Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pożegnali profesora [GALERIA]

Data publikacji: 26 lutego 2016 r. 22:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Pożegnali profesora
 

Rodzina, przyjaciele, wychowankowie, ludzie morza pożegnali w piątek na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie dra inż. st. oficera mech. Stanisława Kuszmidera. Był współtwórcą szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Zmarł 21 bm. W maju skończyłby 89 lat.

Stanisław Kuszmider był sybirakiem, oficerem polskich statków morskich, nauczycielem akademickim. Zakładał Szkołę Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu oraz współorganizował Państwową Szkołę Morską w Szczecinie. W tej drugiej kierował Wydziałem Mechanicznym, był też jego prodziekanem. Od 1974 r. pracował na etacie profesora kontraktowego. Wykształcił pokolenia morskich kadr: w PSM, później w Wyższej Szkole Morskiej i Akademii Morskiej. Był promotorem ponad 150 prac magisterskich i inżynierskich. Profesora, który "dopłynął do portu przeznaczenia", żegnali m.in. dawni studenci i współpracownicy.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyły poczty sztandarowe szczecińskiej Akademii Morskiej, Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich, którego był współzałożycielem i honorowym przewodniczącym, Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu oraz Związku Sybiraków.

Tekst i fot. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tomasz
2016-02-27 19:18:49
Wspaniały człowiek i piękny pogrzeb. Ogromna szkoda dla całej Akademii Morskiej. Jeszcze raz kondolencje dla rodziny.
Stary szczecinianin
2016-02-27 10:46:17
Wielki, zasłużony dla Szczecina człowiek. Nie rozumiem dlaczego nie było prezydenta miasta Szczecina na pogrzebie. Szczecin za dobrych czasów był "Miastem Marynarzy" w dużej mierze dzięki Panu Stanisławowi. Odszedł wielki człowiek!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA