Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Pracujesz w Niemczech? Zapytaj o emeryturę lub rentę

Data publikacji: 2019-05-14 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Pracujesz w Niemczech? Zapytaj o emeryturę lub rentę
 

Bezpłatnych porad będą udzielać w Szczecinie, już w najbliższy czwartek (16 maja), pracownicy niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej. Powinny z nich skorzystać osoby, które pracowały w Niemczech i mają potrzebę zasięgnięcia informacji na temat ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech.

- Pracownicy niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) doradzą w sprawach dotyczących ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech - informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego. - Zapraszamy każdego, kto pracuje lub pracował w Niemczech i chce skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Osoby, które były aktywne zawodowo na terenie Niemiec jak i Polski, będą mogły wyjaśnić swoje wątpliwości. Eksperci przedstawią także możliwości korzystania z ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Niemczech.

Porady będą udzielane w języku polskim i niemieckim - przy każdym stanowisku będzie tłumacz.

Zaletą międzynarodowego poradnictwa, poza bezpośrednim kontaktem z niemieckimi urzędnikami, jest możliwość weryfikacji danych w systemie informatycznym niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej - eksperci będą „on-line”.

ZUS zaprasza 16 maja 2019 r. (czwartek) w godz. 9-16 do swojej siedziby w Szczecinie, przy ul. Matejki 22 (sala nr 160, II piętro). I proponuje telefoniczne uzgodnienie godziny spotkania, aby uniknąć oczekiwania.

Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonu: 91 810 15 07, 91 810 18 00, 91 810 18 01.

- Prosimy nie zapomnieć dowodów ubezpieczeniowych i dowodu osobistego - dodaje Karol Jagielski.

(a)

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA