Wtorek, 17 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Pracodawca może wiele zyskać. Podcasty o zatrudnianiu osób z epilepsją

Data publikacji: 16 grudnia 2024 r. 22:51
Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2024 r. 22:51
Pracodawca może wiele zyskać. Podcasty o zatrudnianiu osób z epilepsją
 

W ramach realizowanej przez Fundację Normalnie EPI-AKCJI  zostały opublikowane podcasty ze specjalistami, dotyczące tematyki zatrudniania osób z epilepsją. Wśród rozmówców znaleźli się lekarz neurolog, dyrektor firmy wdrażającej do pracy osoby z epilepsją, specjalistka ds. pozyskiwania dofinansowań do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz ekspertka od dostępności w miejscu pracy.

Pracodawca zatrudniający osobę z epilepsją może otrzymać dofinansowanie z PUP na wyposażenie stanowiska pracy, refundację kosztów jego szkolenia. Ponadto może liczyć na dofinansowanie do wynagrodzenia takiego pracownika, przy czym epilepsja jest schorzeniem specjalnym, za które przysługuje wyższa kwota zwrotu dla pracodawcy. O tym oraz o warunkach i formalnościach dotyczących pozyskania dofinansowań opowiedziała w odcinku nr 1 Julita Stańczuk – wieloletnia kadrowa, wspierająca pracodawców w pozyskiwaniu dofinansowań.

Drugi z serii podcastów poświęcony został wprowadzaniu pracowników z epilepsją do środowiska pracy w dużych firmach. O sposobach na efektywną współpracę na linii pracodawca – chorujący pracownik i wzajemnych relacjach opowiada Joanna Korpowska, dyrektor HR Inclusion. Jej zdaniem - wiele organizacji chce zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, ale nie wiedzą jak.

Natomiast tematykę dostępności w miejscu pracy poruszyła w trzecim podcaście Katarzyna Wronowska-Białecka, ekspertka od dostępności, która przedstawiła korzyści pozafinansowe z zatrudnienia osoby z epilepsją, fakty i mity o tej owianej tajemnicą chorobie, opowiedziała o tworzeniu warunków pracy pod kątem osób z epilepsją.

W ostatnim podcaście wystąpiła doktor nauk medycznych lekarz neurolog Hanna Podraza, która opowiedziała o chorobie z medycznego punktu widzenia - o przyczynach, przebiegu i leczeniu epilepsji oraz o ważnej roli terapeutycznej pracy w życiu osób chorujących.
Podcasty dostępne są tutaj: https://fundacjanormalnie.pl/podcasty/
Podcasty zrealizowane zostały w ramach EPI-AKCJI, czyli kampanii na rzecz akceptacji i zwiększenia zatrudnienia osób z epilepsją, która jest finansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

(s)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA