niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pożegnali profesora

Pożegnali profesora [GALERIA]

Pożegnali profesora
Data publikacji: 2016-02-26 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2814 121524

Rodzina, przyjaciele, wychowankowie, ludzie morza pożegnali w piątek na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie dra inż. st. oficera mech. Stanisława Kuszmidera. Był współtwórcą szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Zmarł 21 bm. W maju skończyłby 89 lat.

Stanisław Kuszmider był sybirakiem, oficerem polskich statków morskich, nauczycielem akademickim. Zakładał Szkołę Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu oraz współorganizował Państwową Szkołę Morską w Szczecinie. W tej drugiej kierował Wydziałem Mechanicznym, był też jego prodziekanem. Od 1974 r. pracował na etacie profesora kontraktowego. Wykształcił pokolenia morskich kadr: w PSM, później w Wyższej Szkole Morskiej i Akademii Morskiej. Był promotorem ponad 150 prac magisterskich i inżynierskich. Profesora, który "dopłynął do portu przeznaczenia", żegnali m.in. dawni studenci i współpracownicy.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyły poczty sztandarowe szczecińskiej Akademii Morskiej, Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich, którego był współzałożycielem i honorowym przewodniczącym, Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu oraz Związku Sybiraków.

Tekst i fot. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Komentarze

Tomasz
Wspaniały człowiek i piękny pogrzeb. Ogromna szkoda dla całej Akademii Morskiej. Jeszcze raz kondolencje dla rodziny.
2016-02-27 19:18:49
Stary szczecinianin
Wielki, zasłużony dla Szczecina człowiek. Nie rozumiem dlaczego nie było prezydenta miasta Szczecina na pogrzebie. Szczecin za dobrych czasów był "Miastem Marynarzy" w dużej mierze dzięki Panu Stanisławowi. Odszedł wielki człowiek!
2016-02-27 10:46:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie