odzyskali skradziony rower. Jak się później okazało nie było to jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 43-latek.

Pokrzywdzony zostawił swój rower na klatce schodowej bloku, w którym mieszka. Już kilka chwil później przechodził tamtędy 43-latek, który zainteresował się jednośladem. Obserwował go przez dłuższą chwilę i sprawdzał czy ma zabezpieczenia. Gdy upewnił się, że nikogo nie ma w pobliżu, przeciął metalową linkę i odjechał.

Właściciel roweru, który usłyszał hałas dobiegający z klatki zorientował się po chwili, że jego jednoślad został skradziony. Wybiegł z mieszkania i zaczął gonić złodzieja. Po krótkiej szarpaninie, do której doszło między mężczyznami sprawca wyrwał się i zaczął uciekać dalej. Właściciel roweru bez chwili namysłu powiadomił dyżurnego koszalińskiej komendy.

Policjanci, którzy zostali skierowani w rejon osiedla od razu rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Po kilkunastu minutach zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął szybko się oddalać. Był to sprawca kradzieży, który został przez nich zatrzymany.

W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 43-latka funkcjonariusze ujawnili jeszcze 6 innych rowerów, które zostały zabezpieczone. W trakcie czynności procesowych okazało się, że są one również kradzione.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora został decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Ł.T

Fot. Policja 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie