Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Żeglarze nie zawiedli

Data publikacji: 09 lipca 2016 r. 19:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Żeglarze nie zawiedli
 

Zawody żeglarskie o Puchar Europy w klasie Laser odbywają się Dziwnowie po raz trzeci. Tym razem obserwowała je z brzegu plaży spora grupa wczasowiczów, którzy zostali w pewien sposób przymuszeni do tego przez ekipę TVN, gdyż rozbiła ona na plaży swoje potężne miasteczko w ramach projektu „Projekt plaża”. Tyle tylko, że z niewiadomych przyczyn zamknęła je w południe, chociaż pogoda była sprzyjająca. Kazano turystom czekać do godz. 21.30 na występy na scenie.

Nic dziwnego, że wielu rozczarowanych plażowiczów przyglądało się zawodom regatowym, w których uczestniczyło 173 żeglarzy, podzielonych na 17 grup z całej Europy, ale także z USA, Chin i nawet Indii.

Żeglarzom klasy Laser (choć nie tylko im) jest to miejsce doskonale znane. W Dziwnowie były rozgrywane w roku 2014 Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial i to dzięki temu wydarzeniu Dziwnów stał się szerzej znany w żeglarskim środowisku. Dziwnowski akwen jest bardzo wietrzny, więc warunki do rozgrywania regat są tu wymarzone, chociaż w sobotni poranek wyścigi z powodu zbyt silnego wiatru zostały odwołane.

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA