Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pożegnali żeglarkę przed wyjazdem do Rio

Data publikacji: 30 lipca 2016 r. 15:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Pożegnali żeglarkę przed wyjazdem do Rio
 

Stopy wody pod kilem i sprzyjających wiatrów życzyli żeglarce Agnieszce Skrzypulec mieszkańcy gminy Kobylanka oraz lokalni samorządowcy podczas pożegnalnego spotkania przed wyjazdem zawodniczki na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

27-letnia mieszkanka gminy Kobylanka jest ambasadorem programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing, reprezentuje klub Sejk Pogoń Szczecin, a od 2003 r. jest zawodniczką Kadry Narodowej. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć sportowych, m.in. czterokrotnie zdobyła złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jest Mistrzynią Europy kl. Laser 4.7 i v-ce Mistrzynią Świata kl. Laser 4.7 oraz siedmiokrotną Mistrzynią Polski Seniorów w klasie 470. Zajęła także 4. miejsce w plebiscycie „Kuriera Szczecińskiego" na Najlepszego Sportowca 2015 r. w Zachodniopomorskiem. Podczas tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro będzie jedną z 16 olimpijczyków i 8 paraolimpijczyków z naszego województwa.

- Żeglarstwo regatowe to dla mnie ogromna pasja i styl życia, ale niezbędne są przy tym systematyczna praca, poświęcenie i cierpliwość oraz wytrwałość w dążeniu do celu - przyznaje Agnieszka Skrzypulec. - Trzymanie kciuków i życzenie mi szczęścia przez kibiców w trakcie naszych olimpijskich zmagań jest nie do przecenienia, bo o wygranej bardzo często w ostatniej chwili decyduje właśnie szczęście. Wyścig kończy się na mecie i trzeba wierzyć oraz walczyć do końca. Czujemy się mocne i obiecuję, że damy z siebie wszystko, aby wygrać.

Na przedwyjazdowym spotkaniu żeglarki w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance zebrało się kilkudziesięciu jej sympatyków i kibiców. Obecni byli również rodzice Agnieszki, którym za trud wychowania córki podziękowano wiązanką kwiatów. A starosta stargardzki Ireneusz Rogowski, wicestarosta Iwona Wiśniewska, wójt gminy Mirosław Przysiwek, prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć oraz reprezentanci Stargardzkiego Klubu Olimpijczyka przekazali zawodniczce dodatkowo listy gratulacyjne i upominki. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: na przedwyjazdowym spotkaniu żeglarki Agnieszki Skrzypulec w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance zebrało się kilkudziesięciu jej sympatyków i kibiców.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA