Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Niektórzy mieszkańcy mogą wrócić do domów. Po pożarze w kamienicy

Data publikacji: 2019-11-02 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 20:25
Niektórzy mieszkańcy mogą wrócić do domów. Po pożarze w kamienicy
 
Niektóre z ewakuowanych osób mogą wrócić do domów po pożarze kamienicy w Szczecinie – poinformował w sobotę PAP rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Ogień wybuchł w piątek w kamienicy w śródmieściu; zginęły trzy osoby.

Część budynku nie nadaje się obecnie do zamieszkania – lokale zostały zalane podczas akcji gaśniczej. Konieczny będzie ich remont.

- Osoby z tej części budynku mogą w poniedziałek przyjść do Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, aby otrzymać mieszkanie zamienne – powiedział PAP w sobotę rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych Tomasz Klek.

Do swoich mieszkań może wrócić kilkanaście osób ewakuowanych z drugiej części budynku. Według informacji przekazanych przez rzecznika na powrót zdecydowała się dotąd jedna rodzina.

Strażacy zgłoszenie o pożarze przy ul. Małkowskiego w śródmieściu Szczecina otrzymali w piątek przed godz. 13.30. Na trzecim piętrze kamienicy znaleziono ciała trzech osób. Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla trafiły do szpitala.

Z budynku ewakuowano w piątek ok. 30 osób. Miasto zaoferowało im nocleg w hotelach, jednak wszyscy zdecydowali się na schronienie u przyjaciół i rodzin. Jak przekazał PAP Maciej Homis z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, osobom tym zapewniono pomoc psychologiczną, a także "pełną ofertę wsparcia".

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje szczecińska prokuratura. Postępowanie wstępnie prowadzone jest w kierunku podejrzenia sprowadzenia pożaru. Kluczowa będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, który pracował w piątek na miejscu zdarzenia – to ona ma pozwolić na ustalenie, czy doszło do podpalenia czy też przyczyna pożaru była inna. Nikt nie został dotychczas zatrzymany.

(PAP)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

raz
2019-11-02 19:41:36
Czytam stopkę Kuriera i dziennikarzy cała masa, a żeby pójść i samemu czegoś się dowiedzieć - ludzi brak. Podawanie informacji z PAP? To może zostawić moderatorów strony internetowe i dac sobie z resztą spokój? Brak tu szacunku dla potencjalnego czytelnika.
znowu PAP
2019-11-02 16:54:50
W Kurierze brakuje dziennikarzy?
Brak slow
2019-11-02 16:30:38
Na winnych... "glupote" !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ