środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pożar przy Małkowskiego. Nikt celowo nie podłożył ognia

Pożar przy Małkowskiego. Nikt celowo nie podłożył ognia

Pożar przy Małkowskiego. Nikt celowo nie podłożył ognia
Data publikacji: 2019-11-04 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18 19:42
Wywietleń: 1468 425773

W mieszkaniu, w którym w piątek wybuchł pożar nikt celowo nie podłożył ognia. Takie są wstępne ustalenia przyczyny tragedii. A co konkretnie doprowadziło do dramatu w mieszkaniu na drugim piętrze oficyny kamienicy przy ul. Andrzeja Małkowskiego w Szczecinie, dowiemy się po sporządzeniu opinii przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Czyli za około dwa tygodnie.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego pożaru doszło w piątek, 1 listopada. W jego wyniku zginęły trzy osoby. Dwie z nich (to małżonkowie, państwo P.) strażacy znaleźli podczas akcji gaśniczej w mieszkaniu, w którym pojawił się ogień. Ich ciała były ponoć częściowo nadpalone. Na zwłoki trzeciej ofiary, około 30-letniej, kobiety natknęli się korytarzu. Była lokatorką mieszkania na trzecim piętrze - być może zatruła się toksycznym dymem podczas próby ucieczki z budynku.

Wciąż nie wiadomo, jaka była przyczyna wybuchu pożaru - eksperci nadal to próbują ustalić. Biegli ds. pożarnictwa mają sporządzić w tej sprawie opinię. Kiedy będzie gotowa? Nie ma określonego czasu na wykonanie podobnej ekspertyzy. Zwykle potrzeba na to około dwóch tygodni.

Wszczęte jest w tej sprawie prokuratorskie śledztwo. Dotyczy podejrzenia sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, mającego postać pożaru. Prokurator prowadzący postępowanie zlecił więc wykonanie jeszcze jednej opinii. Biegli z zakresu medycyny sądowej mają ustalić przyczyny zgonu trzech pokrzywdzonych w pożarze. Będzie więc wykonana sekcja zwłok ofiar piątkowej tragedii. Ponadto przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia.

- Wstępnie możemy jednak powiedzieć, że przyczyną powstania pożaru nie było celowe działanie człowieka - podkreśla prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Najbardziej prawdopodobna jest hipoteza, że mieszkańcy lokalu na drugim piętrze chcieli dogrzać pokój. Być może zawiodły urządzenia grzewcze, nie jest jednak wykluczone, że pokrzywdzeni nie zachowali należytej ostrożności (nieoficjalnie wiadomo, że byli trzeźwi). ©℗

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 5 listopada 2019 r.

(lw, gan)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Wolontariusz
Siedziałaś Tam , że masz takie informacje.? Czy z wikipedii to wyciągnęłaś? Trzeba być naprawdę człowiekiem takiego pokroju jak ty, by wypisać takie rzeczy, , na temat kobiety , która zginęła niewinnie jak inni ludzie. Nie chce być nie uprzejma , ale może powinnaś odwiedzić jakiegoś dobrego Psychiatrę? Bo po tym co Wypisujesz , widać , że masz bardzo duży problem Ze sobą , możliwe że jest ci potrzebne jakieś leczenie farmakologiczne? Brak ci klasy, honoru, kultury A przedewszystkim szacunku do ludzi i do zmarłych . Skorzystaj z leczenia, naprawdę, ponieważ myślę że, takim ludziom jak Ty , tylko to jest w stanie pomóc. I nie podpisuj się jako wolontariusz , ponieważ i tak wiemy kim jesteś:)
2019-11-18 19:23:55
Wolontariusz
Tej rodzinie -nie tylko kobiecie ale również jej konkubentowi dzieci zostały odebrane. Kolejne które się rodziły,nakazem sądu były odbierane od razu po porodzie w szpitalu!!! Nie znam przypadku bardziej dysfunkcyjnej rodziny- całe szczęście tu dzieci nie ucierpiały,bo problem patologii został w porę przez instytucje zauważony.
2019-11-06 20:42:53
Odpowiedź
Nawet Podany Wiek nie jest Prawdą . Więc zanim się coś napisze to trzeba mieć prawdziwą wiedzę i znać prawdę!
2019-11-05 11:57:10
Pyt... do godz. 08:19:37
A jesli ten Ktos opisal Prawde... to co wtedy ? To wtedy kolej na Ciebie i Twoje IP !!
2019-11-05 11:44:53
Witam
Oczernianie i wypisywanie wypocin tego typu które są Mylne Proszę Pani , są Karalne. Jest na to Paragraf. Ten komentarz zostanie zgłoszony, A po Numerze IP , można szybko dotrzeć do osoby , która to napisała.
2019-11-05 08:19:37
tak wygląda skrzecząca rzeczywistość...
Pani lat 38 , która zginęła w pożarze matką 8 dzieci ...wszystkie odebrane wychowywane w placówce opiekuńczej jakieś pytania ?? Rozdawnictwo mieszkań patologii stwarza również zagrożenie dla sąsiedztwa, a dzieci płodzone po alkoholu to kaleki życiowe na utrzymaniu naszym ....
2019-11-04 18:03:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie