Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pożar w Policach. Jedna osoba ciężko ranna (akt. 1)

Data publikacji: 14 sierpnia 2019 r. 10:24
Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2019 r. 17:03
Pożar w Policach. Jedna osoba ciężko ranna
 

Pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Batorego w Policach. Jeden z lokatorów z ciężkimi poparzeniami został odwieziony do szpitala w Gryficach.

Pożar wybuchł w środę tuż przed godz. 9.

- Wstępne ustalenia wskazują, że ogień pojawił się na klatce schodowej, na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku - mówi mł. bryg. Piotr Tuzimek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. - Dwie osoby z tego piętra zdążyły się ewakuować o własnych siłach. Jedna z nich doznała jednak poważnych poparzeń i została przewieziona do szpitala.

Wiadomo, że poszkodowany 37-letni mężczyzna potrzebuje specjalistycznej pomocy. Został przetransportowany do szpitala w Gryficach. Ma poparzenia II stopnia aż 70 procent powierzchni ciała.

Na miejscu pracowało 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Policach. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru.

Ogień nie wdarł się do mieszkań, ale to na pierwszym piętrze zostało mocno zadymione. Gdyby mieszkańcy się nie ewakuowali, to mogliby się zatruć dymem.

***

Możliwym i najbardziej prawdopodobnym źródłem pożaru była instalacja elektryczna, ale to jeszcze ocenią biegli. Budynek jest obecnie odcięty od prądu.

Ogień nie wdarł się do mieszkań, ale to na pierwszym piętrze zostało mocno zadymione i okopcone. W pożarze, jak oceniają strażacy, nie ucierpiała konstrukcja budynku. Konieczny będzie gruntowny remont klatki schodowej. 

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA